Skocz do zawartości
rogalov

Nalot na szybach

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

EDYTA

przegapiłem parę postów więc poprawiam:

Też mam ten nalot ale czy nie powinno wyjść na TDSie ?? Niedawno wymnieniałem i filtry i żywicę, RO 0 na wyjściu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDYTA

przegapiłem parę postów więc poprawiam:

Też mam ten nalot ale czy nie powinno wyjść na TDSie ?? Niedawno wymnieniałem i filtry i żywicę, RO 0 na wyjściu.

U mnie TDS tez pokazywal 0.Malo tego ja przed zywica mam 0, a co dopiero po zywicy.


4284_4296.png

Akwa 60x60x60 + 40L sump,oswietlenie LED 120W plus 4x24W T5,cyrkulacja Tunze 2x6055,Red Devil Cone Protein Skimmer RDC-850,obieg Rio plus 2100L,40kg LR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys tak znalazl weze silikonowe to byloby optymalnie. :welcome:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to mam co kolega ... zauwazylem ze magnes od pompy mi zaszedl rdza ( Tunze ) czy to moze byc przyczyna ?? moze szyby az tak fatalnie nie wygladaja jak u kolegi wygladaly ale osad dzien w dzien wraca od okolo tygodnia :(


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez to przechodziłem. Pomogło lanie bakterii. Ja kupiłem Bio gro ale pewnie inne też dadzą radę. Pierwsza dawka kopiaca czyli 2x tyle co piszą na etykiecie a później codzienne małe dawki + wódka. Od tamtej pory mam spokój.


66409a6dbe3ce517c414d1e11d4f41d7u646a577.png

MG 7927 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

Kolega dobrze pisze. Bakterie w ilości znacznej i powinno pomóc. W moim przypadku są to dwie ampułki biodigest ( te na 1000l ) co 7 dni, z reguły po dwóch tygodniach zapominam o problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wlewasz ? do sumpa ? czy prosto do baniak ? ja zawsze do sumpa - wylaczam odpieniacz wlewam. Sprobuje z ta dawka i oprocz tego wezme absorber na krzemiany wsadze do jednej z komor na przeplywie bo moze to okrzemki ( choc piasek mam snieznobialy tylko szyby zachodza co 5-6 godzin takim pyłem )


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość michalfa

wlewam do sumpa, odpieniacz off na noc. Na piasek też si przenoszą z czasem. Najpierw szyby, potem pompy i lekko skała no i kulminacja na piasek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie czy to nie powod tego ze mi magnes z pompy zalecial rdza i to powod tego nalotu bo szczerze przyznam ze nawet takich szyb podczas dojrzewania nie mialem - ciekawe jest to ze nalot na szybach sie robi dokladnie w miejscach w ktorych pompa jest skierowana - tzn tam jest najbardziej "aktywny" w innych miejscach z mniejszym przeplywem i naciskiem wody az tak szyba nie jest "zabrudzona"


55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten nalot to nie są jakieś sinice? Jeśli tak to może chemiclean by pomógł? Ja mam też ten syf na szybach i pompach i już mnie zaczyna wkurzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to jest taki pył - latwo go usunac z szyby i dosc szybko sie osadza po usunieciu - pare godzin i znowu szyba zalepiona ;) zamowilem juz absorber i jak przyjdzie zapodam do koszyka i bede obserwowal - puki co podkrecilem odpieniacz i zmniejsze czas swiecenia + wymiana zardzewialego magnesu z pompy TUNZE ( wiecej nie kupie pompy z tej firmy bo to wstyd zeby magnes zachodzil rdza )

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no to jest taki pył - latwo go usunac z szyby i dosc szybko sie osadza po usunieciu - pare godzin i znowu szyba zalepiona ;) zamowilem juz absorber i jak przyjdzie zapodam do koszyka i bede obserwowal - puki co podkrecilem odpieniacz i zmniejsze czas swiecenia + wymiana zardzewialego magnesu z pompy TUNZE ( wiecej nie kupie pompy z tej firmy bo to wstyd zeby magnes zachodzil rdza )

Myslalam ze jestes ekspertem bo mi prawiles uwagi o prowadzeniu akwa a sam masz problem z szyba

pozdrawiam sorry za offtop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myslalam ze jestes ekspertem bo mi prawiles uwagi o prowadzeniu akwa a sam masz problem z szyba

pozdrawiam sorry za offtop

Poczytaj posty osób ,które od lat prowadzą akwaria ... Też zadają pytania .

Czy jak ktoś jest "ekspertem" to pytać się nie może ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru jest ten nalot? Czy mozesz pare słów wiecej o baniaku napisać? Jak go prowadzisz, na jakiej soli, suplementach, odpieniacz, obieg, światło, wszystko ma znaczenie. Od kiedy zaczął sie pojawiać?

Kolezance Roxanie z calym szacunkiem...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego koloru jest ten nalot? Czy mozesz pare słów wiecej o baniaku napisać? Jak go prowadzisz, na jakiej soli, suplementach, odpieniacz, obieg, światło, wszystko ma znaczenie. Od kiedy zaczął sie pojawiać?

Kolezance Roxanie z calym szacunkiem...

Nie moglam sie powstrzymac po uwagach kolegi nad moja ekipa czyszczaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz mu priv jak masz jakieś uwagi a nie śmiecisz w wątku....


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to napisz mu priv jak masz jakieś uwagi a nie śmiecisz w wątku....

Mi pomogly slimaki piramidki na cos podobnego oraz podawanie wódki 1,5 ml na tydzien na 80l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby Ci pomogla ta sladowa dawka wodki ja leje 1ml rano i 1 na wieczor codziennie


80x35x40, LED PS black phyton 90w+ T5 24W Actynic, 2X tunze 6015, Deltec MCE600 Kolorowo miękko-lps-owo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nalot to przypadkiem nie okrzemki..Wodę do podmian masz z ro z żywicą ?? U mnie tak wywalało dopóki nie poszedłem po rozum do głowy i dokupiłem filtr z żywicą.Wszystkiemu winna okazała się woda z dużą zawartością krzemianów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby Ci pomogla ta sladowa dawka wodki ja leje 1ml rano i 1 na wieczor codziennie

Ale oprocz tego stosuje pelna metode probiotyczną AF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie bede roxance odpisywal bo nie ma sensu - skoro napisalem jej swoje zdanie w jej watku widocznie taka mialem opinie na temat prowadzenia baniaka ( dokladnie nie pamietam o co chodzilo ale jak widac roxanka pamietna bestia i kolejnym razem nawet nie zerkne na jej temat bo nie ma sensu - ona widocznie przyjmuje wylacznie pochwaly a krytyka jest BEEEE - w takim razie po co pyta/chwali sie ?)

.... co do pylu na szybach to wg mnie zdecydowanie sa to okrzemki .... zmniejszylem okres swiecenia ( - 3h ) i czyscilem szybe przed wylaczeniem swiatla jak ktos poradzil .... ilosc zdecydowanie "pylu" sie zmniejszyla - wczoraj wrzucilem Sera Silicate Clear na krzemiany i moze to dziwne ale po calej nocy pobytu -okolo 16h ( moze przesadzam ze az tak szybko zadzialalo ) ale widac minimalna poprawe - za tydzien klikne i dam znac jak efekty - woda tez tak jakby bardziej "crystal" ;) Dodatkowo wymienilem magnes w TUNZE 6015 bo zachodzil rdza i brudzil szybe na pomaranczowo - zamiana magnesu polegala na PODMIACE tego z zewnatrz na wewnetrzny ( Tunze ma zaciski i jest mozliwosc podmianki wylacznie magnesu )

Ps. co do wody ... Solanka jak i RO do dolewki z erybka w Zabrzu , co do swiatla tez wydaje mi sie ze ma swoje znaczenie bo 1.5 miesiaca temu zmienilem swieltowki na Giesemanna wiec wymiana oswietlenia tez mogla wzmoc ten nalot ;) Tak czy inaczej czekamy na efekty Sera Silicate Clear

Edytowane przez Constantine (wyświetl historię edycji)

55e583343c894eba6721a09b7dbcac4cu282a265.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.