Skocz do zawartości
krzychu0808

Projekt Solniczki 300L - Pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... Za 3 miesiące mam zamiar postawić Solniczkę 300W gdzie mam zamiar trzymać Krewetki + Amfipriony i mam parę pytań.

Mam parę pytań:

Oświetlenie:

Moja wizja oświetlenia w 2x150W metalo halogeny z żarnikami 14k w drewnianej belce + Wentylatory chłodzące, podwieszone nad akwarium.

Pyt.1 Czy żarniki o barwie 14K starczą dla Ukwiałów i żywej skały czy może dać 20K?

Pyt.2 Czy 2x150W na 300L wystarczy czy lepiej dać 3x150W ?

Pyt.3 Cena HQI to 2xMatalo Halogeny 300zł + 2 żarniki 150W 14K 100zł = 400zł oświetlenie T5 o mocy 300W wyjdzie drożej co lepsze ?

Pyt.4 Czym się różni żarnik RX7S od R7S i czy można używać R7S w oprawie RX7S ?

Komin i Sump.

Jeżeli dobrze rozumiem działanie komina(wewnętrzny), przelewa się przez niego woda na dnie komina jest dziura w szkle w niej Rura przez którą woda spływa do Sumpa tam przechodzi woda proces filtracji, grzania, od pieniania itp i jest pompowana do akwarium przez pompę.

Więc wystarczy jedna dziura w kominie tak ?

I Jakie wymiary powinien mieć komin dla akwa 300L ?

Żywy piasek i bakterie + UV.

Jeżeli zastosuję żywy piasek + bakterie przeznaczone dla akwarii morskich to muszę doprowadzać do zakwitu zbiornika itp. aby dojrzał i się unormował ?I Czy można stosować Lampę UV(przepływową), czy nie zabiję bakterii z piasku itp ?

Z góry dzięki za pomoc.


4x30L, 1x10L, [green]1x8L[/green] Krewetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,

nie zdziw się jak się zaraz posypią komentarze, że to już tyle razy było przewalane itp

na początek zacznij od "podklejonych" tematów w dziale nowicjuszy

następnie przejrzyj kilka/kilkanaście tematów z akwariami o podobnym litrażu w dziale "nasze akwaria", np: http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=36353

tam jest sporo rozwiązań, które pewnie powielisz :baby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

witam nowego :baby

uzupełnij prof. - będzie łatwiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.