Skocz do zawartości
Marqo

dublowanie wkładów RO

Rekomendowane odpowiedzi

Czy dublowanie wszystkich wkładów filtra ma sens ? Mam stary filtr RO i zastanawiam się czy go nie wykorzystać . Jaka kolejność wkładów zastosować ? W starym filtrze mam 5 mikronów, 1 mikron, węgiel , membrana a w nowym węgiel jest przed jednym mikronem . Które rozwiązanie jest lepsze ? Wszystkie wkłady chcę dać x2 łącznie z membraną i DI.


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Membrana powinna być poprzedzona filterm 1 mikron. Wkład węglowy może trochę pylić do wody i jeżeli jest bezpośrednio przed membraną to może ją zabrudzić. Dlatego węgiel daje się przed filtrem 1 mikron i dopiero za nim powinna być membrana.


240L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam 1 mikron, węgiel, 5 mikronów. Najgęstszy filtr do wyłapywania syfu z kanalizacji, potem węgiel a prószenie węgla 5 mikronów spokojnie powinno wyłapać, a czy dawać podwójnie?? Wg mnie sensu większego nei ma, lepiej częściej wymieniać... no chyba że w szeregu dać, 2x1mikr, 2xwęgiel, 2x5mikronów, tylko po co tyle miejsca sobie zabierać?

J


200x80x60, sump 90x60x45, 3xtunze 6205, odpieniacz Skiba made na pompie red dragon, OR3500, 8 x 80W T5, profilux, reaktor, pellety i kupa pierdół...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę, schemat podłączenia RO.

post-11776-0-91601400-1305895908_thumb.jpg


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko gdzie tu masz dublowanie, bo nie zauwazylem niczego takiego. Ja u siebie mam 5mi + carbon i RO, nastepnie DI. Filtruje do 000. Tylko jeszcze kwestia gdzie jaka wode kazdy ma.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umieściłem podstawowy schemat połączeń dla tych co nie wiedzą lub mają wątpliwości.

To czy ktoś chce sobie dublować czy inaczej rozwiązywać system filtracji, jego sprawa, jego wybór (w/g mnie zbędne, jeśli coś jest dobre - nie ruszaj, nie poprawiaj).

Mój wybór, czytać i uczyć się od innych co już popełnili błędy i pomagają mi je uniknąć.

I dlatego jest i mam 5+węgiel+1+DI.

Wielkie dzięki dla wszystkich, którzy dzielą się swoimi porażkami bym ja ich nie popełniał.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak długo może stać nie używany filterek ? Podobno po jakimś czasie wyschnie i jest do :)


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zamontowane zawory na wejściu i wyjściu, także w całym filtrze jest wciąż woda. Jedynie po podłączeniu czy to po tygodniu czy po miesiącu muszę trochę wody spuścić, tak mniej więcej od 3 do 5 litrów i jest 000.


225L - 90x50x50 OW + 140L sump, 40kg LR + 18kg LS, ATI 6x39W, obieg New Jet 1700, 3xTunze 6095, BK200M, Profilux 3.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.