Skocz do zawartości
Michał S.

Co pod akwarium ??

Rekomendowane odpowiedzi

Co najlepiej położyć pod akwarium : styropian, korek, neopren, filc czy jeszcze coś innego? Jaka grubość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Styropian niezamknięty (nie obrobiony) po pewnym czasie "ultenia się" może nas przeżyje ale nie ryzykowałbym, już prędzej pokusiłbym się na ten filc.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to na styropian budowlany dają 20 lat gwarancji (ale może tylko mi tak mówili, kiedy ocieplali ściany). Zresztą, jak kupowałem w OBI swego czasu i powiedziałem, że szukam styropianu pod akwarium to gość od razu wiedział o jaki chodzi i podał mi taki dosyć twardy o gr. 2 cm. W każdym razie 250 ltr. leży sobie na nim 2 lata.

A co macie pod 500-600 litrami? Może się ktoś wypowiedzieć? Bo mnie to wyjątkowo interesuje 8)


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam cieniutka karimatę i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pod swoimi wszystkimi akwariami pianke, ktora sie daje pod panele podlogowe. Jest ona cienka tak z 1mm wiec mam kilka warstw. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@rah kope lat :D, mówisz 20 lat gwarancji - odważne stwierdzenie, w Polsce w grupie GPS (Grupa Polski Styropian) nikt nie udziela gwarancji na styropian dlaczego, ano dlatego ze jest dosyć nietrwałym materiałem jeśli sie go nie "zamknie" szczelnie. Pod naszymi akwariami nie jest szczelnie i czasami jest mokro a to juz nie dobrze.

Tak może przesadzam mówię z punktu budowlanego, stawiają i 500 lit na styropianie i nikt nie napisał że katastrofa, po prostu wybrałbym inny materiał.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie styropian to co? Myślałem też o kawałku wykładziny dywanowej. Jest gruba na ok. 8mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka matę ze sklepu akwarystycznego taka czarna


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też mam taką mate-gąbke ma ona gdzieś z 5mm stoi na nim moje przyszłe akwarium 65+15l i jest ok


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

A ja dalem pod 200l ekran co sie klei za grzejnik, ma on gr ok 3mm, dalem dwie warsty, jest on z jednej strony obklejony folia alu (albo czyms podobnym), co prawda jest to styropian ale zamierzam stawiac nowy zboirnik wiec sie nie martwie o trwalosc :D


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja stawiam na steropian. Jk się ktoś boi wietrzenia, to można pociągnąć brzegi silikonem.

I tak dajesz na ten steropian listwę, żeby go zasłonić, więc można ją przykleić na silikon i steropian mamy zabezpieczony.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

postawilem :( na karimate (1cm grubosci), powierzchnia dna 150x50 i nacisk przeszlo pol tony. Po zalaniu odksztalcila sie zaledwie 2-3mm. Warto ja najpierw przykleic tasma dwustronna do szafki zeby nie tanczyc potem z akwarium:D

Dobre rozwiazanie nic sie nie siepie, koszt 20PLN - Praktiker. wlasciwosci zblizone do maty akwarystycznej a koszt o wiele nizszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michal , najlepsza jest ta niemiecka orginalna mata 6mm gruba , raz ze wytlumia strasznie baniak , a po drugie jest poprostu naprawde GIT :(

Okolo 50 zeta u mnie kosztuje 150cmx50 szeroka , takze nie jest taka droga .

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AlMastar :

ja mam taka matę ze sklepu akwarystycznego taka czarna

Tak jest Almastar , wlasnai ta mata jest zaiwanista :):( o ta wlasnie chodzi taka czarno szarawy kolor , naprawde nie ma nic lepszego od niej , niby guma , niby taka gombka nibby pierun wi co , ale naprawde super jest :)


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świrlej, czy to możliwe, że od zwykłej karimaty zbiornik wpada w rezonans od pompki i przez to jest wrażenie, że pompka strasznie buczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie , pokaz mi fotke jak zamocowales ta pompe , powiem Ci gdzie lezy problem i jak to zmienic .

Wydaje mi sie ze u Ciebie ta pompka "niesie "poprostu po szybie , musi miec sprytne mocowanie , podspodem ssawki wtedy nie bedzie "nioslo" tak po szybie , mata nie ma z tym nic wspolnego , wrecz przeciwnie ... postaw talez na macie i stukaj w niegolyzka ,a postaw go i stukaj w niego powiedzmy na golej szybie stolu :]

powstanie wtedy tak zwany garkotluk:D

pozdr..


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że temat powrócił. Dałem karimatę za 18 zł. i jest ok. Fakt ,lepiej ją dobrze przymocowac do blatu bo ucieka przy ustawianiu zbiornika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokaz fote ,powiedz jakie to pompy , lub daj wyrazna fote pompek znam prawie wsszystkie modele , jak sam nie wiesz jaka to to ja bede wiedzial :(


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tyle ucieka co poprostu kupuje sie jej wicej te pol metra stawia na niej baniak a resztki obcina po bokach panowie :( a nie lata z baniakiem .. po rozum do glowy trzeba pujsc ..po rozum:D


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla nowicjuszy i krzykaczy o wapnie TM i innych uzdatniaczach tez juz do przecyztania w nowym dziale :)

Rozumie tez dlaczego byli tez tacy ktorzy zakladali piekny zbiornik a poznije pod pretekstem zmiany koncepcji , szybciutko likwidowali :):):)

cyt") Uzdatniacze wody

Firmy produkujące chemię dla akwarystyki oferują wiele produktów do regulowania poziomu wapna, magnezu, PH itp. Jednak trzeba uważać aby nie zachwiać równowagi jonowej w naszym biotopie więc stosowanie preparatów w stylu Calcium Plus czy PH Plus nie jest najlepszym pomysłem. Lepiej się skupić na stosowaniu jednej z 3 powyższych metod. Sam stosuję jako uzupełnienie metody kalkwasser tylko preparaty do uzupełniania elementów śladowych i jodu (Sera Marinvit) i do podnoszenia zawartości magnezu (Sera Magnesium Plus)"

Ciesze sie ze po roku czasu juz wszyscy zesmy do tego doszli ze wapno typu nasyp i czekaj co sie stanie nie funkcjonuje czy tez inne tam podobne cudowne buffry :)

:( SMK :)

No ale wracajac do naszego tematu "mata pod baniak" chyba najlepszym rozwiazaniem bedzie jednak mata a nie steropian i troszeczke jej kupujcie na wyrost , nie zalujcie 5 zeta i kupcie wieksza bo tanczac z 2 powiedzmy metrowym baniakeim to mozna sie tez uwypuklic :)

pozdr...


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Świrlej, prosze o pomoc w związku z moim buczącym problemem w wątku "Warcząca pompka NewJet"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykro mi , ale muisz wiedzeic i tez inni ze ja tego forum od pol roku conajmniej nie czytam ...tylko wybiorczo od czasu do czasu ....

ok, wyslij na priv fotke , chce wiedziec jak to zamocowales itd...pomoge spoko :(


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla wszytskich:

Gdzie w Polsce można kupić taka matę o jakiej mówił Świrlej? Potrzebuję coś do odizolowania akwairum od szafki w wersji "super wygłuszanie":)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na gorąco znalazłem coś takiego, ale nie wiem, jak to sie będzi esprawdzac pod obciążeniem 150kg:

http://hi-fi.auto.pl/sklep/product_info.php?cPath=51_105&products_id=458

Jakieś propozycje?

A co powiecie na gruby filc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.