Skocz do zawartości
Gość Leon

Irlandia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja również bardzo gorąco polecam seahorse najlepszy sklep z morszczyzna w jakim byłem,za pierwszym razem oprowadzono mnie tak jak kolegę kapitana ogólnie naprawdę ma się wrażenie że chłopaki wiedza o czym mówią co w ie. jest rzadkością.Robiłem u nich zakupy przez internet nigdy żadnego problemu korale i rybki docierały zawsze w świetnej kondycji no i wysyłka grosze 7€ na ternie Irlandi.A ciekawi mnie czy był ktoś w tym sklepie http://www.aquatic-village.com/ i jak wrażenia gdyż ceny mają naprawdę zachęcające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Coś kiedyś czytałem o Aquatic Village na irlandzkim forum, ale tam jeszcze nie byłem.

Za to polskie chłopaki ze słodkowodnego forum mówią, że jak się jedzie od strony Dublina to za Carlow jest centrum handlowe Arboretum Lifestyle & Garden i obok niego jest sklep akwarystyczny z działem morskim. Podobno jest jakiś wybór, a obsługa miła i w przypadku nagłych zgonów wymienia zwierzęta. Podobno też skupują, ale kokosów nie płacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zapraszam do Belfastu.Sa 3 sklepy w ktorych mozna kupic wiele fajnych zwierzakow.Z dublina jakies 2 godz. drogi samochodem.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

To napisz co polecasz i gdzie to dokładnie jest, będę znowu w Belfaście w lipcu to zwiedzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Belfascie jest Egzotic Aquatics, a dwa nastepne sa w Lisburn(Grosvenor Tropicals) jakies 10 mil od belfastu.Jak chcesz to Ci wysle adresy na PW.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Zakupy wysyłkowo w seahorses zrobiłem i polecam.

Natomiast jeśli któryś z Was w Anglii lub Irlandii przymierza się do zakupu fragów to mailordercorals.com ma teraz specjąlną ofertę 20% na zakuy powyżej 79funtów albo darmowy frag za zakupy na kwotę w przedziale 49 -78funtów.

Oferta od 29czerwca do 14lipca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Oni dają gwarancję na życie podobnie jak Seahorse, tylko jak poznać czy frag jest martwy czy tylko obkurczony po tych 24h u kuriera :)

Chyba najlepiej sfotografować wszystkie fragi jak dojadą, a potem jak coś to reklamować :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Milo mi,ze tylu znawców solniczek mieszka w IRl ,to otwiera nowe kontakty i ludzi ,którzy jak ja kochają akwarystykę.

Co prawda ja jestem początkującym solonym ,ale na pewno z wasza pomocą poradzę sobie na początku mojej przygody z morskim baniaczkiem .W przyszłości mam zamiar na coś większego ,bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia.

Pozdrawiam kolegów z forum .piotr77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.fishantics.com/index.php/pages/shop

najlepszy sklep wszystko zdrowe do seahorse nie ma po co jechac nawet sprzet zamawialbym ze reefshopu.w seahorse goscie wolni jak wszystko a i na niektore rzeczy musisz czekac nie tydzien a 2 miesiace mija sie z celem pozatym nawet irole ktorzy siedza w akwarystyce nie lubia wlasciciela ryby chore :(


bedzie 450L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Teraz mają taką uśmiechniętą, zgrabną Hiszpankę i ona się tam uwija.

Co do kolesi prowadzących sklep to masz rację - powolniaki :thumbdown:

Jestem tam w dni dostaw polować na korale, ale też wpadam uzupełniać zapasy bo jest wszystko do Zeo i łatwy dojazd M50.

Kupno woreczka zeolitu i butelki bakterii trwa tam od godziny wzwyż (od momentu wzięcia przedmiotu z półki). Ktoś z kimś sobie gada i nie ma czasu, drugi lata po sklepie i ściemnia, na kasie nie ma nikogo.

Terminy zamówień też się zgadzają, dlatego ja od razu zamawiam w germanii w wysyłkowym.

A jak mam tam jechać po jakiś gadżet typu bakterie to mnie krew zalewa i zamawiam przez internet :D wolę dopłacić do kuriera niż zmarnować pół dnia na czekanie aż ryży mnie obsłuży.

Ostatnio przegięli pałę. Oglądałem ryby i wypatrzyłem sobie żółtka. Wołam gościa żeby mi go zapakował, a on mówi że mi go nie sprzeda. Pytam dlaczego.

A on odpowiada, że mi nie sprzeda żółtka bo się go nie da złapać...

W Petmanii na Santry dali radę...

Z drugiej strony jak już doczekasz się obsługi to kolesie na spokojnie pogadają, doradzą,

oprowadzą po kwarantannie i hodowli na górze, byle nie kazać im robić niczego wymagającego refleksu.

Mówisz, że ryżego nie lubią? :harhar:

W Fish Anticu nie byłem bo słyszałem że tam nic nie ma i pustki na sklepie.

Ale skoro mówisz że warto to zajrzę w weekend.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj bylem w seahorsie,powiem tylko ,ze sklep naprawdę zaopatrzony jest nieźle.Hiszpanka rzeczywiście się uwija ,miałem okazje pogadać chwile z kolesiem o naturze azjaty imieniem Keith ,wytłumaczył mi to i owo .Ogólnie to jestem zadowolony ,a i znaleźć go nie jest trudno .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,wiem ze to nie dzial "targowisko" ale zapytam tutaj, czy nie potrzebuje ktos kupic lub moze zna kogos kto chcie kupic zestawik na rozpoczecie morskiej przygody? Mam na sprzedarz akwarium 112l z kominem, sump, szafke, lampe, znajdzie sie pompa obiegowa i jakas cyrkulacja, czyli caly zestawik na start. Jesli bylby ktos zainteresowany to wysle zdjecia, a najlepiej zobaczyc na zywo. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,wiem ze to nie dzial "targowisko" .

skoro wiesz to po co zasmiecasz? :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown: :thumbdown:


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jest nowy sklep niedaleko mnie - Artane Aquatics.

Odwiedzam ich od jakiegoś miesiąca i na razie same plusy. Z tego co widzę sporo osób, w tym irlandzki guru, również przenieśli się do tego sklepu.

Po tym jak Fish Antics zamknął się dla klientów i zajął działalnością naukową (jeden dzień w tygodniu są otwarci dla klientów?) to Seahorse stracił jedynego poważnego konkurenta i co za tym idzie trochę odbiło im z cenami. Dziś ceny koralowców są tam 50%+ wyższe niż rok temu.

W Aquatics chłopaki się uwijają, nie trzeba czekać aż ktoś łaskawie nas obsłuży, załoga jest kontaktowa i 'trzeźwa'.

No i konkrety...

SPSy w SH 80-110 euro... w środę była dostawa w AA i kupowałem Acropory po 50eu.

Paczka mrożonek w SH 6eu, w AA 4,5eu (wziąłem 10 i 3 dostałem gratis).

Po rybach tylko przeleciałem wzrokiem, ale chyba też są ciut tańsze. Rzuciły mi się w oczy Lysmata Debelius po 25eu, w SH płaciłem 35.

Sklep jest na Kilmore Road za stacją benzynową. Mniejszy niż SH, ale od ładnego sklepu wolę ładne ceny i szybką obsługę :p

PS.

Od kilku miesięcy już słabo mi się robiło jak w SH każdy chciał mi wciskać JBL Koral Fluid i KZ Sponge Power jako cudowne środki na wszystkie problemy.

Jakiś czas temu byłem świadkiem jak właściciel wcisnął jakiejś początkującej kobiecie wiadro węgla rowa jako sposób na glony...

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jeśli jest szansa i się uda chciałbym po kilku latach odświeżyć temat sklepów w Irlandii ( Dublin mnie przede wszystkim interesuje :))

Seahorse i Aquatic Village są mi znane...( niestety w Aquatic  przez okres zimowy to było krucho jeśli chodzi o solniczki, wczoraj niby była odstawa przejadę się w weekend albo i jutro i ewentualnie jak ktoś chętny to napisze parę słów co tam przytargali.

Tak czy inaczej . Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.