Skocz do zawartości
Daniel00

Test MG i CA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam zamiar zakupić testy na Mg i Ca. Zastanawiam się jednak czy kupić firmy JBL ( niekoniecznie te łączone) czy Saliferta. Nieukrywam, ze jak sie da to chciałbym troszkę zaoszczędzić chyba, ze różnica w dokładności jest kolosalna. Proszę o rady osoby które mają z tym doświadczenia.

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Daniel0000, tematów o testach na forum było sporo, skorzystaj z wyszukiwarki lub poczytaj dział "chemia".

"łączone" testy odpadają, JBL nie cieszy się dobrą opinią wśród morszczaków -osobiście nie polecam.

Zazwyczaj korzystamy z saliferta lub tropic marine.

i z wyszukiwarki :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saliferta nie kupuj bo szybko wietrzeje, sprobuj z tropic marin, ostatnia nadzieja na jakies testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Mam ten zestaw "lab" JBL ale dokupiłem też Saliferta.

JBL ma trochę mniej precyzyjną skalę kolorów, Salifert ma lepszą (precyzyjniejszą/czytelniejszą) ale u mnie w baniaku rezultaty testów są takie same, lub zbliżone. Jak Salifert pokazuje mi pH 8,1 to JBL 8,0 itp.

Za to testy NO2, NO3 u JBL to klapa totalna :D Ta skala kolorystyczna na pewno nie jest dla daltonisty. Nie wiesz czy to pokazuje zero czy już 25 :D

no3.jpg

10 odcieni żółtego i dopatruj się gdzie jesteś :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.