Skocz do zawartości
Moonalisa

Budowa nowego zbiornika - logistyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Planuje podmiane obecnego zbiornika o wymiarach 186x60x70 na nieco wiekszy - 240x110x80h

W obecnym zbiorniku mam 3 pokolce i troche lps'ow. Czy istnieje jakas mozliwosc przeniesienia zycia ? Glownym problemem bedzie oswietlenie, poniewaz posiadam tylko jedna lampe.

Ktore z posiadanym klamotow moglbym zaadoptowac do wiekszego zbiornika ?

Odpieniacz: Buble king supermarines 250

Oswietlenie: Spectra 3x250 + 4x80

Pompy Obiegowe: 2x New Jet 4500

Pompy Cyrkulacyjne: 2x 6105

Pompy Zasilajace: New Jet 6000

Sterowniki Pomp: 1x Wavebox Large

Chlodzenie: Tc 15 +UV ]

Dozownik: Tec III set ]

Elektronika: Profilux 3 ex + Power bar 6d-d + Elektrody zasolenia, Ph, Redox.

Przede wszystkim zastanawia mnie lampa, odpieniacz i chlodziarka.

Wszelkie sugestie wskazane.

Pozdrawiam

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Odpieniacz: Buble king supermarines 250 - OK wystarczy jak nie przesadzisz z obsada

Oswietlenie: Spectra 3x250 + 4x80 - moim zdaniem duzo za malo, zobacz swiatelko u Kubassa

Pompy Obiegowe: 2x New Jet 4500 - za malo 2x8000 nie bedzie za malo

Pompy Cyrkulacyjne: 2x 6105 - za malo, ja bym dal 4x6205

Pompy Zasilajace: New Jet 6000 - co zasilaja

Sterowniki Pomp: 1x Wavebox Large - raczej nie wystarczy, przydaloby się rozszerzenie do niego

Chlodzenie: Tc 15 +UV ]- chlodziarka na pewno nie wystarczy

Dozownik: Tec III set ] - OK jak ma by? do Ballinga przydaloby się rozszerzenie

Elektronika: Profilux 3 ex + Power bar 6d-d + Elektrody zasolenia, Ph, Redox -OK.

Uroki pisania z telefonu, a Moniś nie śpi :D

pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez DarekB30
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zycie mozna komus pozyczyc albo wrzucic do beczek jak juz nowy sprzet bedzie skompletowany. nowy baniak postawic, zalac stara woda (ja mam 3 beczki po 200l - moge pozyczyc jesli trzeba bedzie stara wode gdzies zlac).

co do cyrkulacji - wg mnie to od 4 pomp 6305 mozna zaczynac przy takim baniaku

jestes z Wawy to zaraz Ci tu mozemy ekipe nazbierac do pomocy! (widze ze juz w sumie sie zaczyba zbierac;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes z Wawy to zaraz Ci tu mozemy ekipe nazbierac do pomocy! (widze ze juz w sumie sie zaczyba zbierac;)

Przede wszystkim chcialbym serdecznie podziekowac za chec pomocy !!!!!!!!!!!!

Niestety zycie zweryfikowalo moja optymisyczna wersje usytuowania akwarium i jego docelowej wielkosci :/ , zamowione szlo bedzie mialo 1700L brutto.

9ef5ba12c7c7cfc7med.jpg

W kwestii klamotow to przymierzam sie do:

Oswietlenie: Spectra HQI/T5 3x400/4x80

Pompy Cyrkulacyjne: 2x 6305 + 2x6105 (posiadane)

Odpieniacz: Bubble King DeLux Internal 300

Pompy Obiegowe: Red Dragon 3 "speedy" 8000l

Chlodzenie: 2x TC 15

Wszelkie sugestie mile wskazane :)

Podrawiam

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: super projekt :). Z ciekawoscia bede sledzil.

Czy ten ksztalt "L" to jest komin zewnetrzny?

Jesli chodzi o cyrkulacje to powinno na razie wystarczyc. Ja mam na 240x80x65 obecnie 2x6205, 1x6105 i 2x8000 powroty. Planuje dolozyc jeszcze jedna 6205 bo mi brakuje.

Odpieniak bedzie super. U mnie chodzi BK250 i mam pelen kubel smoly co 5-6 dni. NO3 niewykrywalne. Jesli chodzi o pompy obiegowe to powinno starczyc chociaz ja wolalem 2x8000 i nie ma specjalnie szalu. Fakt, ze u mnie ta woda musi przeplynac kilkanascie metrow zanim jest podnoszona.

Oswietlenie moze nie objac bokow. Przy 3 duzych lumenarcach (400W) troszke po bokach mi brakuje ale LPSy w tych miejscach sie ciesza.

W razie czego zapraszam na wizyte bo najlepiej zobaczyc podobnej wielkosci system na zywo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim: super projekt :). Z ciekawoscia bede sledzil.

Czy ten ksztalt "L" to jest komin zewnetrzny?

Witam,

Ksztalt L podyktowany jest jest jedynie mozliwosciami technicznymi, nie jest kominem.

Tak wyglada obecne akwarium widziane z salonu:

dupasalata006n.th.jpg

70cm jest bokiem widocznym na zjeciu.

83e269764eaa2644med.jpg

W zalozeniu nowy zbiornik ma byc widoczny z 3.5 stony :blink:

9ef5ba12c7c7cfc7med.jpg

gdzie: 98cm to widok z salonu, 248cm to widok z holu laczacego salon z jadalnia, 88cm widok z jadalni, 85cm widok ze schodow. niewidoczna czescia pozostaje 163cm.

Jesli chodzi o cyrkulacje to powinno na razie wystarczyc. Ja mam na 240x80x65 obecnie 2x6205, 1x6105 i 2x8000 powroty. Planuje dolozyc jeszcze jedna 6205 bo mi brakuje

W takim razie pozostane przy 2x6305, 2x6105 i w miare potrzeb zwieksze.

Odpieniak bedzie super. U mnie chodzi BK250 i mam pelen kubel smoly co 5-6 dni. NO3 niewykrywalne.

U mnie w chwili obecnej rowniez chodzi BK250, natomiast obawiam sie, ze przy nowym zbiorniku moze okazac sie zbyt maly. Chociaz dla moich trzech micro-pokolcow powinien wystarczyc :D

Jesli chodzi o pompy obiegowe to powinno starczyc chociaz ja wolalem 2x8000 i nie ma specjalnie szalu. Fakt, ze u mnie ta woda musi przeplynac kilkanascie metrow zanim jest podnoszona.

Ok, w takim razie kwestie pomp obiegowych musze jeszcze raz przemyslec.

Oswietlenie moze nie objac bokow. Przy 3 duzych lumenarcach (400W) troszke po bokach mi brakuje ale LPSy w tych miejscach sie ciesza.

Moze i dobrze - nie jestem wielkim milosnikiem krzakow - sps :p

W razie czego zapraszam na wizyte bo najlepiej zobaczyc podobnej wielkosci system na zywo.

Jezeli nie poradze sobie we wlasnym zakresie, nie omieszkam skorzystac z pomocy i doswiedczenia zaawansowanych kolegow z forum :)

Generalnie to decyzja o zmianie zbiornika byla wynikiem checi trzymania pieciu pokolcow - w tym sohala :rolleyes:

Pozdrawiam

Moonalisa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.