Skocz do zawartości
wiera

szafka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam moze dziwne pytanie ale nie wiem jaka jest naprawde dobra wysokosc szafki pod akwa moje pytanie:

Jaka macie ysokosc szafki u siebie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie 75cm ale też w zależności od wysokości szkła, dobrze było by jak by krawędź akwarium mieściła się swobodnie pod pachę umożliwi to swobodna grzeboologie akwariową :D

Docelowa jest już. 65cm bo wys szkła 60cm

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

U mnie 90cm z racji lokalizacji. U innych z reguły wysoka na 60-75cm.

Każda wysokość jest dobra ale..

im wyżej tym trudniej się dostać do akwarium,

im wyżej tym większe szanse, że lampy będą walić po oczach a

im niżej tymbardziej Cię plecy będą boleć od schylania :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wysokość szafki powinna być taka żeby umożliwiała swobodne grzebanie w zbiorniku(powinno się sięgnąć do każdego miejsca na dnie).Niestety,żeby to robić bez stołka lub drabinki,trzeba być naprawdę wysokim i mieć długie łapki :D .Ja mam szafką 85cm+50 zbiornik i ze stołkiem spokojnie sięgam wszędzie.Oczywiście wysokość określa również wysokość sprzętu w samej szafce,czyli odpieniacz,filtry.Musi być odpowiednia ilość miejsca do wygodnej obsługi.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Projektując wysokość szafki weź pod uwagę sprzęt który tam umieścisz

np odpieniacz, żebyś się poźniej nie zdziwił że go nie możesz włożyć albo wyjąć kubka do czyszczenia

moim zdaniem 70 cm wewnątrz szafki to minimum :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wszystkim stelaz zamowiony bedzie 67cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Z 70 cm musi być, większość odpieniaczy ma tak z 60, a jeszcze potrzeba kilku centymetrów zapasu żeby wyjąć kubek do opróżnienia.

Ja mam chyba 75cm i to wcale nie jest tak za dużo :) Weź sobie lepiej z 70cm jak przedmówca napisał ;) To jest tylko kilka cm ale ile wygody przy grzebaniu, czy choćby wyjmowaniu tego kubka.

No i u mnie zbiornik z wodą do auto-dolewki stoi na sumpie bo z boku nie mam miejsca bo to kostka, na to też zwróć uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.