Skocz do zawartości
Gotterdammung

Zdechła Loricula + Krewetka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, a ja nie mam zielonego pojęcia czemu. Wczoraj normalnie wieczorem wlałem karmę dla korali jak to robię od dłuższego czasu, poszedłem spać, dziś rano 2 trupy. Świetnie, wczoraj pochwaliłem się że mało mi zwierzaków zdycha, no to już podwoiłem wynik, jestem mega wpieniony.

Parametry nie drgnęły:

Temp - 26C

PH - 8.1

KH - 8

Ca - 400

Mg - 1200

Zasolenie - 1.025

No2 - 0

No3 - 2

Czy przyczyną mogło być to że odpieniacz był wyłączony od 23:30 do 8 i zwierzęta się podusiły ?

Cholera, no co za lipa...

Edycja :

3 ślimaki też padły... Co najmniej ...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest to przyczyna ze pienidlo nie chodzilo przez noc,, ale moim zdaniem parametry choc trochu mogly by sie zachwiac po tych paru godzinach,,,sam pieniek wylaczyles czy pradu nie bylo??

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

od pieniacz to raczej odpada -sam przez chyba pół roku wył.na noc i było ok ;)

i nic nie zdychało :)

to raczej jak się człowiek pochwali banghead.gif to tak jest

sam się kiedyś przekonałem

mówisz - i masz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam pienidło wyłączyłem, karmiłem korale, to i tak zawsze siada, robiłem to już nie raz, i nie było problemów...

Ale taki pomór musiał mieć jakąś przyczynę, bo padły zgoła różne zwierzęta. A zebrasomy waliły skrzelami jak oszalałe... teraz natleniam brzęczykiem normalnym no i odpieniaczem oczywiście, jakby lepiej. Ale oczywiście może to tylko złudzenie. Ciekawe co się stało z mandarynem czy babką, nie widuję ich non stop wiec nawet nie mogę stwierdzić czy żyją czy nie, normalnie mam chęć sprzedać wszystko w cholerę i mieć święty spokój...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na przyduchę. Noce ostatnio są ciepłe. Sprawdź termometr. Może zaniża.


"Boże, zachowaj mnie od zgubnego nawyku mniemania, że muszę coś powiedzieć na każdy temat i przy każdej okazji." - św. Tomasz z Akwinu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie wydaje że przyczyną był ewidenty brak tlenu. Jest teraz gorąco i w wodzie tlen słabiej sie rozpuszcza a ty jeszcze wyłączyłeś odpieniacz, który działa dodatkowo jako dotleniacz.


540l + sump 270l, LR 120kg, oświetlenie 10xT5 54w, odpieniacz Deltec AP 902, Grotech TEC III, IV, IV, Tunze Multicontroler 7095, obieg New-Jet 4500, metoda Ballinga, VSV,

Teco TR 20, Nano 83, F93, start 22-05-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na przyduchę. Noce ostatnio są ciepłe. Sprawdź termometr. Może zaniża.

A mi sie wydaje że przyczyną był ewidenty brak tlenu. Jest teraz gorąco i w wodzie tlen słabiej sie rozpuszcza a ty jeszcze wyłączyłeś odpieniacz, który działa dodatkowo jako dotleniacz.

Mam o tyle komfortową sytuację że w pokoju mam z 3 stron okna, w nocy oczywiście wszystko pootwierane, temp w nocy wynosiła +-15C, temperaturę sprawdzam na 2 termometrach, sery i jbl, rano wskazywały równo 26C. W takich warunkach wyłączałem odpieniacz wielokrotnie.

Też stawiam na przyduchę, jednak spodziewałbym się przy niej tego że ryby by podpływały pod powierzchnię wody, łapiąc powietrze.

Okazuje się że ślimaki jednak nie zdechły, choć zdecydowanie na takie wyglądały. Ale żal jest wielki...

Pozdrawiam

Gotter

Edycja : babka żyje, z niewiadomych pozostał tylko mandarynek...

Edytka2 : mandaryn też jest...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.