Skocz do zawartości
ZiZi

Kupownie sprzętu z Chin

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym kupić kilka gratów bezpośrednio z chin do własnego użytku.

Nie mam w tym temacie doświadczenia - na co zwrócić uwagę ?

Cło - to wiem, deklaracja wartości poniżej 100$ - już się dogadałem.

Wysyłka DHL - bardzo droga, ale raczej nie ma alternatywy.

Interesują mnie doświadczenia z kupowaniem sprzętu w Chinach, jak wiadomo podczas rozmowy wszyscy są bardzo mili, chat - super, mail - super.

Dostosują sprzęt do moich potrzeb !!, przy deklarowanej produkcji 50.000 sztuk na tydzień dla podmiotów - trochę podejrzane - ja chcę kupić tylko kilka sztuk.

No i płatność:

L/C,D/A,D/P,T/T,Western Union,MoneyGram - jaką formę wybrać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ja czasami cos kupuje.

Co konkretnie potrzebujesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje informacje o formach płatności - na co zwrócić uwagę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bezpiecznie jest zapłacić przez PayPal. Jak coś pójdzie nietak, masz szansę na odzyskanie kasy. Chociaż sami Chińczycy preferują taką formę płatności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło + Vat jeżeli zatrzymają, będziesz musiał przedstawić rachunek/potwierdzenie wpłaty. Nie zawsze warunkiem przepuszczenia przesyłki jest mała wartość.

Co do kosztów, zależy co chcesz wysłać, 1 KG czy 50 KG. Małe paczki najtaniej wysłać

chińskim EMS`em, czyli odpowiednik pocztex`u. Można też zwykłą paczką ale wiadomo, troche to potrwa. Fracht lotniczy/morski tylko i wyłącznie przy większych wagach/gabarytach. Z Chin najlepsze ceny ma raczej TNT.

Płatność - paypal, ewentualnie jeżeli to duża firma i jesteś to w stanie zweryfikować - przelew. Absolutnie nigdy nie płać za nic żadnymi przekazami typu western union.

Acha , napiszę jeszcze, że jeżeli chodzi o gwarancję to o ile nie jest to sprzęt, który jesteś w stanie sam gdzieś naprawić to raczej o niej zapomnij bo koszty odsyłek będą kosmiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, czy ktoś z Was nie otrzymał zamówionego i opłaconego towaru, albo słyszał o czymś takim ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

No pewnie, ale tylko w interesach z Polakami :harhar: Sprowadziłem trochę sprzętu, a nawet roślin akwariowych z Chin i mam miłe doświadczenia. Wysyłają od razu, przeważnie są to profesjonalne i duże firmy.

Nie ma nic podejrzanego w deklaracji 50.000 sztuk, tam się to wszystko produkuje i facet może brać prosto z fabryki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety smutna prawda, po 10 latach regularnych zakupów na wszelkich serwisach aukcyjnych, internetowych itp, muszę stwierdzić, że próbowali oszukać mnie wielokrotnie...tylko Polacy. I co jeszcze gorsze, przesyłka jeżeli zgineła...to tylko w Polsce.

Przy zachowaniu odrobiny ostrożności, wszystko jest OK.

Raz płaciłem przez Western Union ale była to aukcja wygrana na ebay w czasach gdy paypal był

niedostępny dla Polaków, od doświadczonego użytkownika.

PS. Pamięta ktoś jeszcze Bidpay ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dam znać, jak się zdecyduję i jak przebiegła transakcja, czekam na razie na odpowiedź od sprzedawcy - zdjęcia produktów i opis mają skandaliczny - o wszystko trzeba się pytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągałem sprzęt z Chin 2 razy.

Za pierwszym razem to były jakieś pierdoły. Mała paczka. Bez większych problemów

Za drugim razem ściągłem dwa wielie odpieniacze + kilka mniejszych rzeczy.

Całą transkakcja bez problemu. Zakup na ofcjalnej stronie, potem płatność przez PayPal. W zaszadzie innej możliwości wogóle nie brałem pod uwagę. Sprzet był w Polsce po 2 dniach (transfer lotniczy, żaden kurier, najzwyklejszy samolot).

No i teraz zaczyna się zabawa. Sprzęt po lądowaniu w Polsce musi zostać oclony. Poniważ w przesyłce nie było żadnych dokumentów, więc Poczta Polska wyłała do mnie zawiadomienie o przesyłce z prośbą o dostarczenie faktury.

Na szczęście fakturę można wysłać mailem. No więc wysyłam fakturę i czekam. Po 3 dniach dostaję przesykę. Przy odbiorze oczywiście musze zapłacić cło.

Generalni cała transakcja poszła bardzo szybko i sprawnie. Jednak zadziwiające jest to, że z China do Polski szła 2 dni, a z Polski do Polski (do mnie) jakieś 5 dni.

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

pierwsze 45 litrów - start 30.08.2009

trwają prace nad czymś większym :D

start czegoś większego 18.09.2011 (710 litrów)

akwa 530 litrów + sump 180 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest porządna firma to znają realia polskie to wiedzą że przesyłka do 30$ jest bez cała i podatku, i jak zamawiam to sami dzielą je żeby nie przekroczyło w/w kwoty no i przesyłka za free, no i idzie tydzień czego niemożna powiedzieć o naszej poczcie :thumbdown:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się chyba na T/T, Pay pal i escrow nie wchodzi w rachubę - nie ma takiej możliwości, jest L/C i D/A - ale to nie nadaje się do jednorazowego zakupu. WU - podali mi dane managera - aby ominąć ichnie podatki - więc odpuszczam.

Ktoś ma konto na alipay.com ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.