Skocz do zawartości
parman

Jaki odpieniacz do 700 l wody w obiegu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Jaki odpieniek byście polecali do baniaka ok. 700 l wody w obiegu? Będą głównie LPS-y i trochę ryb. Powiedzmy, że mocno obciążony :). Z góry dziękuję za sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Opieniacz,ktory ma w opisie do 1200-1400l,czyli przewymiarowany i nie kosztujacy mniej niz 300 euro...Teraz jest taki wybor ze trudno popelnic blad...zajrzyj na ebay uk...ja sugrowalbym skimmer z pompa recylkulacyjna,ale to zazwyczaj odpieniacze zewnetrzne,czyli takie jak ja sobie upodobalem...Nie bede Ci podopowiadal konkretnego modelu bo tutaj musisz spedzic pare nocy na zasadzie takiej...podoba Ci sie wizualnie odpieniacz,wyglada dobrze,ma dobra pompe,potem wchodzisz w google i czytasz opinie o nim na roznych forach...i tak z kazdym po koleji...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślełem o ATI BM 250, Ati Power Cone 250, może jakiś Reef Octopus, ewentualnie od Darka DIY a'la BK 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parman jak cos w uk upatrzysz to ci przywiezc moge. za 5 tyg zjezdzam na urlop do jeleniej :strutin


Nadchodzi nowe... :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo apf -600


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shuran 150.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

parman, ale żeś napisał " Będą głównie LPS-y i trochę ryb. Powiedzmy, że mocno obciążony " jak troche ryb to nie obciążony ,ale mniejsza o to , proponuje coś z ATI minimum klasy 200. Jakość i cena ...


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robi

No a jak mam napisać? 50 ryb, 100 lps-ów i las SPS-ów :lol: ? Mój baniak jest dopiero w fazie przygotowań i właśnie dlatego założyłem ten wątek odnośnie odpieniacza, żeby zebrać opinie. To źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw do tego systemu tak jak radzi Ci Peniek, odpieniacz Schuran 150 lub 200 będziesz miał spokój na lata i cisze w pokoju.

pozdrawiam Sylwia


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze , dobrze ... przecież Ci doradziłem... co do Schurana to ... myśle że iść z postępem należy!


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak pieni Schuran 200

Może konstrukcja nie jest zbyt nowa ale ważne że jest przemyślany i co najważniejsze skuteczny.

Odpieniacze schuran to mniejsze wersje przemysłowych odpieniaczy, które działają w oceanariach.

Jak wiadomo najważniejszy jest czas kontaktu bąbelków powietrza z wodą a w odpieniaczach schuran został on wydłużony do maximum możliwości.

W konstrukcji odpieniaczy praktycznie wszystko zostało juz powiedziane, tylko Blue Wave ma kosmiczną technologie która wybarwia korale.

A pozostałe są po prostu dobrymi filtrami które działają.


"Ludzie mający charakter postępują właściwie nie dlatego, że myślą, że zmienią przez to świat, lecz dlatego, że nie godzą się na to, by świat ich zmienił.

Moja Mania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się jeszcze zastanawiasz nad PowerCone 250i - to looknij tutaj.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz też wziąć pod uwagę Franka :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie co polecacie na tą chwile do wyboru

Reef octopus ps 3000

hydor 2250

schuran 150

jeden z tych trzech modeli mam w dobrej cenie :)

czy może ati powecone 250 (ponoć są problemy z elektroniką i wirnikami )

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zainstalowałem Sebastkowego White Skim 200 i jestem zadowolony. Jak uważasz, że będzie za mały to Sebastek ma też w zanadrzu White Skim 250 :D.

Edytowane przez parman (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam ATI PowerCone 250is - ważne żeby był z nową wersją pompy - rewelacyjny odpieniacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem u Jarka/Chudego. Faktycznie super pieni

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.