Skocz do zawartości
snocho

[1125l] "Jak Feniks z popiołów" + [540l] zaplecze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Ile kosztuje taka lampa jaką ma właściciel tego 1000litrowego baniaka?

Czy moja lampa aquasunlight 2x150wat i 2xt5 50wat jest za słaba żeby hodować takie twardziele ?(mam tam jakieś elektroniczne stateczniki -to coś daje oprócz cichego uruchamiania?)

Taka lampa, jaką ma właściciel tego 1000litrowego baniak nie nadaje się do akwarium o szerokości 50cm. Minimalna szerokość akwarium, jaką producent zaleca dla tej lampy to 70cm (IMO powinno być więcej). Ceny lamp bez trudu można znaleźć w googlach. 2 x 150W przy wysokości akwarium 63cm to rzeczywiście trochę za mało, żeby koralowce wyłaziły z baniaka. Do tego przy długości 180cm musisz mieć cholernie nierówno oświetlone to akwarium. W ogóle akwarium o takich rozmiarach, jak u Ciebie jest bardzo trudne do oświetlenia. Bo tak: jeśli chcesz zostać przy HQI, to biorąc pod uwagę długość i wysokość akwarium wypadałoby powiesić 3 x 250W. To jednak trochę za dużo, dlatego na Twoim miejscu poszedłbym w same T5-ki, tylko nie 54W, a 80W. Lampa 8x80W, w miarę nisko zawieszona, byłaby wręcz idealna.

@snocho piekny pokolec... jak jest mlody, potem juz taki piekny jak urosnie to nie bedzie, choc wciaz ladny (troche to zagmatwane :))

Planujesz jeszcze jakiegos achillesa?

Dlatego brałem hawaiiensisa w jak najmniejszym rozmiarze, przy zakupie miał może ze 4cm. Mam nadzieję, że będzie jak najdłużej utrzymywał młodociane ubarwienie. Choć znam jednego akwarystę, który twierdzi, że hawaiiensis dorosły jest dużo ładniejszy ;)

Achillesa na razie odpuszczam, jeszcze nie wyleczyłem się po poprzednim.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja nie musze mieć twardych na całej długości akwarium, te 15cm po jednej i po drógiej stronie chce w przyszłości zostawić na plażę. Tylko nie wiem czy ten środek tak oświetlony wystarczy na twardziele. A nie idzie jej przerobić na hqi 250wat? albo niżej ją powieścić niż te 32cm?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

snocho, sprawdź żywicę, bo wysypało Ci okrzemkami na piasku. Chyba, że krzemiany dostały się do zbiornika z czymś innym.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie okrzemki.

Majówkowo:

gallery_7670_2113_19221.jpg

gallery_7670_2113_18337.jpg

gallery_7670_2113_91752.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj na kwarantannie:

gallery_7670_2126_29207.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na kwarantannie, hahaha, chyba se jaja robisz :harhar: po 6 tygodniowej kwarantannie u nas Ty go jeszcze kwarantannujesz? Ty go karm, bo lubi dobrze zjeść i potem dobrze kupke zrobić :smoke:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebuś,

Pamiętasz scenę z Kilera, jak Ryba na przesłuchaniu mówi (z głowy): "oni nie są tu po to, żeby chronić mnie przed tobą, oni tu są po to, żeby chronić ciebie przede mną".

Nie mam pietra, że z nim jest coś nie tak. Przecież nie wypuścilibyście mnie ze sklepu z "niepewną" rybą. Ja się boję tej bandy pokolców, rogatnic, nawet centropyg z głównego baniaka, które czyhają na takie świeżynki jak ten "biały z brodą". Niech sobie podje, może porośnie, przyzwyczai się do wody i trafi do głównego. 2-3 tygodnie na moim zapleczu jeszcze żadnej rybie nie zaszkodziły :)

Z resztą widać - ponad 24h w nowym środowisku i ani jednej kropki...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2-3 tygodnie na moim zapleczu jeszcze żadnej rybie nie zaszkodziły
ojjjjj... A inicjały na jego nagrobku to A.a... :smoke: no tak, ale on od rogatnicy w piętę dostał, a ponoć tą część ciala miał wrażliwą :smoke:

Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jego wpuściłem od razu do głównego zbiornika i widzisz jak skończył. Teraz zawsze najpierw na zaplecze!


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde, a ja myślałem że Ty go do tyłu dałes właśnie :crybaby:


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna ryba, bedzie sie swietnie prezentowac w takim baniaku.

Czy obecnosc bialejbrody przekresla plany/szanse na achillesa?


380l FOWLR sie robi, beda rybki...

190l kosteczka, na ledach, pare rybek, same lps i zoaski, sprobuje to zrobic jak nalezy tym razem...

link do kostki: http://nano-reef.pl/...ow/#entry656361

link do FOWLR: http://nano-reef.pl/topic/91587-380l-fowlr-nie-ma-jak-rybki/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekna ryba, bedzie sie swietnie prezentowac w takim baniaku.

Czy obecnosc bialejbrody przekresla plany/szanse na achillesa?

Na pewno bardzo je zmniejsza. Jedyna furtka jest taka, że białobrody jest mały (max 6cm), więc jeśli będzie decyzja na achillesa, będzie musiał być większy :)


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im większy zbiornik tym mniejsze prawdopodobieństwo na walki ryb o terytorium. Nie róbcie z białobrodego takiego rozbójnika, bardziej u mnie rozrabiają zebrasomy.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie białobrody nie będzie się mógł u mnie wykazać. Jeśli chodzi o agresję mam już bardziej wredne ryby. Nie wiem jednak czy miałeś okazję widzieć duet białobrody + achilles w jednym akwarium? Ze trzy lata temu białobrody zatłukł mi na śmierć dopuszczonego do niego achillesa w akwarium o pojemności 6000l. Te ryby bardzo się nie lubią...


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z parą białobrody vs japonicus?


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego, ale bardziej się tolerują. Może powodem jest to, że japonicus jest jednak bardziej "spolegliwy".


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gallery_7670_2130_64465.jpg

gallery_7670_2130_9795.jpg

gallery_7670_2130_57491.jpg

i ryba, która kompletnie nie chce współpracować przy robieniu zdjęć:

gallery_7670_2130_145275.jpg


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze trochę i będzie się przedstawiać sama :)

Neocirrhites armatus.


pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nad baniakiem świecą dwa żarniki Giesemanna Megachrome Coral 250W w miejsce dwóch 400W. Mogę spokojnie napisać, że wreszcie znalazłem białe światło. Możliwe, że będą to tylko żarniki na lato, a jak naturalnego światła będzie mniej to wrócę do żarników 400W. Niespecjalnie te dodatkowe 150W na żarniku widać, ciekawe czy będzie widać po koralowcach?

gallery_7670_2138_46100.jpg

Niespecjalnie da się zrobić dobre zdjęcie w słoneczny dzień, więc polazłem na zaplecze.

Białobrody dostał pojedynczych (mam nadzieję) niegroźnych kropek, ale je już wszystko i tak na oko nie traci "masy". BTW, to na prawdę wrażliwa na wszelkie zmiany ryba. Przed zapakowaniem w sklepie Paweł pokazał mi jak ładnie je płatki (Spirulina Forte Tropicala). Podróż ze sklepu trwała 30min. Następnego dnia karmienie (taką samą Spiruliną) i zonk, ryba nie je. Granulki, mrożonki i owszem, ale Spiruliny nie. Dopiero wczoraj, czyli 10 dni od przeprowadzki zaczęła ją wcinać. Popieprzona ryba.

gallery_7670_2138_6612.jpg

gallery_7670_2138_137273.jpg

gallery_7670_2138_93471.jpg

Jest i jedna z pierwszych szczepek, która już "oblała" gumową zatyczkę:

gallery_7670_2138_36799.jpg

Są też dwie nowe Acry, które na razie nie trafiły do głównego zbiornika. Ta kupiona od Kakadu, który likwidował swój zbiornik:

gallery_7670_2138_212739.jpg

Ta "dostana" od Noa:

gallery_7670_2138_16470.jpg

Edytowane przez snocho (wyświetl historię edycji)

pzdr

Michał

gallery_7670_2202_6981.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

normalnie trzeba jechac obejrzec zanim beda bilety :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie trzeba jechac obejrzec zanim beda bilety :)

No to jedźmy, może zniżka będzie za grupę zorganizowaną? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.