Skocz do zawartości
Lizard

Testy i odczytywanie wyników

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie każdy z testów które wykonujemy kończy się porównaniem barwy próbki i odczytaniem wartości z karteczki wzorów.

Problem pojawia się w momencie kiedy mamy porównać kolory. W instrukcji pisze, że należy to robić patrząc na próbkę z góry... i tyle.

1. Kładziemy próbke na wzorniku i przesuwamy po kolorach patrząc z góry od prawej do lewej, w momencie kiedy kolor nam się zlewa z naszą próbka znaczy, że niżej zjeżdżać nie możemy, odczytujemy wynik i wsio.

2. Klądziemy próbkę na wzorniku na pustym, białym polu i szukamy odpowiednika kolorystycznego patrząc na próbkę z góry. Odczytujemy wynik et voila.

3. Bierzemy naszą próbke przechylamy o 45% i patrzymy z boku na kolor porównując go z wzornikiem, otrzymany wynik dzielimy przez 10.

3 metody z którymi się spotkałem, 3 różne wyniki ... Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

nr 2 jest prawidłowy. 3 sposób jest do dokładniejszego odczytania wyniku i nie przechylamy próbki o 45 stopni, tylko trzymamy ją normalnie. Tak przynajmniej jest przy testach saliferta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o No3 to zawsze stosuje metode patrzenia z boku i dziele przez 10, a że mam cały czas białe więc nie mam problemu z odczytem :rolleyes: , ale faktycznie porównanie koloru jeżeli miałem więcej No3 sprawiało wiele problemu więc zawsze prosiłem żonę żeby odczytała wynik i na tym pozostawałem. Oko męskie niestety jest troche za słabe w odróżnianiu takich kolorów więc poproś płeć żeńską o odczyt napewno będzie dokładny :rolleyes:

jeżeli chodzi o druga metode to nieprzechylamy pojemnika :)

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zawsze prosiłem żonę żeby odczytała wynik i na tym pozostawałem.

Też proszę Lepszą Połówkę o odczyt, czasem wskazania są diametralnie różne ale zawsze Jej zdanie jest ostateczne :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak leoni i mintaj-prosze zone...ona jest obiektywna bo ja zawsze z nadzieja zanizam... :D

a co do testow..NO3 mierzylem na sera,jbl, i salifert-wynik :wszystkie identyczne...ot taka ciekawostka dla tych ktorzy sie sprzeczaja ktore testy lepsze...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji jest napisane jak patrzeć na próbkę w zależności od testu - np dla NO3 patrzy się z góry, dla małych wartości z boku i dzieli przez 10.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wynik 10 juz po podzieleniu odczytu 100 ?

Nie wiem, nigdy takich problemow nie mialem. Tez zawsze patrze z boku, w zacienionym miejscu pokoju, czasami trzeba sie ustawic odpowiedzio (tylem) do okna i wynik podzielic przez 10. 

Roznice miedzy 2 a np: 5 widac wyraznie, podobnie jak miedzy 10 a 100. Nie sugeruje sie wynikiem wychodzacym gdy patrze z gory.

(mowimy o NO3 Saliferta)


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie Stani jak piszesz, jak patrzę z boku to mam 100/10=10 a jak patrzę z góry to 2 mi przebija kolor, czyli jest między 0 a 2.. chyba, że mam coś z oczami B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w salifercie mozna dwojako odczytywac: z gory -wynik gotowy,lub z boku i dzielimy na 10.jakby nie bylo mi zawsze wychodzi tak samo..tyle ze skala na salifercie jest do 100-jak podzielimy przez dziesiec patrzac z boku to jedyny wynik maksymalny otrzymamy 10.a co jesli np.barwa probki patrzac z boku jest ciemniejsza od 100??moim zdaniem metode z odczytem bocznym mozna stosowac tylko przy niskich wartosciach.wiec jednak najlepiej patrzec z gory...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest powyzej 10 to NO3 jest za wysokie i tyle :smile_big: A do przyblizonych odczytow powyzej 10 mozna patrzec z gory i rozmyslac o wodce :smile_clown:, odpieniaczu i innych takich.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę off top ale powiem, że te testy to są do upy i tyle... ostatnio nagle przybyło mi Ca ;-) i to jak drastycznie ;) nawet nie będę się chwalił, że z 440 awansowałem przez dwa dni do 520 ;) niesła kjupa jak to mawiają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.