Skocz do zawartości
roczek

2 małe problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 2 małe problemy potrzeba mi rur pcv 32mm max 33mm po zewnętrznej do takich przelotów

6595-dsc05438.jpg

6595-dsc05439.jpg

znacie coś najlepiej klejone szukałem w sklepach budowlanych i innych lecz wszystko co mają ma 34 i wchodzi na ścisk jak będę chciał to poskładać to na 100% szczeli mi szyba bo siły trzeba mnustwooo włożyć żeby to wsadzić ew napiszcie czy ktoś z was robił przeloty na rurkach kanalizacyjnych 32mm?? bo te wpadają w przelot jak ta lala :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

w hydraulicznych ciężko będzie znaleźć,ale we wszystkich sklepach z morszczyzną takie dostaniesz

pozdrawiam


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rury to jest dokładnie tak jak napisał marbecz.

Zastanawia mnie za to inna sprawa. Nie wiem czy kupowałeś te śrubunki w sklepie czy masz je używane od kogoś ale mam wrażenie, że brakuje Ci jednej uszczelki.

W śrubunkach, które widziałem do tej pory są dwie uszczelki:

- gumowa czarna idąca od strony wewnętrznej - "mokrej" (właśnie tej nie widzę na zdjęciach)

- plastikowa (zazwyczaj biała) od strony zewnętrznej - "suchej"

Brak tej gumowej uszczelki spowoduje, że śrubunek będzie Ci przeciekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz blisko do Bielska Białej to tam hurtownia hydrauliczna i dostaniesz tam wszystko. Jak będziesz chciał to poszukam adresu.:) Z tego co pamiętam chyba też wysyłają ale pewny nie jestem.

pozdrawiam Janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rury to jest dokładnie tak jak napisał marbecz.

Zastanawia mnie za to inna sprawa. Nie wiem czy kupowałeś te śrubunki w sklepie czy masz je używane od kogoś ale mam wrażenie, że brakuje Ci jednej uszczelki.

W śrubunkach, które widziałem do tej pory są dwie uszczelki:

- gumowa czarna idąca od strony wewnętrznej - "mokrej" (właśnie tej nie widzę na zdjęciach)

- plastikowa (zazwyczaj biała) od strony zewnętrznej - "suchej"

Brak tej gumowej uszczelki spowoduje, że śrubunek będzie Ci przeciekał.

Dokładnie jak pisze kolega. Kupiłem właśnie od niego takie śrubunki i one mają czarną uszczelkę. Masz niekompletny śrubunek <_<.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak jak myślałem (co do uszczelki) napiszcie mi tylko bo myślę o takim rozwiązaniu sprawy:

zamiast uszczelki dam silikonu i mocno dokręcę zda to egzamin bo jeżeli nie to lecę szukać uszczelek a przeloty były kupione w sklepie akwarystycznym nie będę pisał w jakim napiszę tylko że to Rybnik

sklep wyglądał zajefajnie gostek też sprawiał takie wrażenie ale więcej tam nie pojadę i tak właśnie mi się wydawało że to używki no ale podobno nie

były w atrakcyjnej cenie 32zł sztuka no trudno dzięki wszystkim za info.

JanuszD chętnie skorzystam , zaopatrzeniowiec z naszej firmy często tam jeździ więc przy okazji zawsze może coś zabrać z B-B :)


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo Halo

A odpisze ktoś czy praktykował zamiast uszczelki klejenie silikonem tego przelotu ??


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

faktycznie, cena zaj..... atrakcyjna szczególnie że nowy kosztuje 34 zł :D

możesz podkleić silikonem, albo poszukaj w hydraulicznym takiej uszczelki

nie paniętam dokładnie ale chyba w zestawie za 2,5 zł do dolnopłuka jest właśnie taka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema silikon zadziala tylko ja bym bal sie mocno przykrecac bo szklo to szklo i nigdy nie wiesz gdzie jest slabe miejsce moze czasami peknac


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W hydraulicznych sklepach można dostać czasem przelew do wanny o zbliżonej średnicy. Ale stosuj silikon bez problemu.


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wszystkim za info zrobie to na uszczelce i po skreceniu uszczelnie silikonem troszku :) a uszczelek poszukam :)


112L + ok 40L sump +14kg żywej skały (start 10.03.2013)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.