Skocz do zawartości
markL

co zobaczyć w 3city?

Rekomendowane odpowiedzi

wybieram własnie się z rodzinką do władysławowa a więc będę o krok od 3city. co, oprócz oceanarium, polecacie dla morszczaka koniecznie do zobaczenia?


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markL: zaraz przy oceanarium masz sklep aquarius. jadac z wladyslawowa oczywiscie zajedz do wejherowa do reefshopu, tymbardziej, ze dostawa byla.

gdy bedziesz w gdansku to odwiedz siren. kazdy z tych sklepow jest inny i warto zajsc.

poza tym na molo w sopocie jest to obwozne oceanarium. takie sobie.

jesli chodzi o obiady/kolacje to proponuje hecz rybacka w borkowie (droga z zukowa na kartuzy). ponoc najlepsze ryby w trojmiescie daja a do obejzenia duze akwarium morskie (maja naprawde duze ryby ale nie ma korali).


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym podjechał do reef-shop, aquariusa (przy samym oceanarium) i do Siren (w aquariusie i Siren byłem , niestety Przemek w długi weekend nie działał i nawet rodzice sklepu nie widzieli :) )


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siren warto zobaczyc bo tam jest inna filozofia skelpu. To jest raczej salon i jak to w salonie stawiaja nacisk na prezentacje towaru. Jst duzo przestrzeni i duze akwaria mozna ogladac z kazdej strony...tak to jest w teorii i tak sie zapowiadalo. Niestety ostatnio akwaria doslownie swiecily pustkami.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jak ja byłem w maju to też było pusto, podobno po przenosinach byli


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Przemka będę się starał dobić. oceanarium i aquariusa oczywiście obejrzę. a siren to na jakiej ulicy? no i jak tam dotrzeć. i oczywiście dzięki za tak szybkie odpowiedzi :)


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markL: Siren. Zakladam, ze bedziesz jechal od wladyslawowa. Jedziesz glowna przez cale trojmiasto.

W Gdanksu mijasz hale olive (bedzie po prawej), przejezdzasz przez skrzyzowanie, po prawej bedziesz mial kolejno mcdonalds, mediamarkt, castorama i dalej salon toyoty. za solonem toyoty sa swiatla, skrecasz w prawo. jedziesz do pierwszych swiatel, skrecasz w lewo. zaraz jak skrecisz bedziesz widzial salon siren po lewej, musisz jechac prosto do pierwszej zawracanki (na tej ulicy sa tory tramwajowe wiec nie tak prosto zawrocic), zawracasz, jedziesz kawaleczek, siren bedzie po prawej.

Jesli nteresuje Cie ogolnie akwarystyka. To tuz po zawroceniu (ostatni punkt przed sirenem) bedziesz mial sklep okaz. wjazd do sklepu przez petle tramwajowa. sklep poznasz po tym, ze za plotem maja zwierzaki, konie, kozy itp. okaz to chyba njalepszy sklep z akwarystyka slodkowodna, duzo zwierzakow w dobrej kondycji.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harnaś a dałoby sie tą marszrutę ulicami napisać? mam własnie przed sobą mapkę trójcity i bym zaznaczył na kolorowo :) a co? kolorowo mi się zapowiada ten czas. fląderki smażone, morszczyzna, fląderki, gofry, fląderki, zwiedzanko, hel, fokarium, SKLEPYYYYYYYYY Z MORSZCZYZNĄ, fląderki smażone. ech


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markL: spoko, ta glowna wzdloz trojmiasta to aleja grunwaldzka. skrzyzowanie przy hali olivi to z ulica bazynskiego, ty jedziesz grunwaldzka kolo media martk, castoramy i toyoty i skrecasz w abrahama, potem w lewo w wita stwosza, zawracasz na wita stwosza....

siren jest na rogu abrahama i wita stwosza.

aquariusa latwo w gdyni znajdziesz, jedziesz na skwer do oceanarium, wejscie jest z drugiej strony w piwnicy. tam jest duze logo.

reefshop w wejherowie tez znajdziesz, jedziesz z rumii na szczecin az dojedziesz do wejherowa, jedziesz caly czas glowna, bedzie kilka swiatel po drodze, w lewej stronie zobaczysz za plotem hurtowni koles ma wystawiony samolot, takiego miga, jedziesz kawalek do swiatel. bedac na swiatlach bedziesz widzial w oddali taki duzy bialy billbord BMW, ale nie oryginalny znak bmw tylko duze czarne litery BMW na bialy tle. dopiero ZA skrzyzowaniem zjezdzasz w prawo w taka uliczke rownolegla do glownej, przy bilbordzie bmw zobaczysz maly bilbord reefshopu. latwiej wjechac w druga brame, na teren posesji, tam zawsze jest miejsce zeby zaparkowac.

milego zwiedzania,


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markL: jak? juz po wakacjach ? jakie wrazenia z trojmiasta ?


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już po wakacjach :) ale że były udane to fakt. zwiedziłem półwysep helski, okolice władysławowa, zajechałem do 3city. co zwiedziłem to moje, co zjadłem niestety też. ach te fląderki!!!!!!!!!!!!! z morskich opowieści to są one następujące: dzieki Tobie harnasiu udało mi sie bezproblemowo dojechać do Przemka um-umka (tak zalatanego faceta to dawno nie widziałem) i do Witka aquariusa (po wizycie u niego muszę jeszcze raz przemysleć problem żywego piachu, któremu byłem wcześniej przeciwny). niestety oba sklepy były przed dostawami - wakacyjny problem morszczaków - i widzialem jeno kilka interesujących zwierzaków. miałem zostać jednak jeszcze kilka dni nad morzem więc zakupów nie robiłem a dzień przed powrotem zona mi sie rozchorowała i w drodze powrotnej nie to było mi w głowie. z Maćkiem Kosteckim się nie widziałem niestety ale ucielismy sobie pogawędkę słowną. przyznaję, że cała trójca 3miejskich sprzedawców to faceci z klasą, mili dyskutanci i fachowcy. wszyscy trzej wyrazili zainteresowanie książką o bezkręgowcach co w połączeniu z siłami łódzkich, opolskich i warszawskich morszczaków i wraz z powrotem chęci do pisania (przechodziłem baaaaaaaaardzo poważny kryzys chęci do pisania i braku sensu dla takiej aktywności) niewątpliwie zaowocuje to dalszymi artykułami dla morszczaków i tą książką-leksykonem bezkręgowców morskich. z innych ważnych rzeczy związanych z naszym hobby to ... zakup muszelki dla krabika :) i sic! wizyta na starówce gdańskiej w restauracji japońskiej. zjadem po raz pierwszy sushi i teraz coraz bardziej jestem emocjonalnie związany z pokolcami. dlaczego? otóż sushi jest podawane w algach nori (dzieki adriewniew jeszcze raz) i teraz wiem jak one smakują :))))))))))))) współczuję pokolcom bo schabowego to one nie przypominają :)))))))) ale czegóz nie robi się gdy chce się żyć zwoim konikiem pełną piersią :)))))))))


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jeszcze meduzy w bałtyku też widziałem. nawet sporo ich było


if you're going through the hell... keep going

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.