Skocz do zawartości
Lockstar

[25l] Moje pierwsze akwarium - restart

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Po kilku miesiącach obserwacji akwarium mojego męża postanowiłam założyć własny zbiornik. Moim celem jest posiadanie dużej różnorodności zoa, które miałyby porosnąć skałę jak dywanik :) w tym momencie posiadam ich tylko kilka rodzajów ale mam nadzieje ze uda mi się z czasem rozwinąć małą kolekcje.

Moje wyposażenie:

zbiornik 25l 40x30x20

oświetlenie 2x11w PC

filtracja kaskada HBL 701

Na razie nie mam odpieniacza, stawiam na regularna podmianę (poza tym czytałam, ze zoasy lubią trochę "brudna" wodę)

Wodę biorę z działającego już 9m-cy akwarium

Bardzo prosiłabym akwarystów, którzy takie zwierzaki mają o rady czym je kamic żeby się dzieliły, wybarwiały i były zadowolone. Słyszałam też o suplementacji witaminy C i jodu, jeżeli ktoś to stosuje i faktycznie to działa to bardzo prosiłabym o wskazówki dotyczące dozowania.

Zamieszczam też zdjęcia tych, które udało mi się zdobyć do tej pory. Oprócz kilku zoaskow posiadam tez kraba rozbójnika - cubanarius diurati.

post-12280-0-18082900-1308598078_thumb.jpg

post-12280-0-38122500-1308598096_thumb.jpg

post-12280-0-54147400-1308598107_thumb.jpg

post-12280-0-39590200-1308598131_thumb.jpg

post-12280-0-06177200-1308598141_thumb.jpg

post-12280-0-39896900-1308598117_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Daj zdjęcie całości, bo tak to trochę trudno ocenić akwarium :) Witamina C pozytywnie wpływa na zoanthusy (wzrost i kondycję) ja aktualnie dozuję jakieś 3 krople tygodniowo (wcześniej dawałem 1 kroplę w tygodniu i nie widziałem jakiejś znacznej różnicy) Używam Juvit C. Parazoanthusy z pierwszego zdjęcia możesz karmić - będą dużo szybciej rosły. Solowiec lub inne drobne żarcie na macki, złapie, zwinie się do środka i zje. Pomyśl nad Gobiodonem Okinawae - mam go już trochę czasu i szalenie mi się ta rybka podoba - ma fajną buźke i sprawia wrażenie całkiem mądrej ;) Litraż mamy ten sam. Ile wody tygodniowo podmieniasz i co masz w kaskadzie? (absorbery, wata?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjecie calosci bedzie jak zmienie aranzacje skaly, pewnie dzis, bo nie wzielam pod uwage czyszczenia szyb :p choc zapewne wiesz ze ciezko skalkami manewrowac w takiej szklance :p Oprocz tego co pokazalam mam tez palythoa - moje ulubione chyba stwory ale krab po nich przeszedl i sie zwinely do zdjecia. Babka, ktora sugerujesz bardzo mi sie zawsze podobala, mam nadzieje ze nie bedzie robic burzy piaskowej :) w kaskadzie na razie mam wate, nie do konca ma pomysl jakie absorbery moge tam wsadzic i w jakich ilosciach (moze cos doradzisz?). Co do dolewki do mysle ze wychodzi ok dwoch litrow tygodniowo. jak kupie rybe to pewnie zainwestuje tez w turbo odpieniacz ze strzykawek ale najpierw mysle tyko o koralach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lockstar, czesc !

Czy nie mozesz po prostu codziennie wlac litr wody z duzego zbiornika i litr oddac mezowi ? :thumbup:

Wtedy nie bedziesz nic musiala dozowac, dolewac, robic odpieniacza itd. Wszelkie ewentualne problemy zwalisz na meza wode. :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie dobry pomysl Stani :) pytanie tylko czy jak maz przejdzie na SPSy i LPSy (bo taki jest zamysl)i zacznie lac tam jakas inna chemie to czy moje zoaski dobrze to zniosa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zupę mu przesolisz i będzie remis


c4ca4238a0b923820dcc509a6f75849b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

W sumie to z podmiankami zrób tak jak mówi Stani - będzie najlepiej :)

Babka Gobiodon Okinawae nie będzie robić burzy piaskowej - ona nawet nie grzebie w piasku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gites :) nasza sieje i przekopuje ostro ;)

kawa93 - mam do Ciebie kolejne pytanie (Twoj zbiornik zrobil na mnie ogromne wrazenie wiec nie obraz sie jezeli jakos podswiadomie bede Cie kopiowac :unworthy: ) zauwazylam ze masz takie palythoa jak ja (nie wrzucilam jeszcze zdjecia), tyle ze moje stracily kolor :( sa teraz brazowe i tylko wloski maja zielone. Co do ich kondycji to jest ona imponujaca bo zasialy sie jak chwasty. Slyszalam opinie ze korale pod ledami robia sie takie brazowo-cieliste (i to by w naszym przypadku nawet sie zgadzalo bo jak popatrzysz na parazoanthusy to tez nie sa tak zolciutkie jak powinny i sarcopythony nam sie tez zrobily rozowe), kolega ma druga polowe naszej szczepki, oprocz ledow ma swietlowki i u niego wygladaja jak z katalogu . Myslisz ze pod swietlowkami dojda do siebie czy sa jakies preparaty na wybarwianie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kawa93

Co do zbiornika - spokojnie możesz kopiować B) Ja u siebie mam 2x11W świetlówki PC i ok. 7 W niebieskich LEDów. U mnie te protopalythoa też się coś ostatnio mniej pompują i trochę zbrązowiały, podczas gdy inne koralowce są o wiele szczęśliwsze niż wcześniej (ostatnio sporo poprawiła mi się jakość wody, protopalythoa najszczęśliwsze były, kiedy miałem no3 - 50 ;p ) Jakie masz parametry wody? (No3, Po4, Mg, zasolenie, pH) Możesz spróbować dozować żelazo - poprawia kolor zielony, ale ostrożnie bo stymuluje też przyrost glonów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilam witamine C i zaczynam dozowanie :) z zelazem zaczekam bo mi glonik zielony wylazi wiec wole go nie koksowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety w moim przypadku uzywany zapasowy zbiornik sie nie sprrawdzil :( gdzies sie rozszczelnil i przecieka juz drugi dzien wiec jutro kupuje nowe szklo, czarne tlo i urzadzam przeprowadzke :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Ponieważ moje chęci ciężko stłamsić, poza tym przyzwyczaiłam się trochę do moich cukiereczków oraz perspektyw na łany zoasków kupiłam nowy zbiornik: 40x25x25 i tym razem (zgodnie z sugestią Cherry-ukasza) - czarne tło :p

Obsada na razie bez zmian, dołożyłam do filtra absorbery krzemianów bo mi zaczyna brązowy glucik wyłazić na piachu, wiem ze muszę jakaś cyrkulacje wymyślić, przymierzam się do koralii nano (zresztą tylko to się tam zmieści) póki co mam takie pro dmuchadełko widoczne w tle :p

post-12280-0-21037900-1309981713_thumb.jpg

Wiekszy grzybek już się zdążył podzielić (widać tylko jak się duży zwinie :p)

post-12280-0-95410000-1309981733_thumb.jpg

parazoanthusy wreszcie się wybarwiać zaczynają bo jak je brałam to były prawie brązowe:

post-12280-0-36820600-1309981764_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do moich cukiereczków to na Juvicie C sobie rosną, na zielonej i czerwonej szczepce widac takie drobniutkie maleństwa - to jest juz mój przyrost :

post-12280-0-70930300-1309982073_thumb.jpg

post-12280-0-00247200-1309982098_thumb.jpg

Zoasy od Nemezisa - moja ostatnia zdobycz

post-12280-0-36752300-1309982117_thumb.jpg

przepraszam za jakość zdjęć - fotograf ze mnie straaaaaaaasznie lipny :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak te damskie rączki robia ładniejsze baniaczki, czekam na fotkę całości :) co do fotek to zeby były ostre postaraj się ustawiać obiektyw pod kątem prostym do szyby, bedzie lepiej :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Seb za krotki instruktaż :) niestety aparat mojego męża jak dla mnie ma tyle funkcji ze jego się chyba programuje a nie zdjęcia nim robi :/ (z drugiej strony mąż do dziś nie opanował programu Pralka++ wiec jest remis) następnym razem jego zatrudnię do trzaskania fotek a ja się zajmę wyłącznie hodowla koralków :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłam pierwsze testy,

Nigdy wcześniej się za to nie brałam więc jak jakiś wynik wyszedł absurdalny to dajcie znać zrobię jeszcze raz:

NO3 - 75 (no to to jest chyba dużo za dużo)

NH4 - <0.25

PH - 8.0 - 8.3

PO4 - 0 - 0.03 (zabarwiło się ledwo ledwo)

NO2 - 0

Mg - 1500 (ostatnia kropelka dopiero zadziałała)

Ca - 500

KH - 6.4

Jeżeli jakieś parametry są zatrważające proszę o rade i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja co tam u moich maluchów :)

Nemezisowe zoa juz mi sie zdazyly podzielic:

thumb_10979198661.jpg

Dodatkowo:

thumb_13663037373.jpg

thumb_10121354865.jpg

A to moja nowa szczepa, przyjechala dzisiaj, rozowe i nowe zielone sie nie otworzyly jeszcze wrzuce jak otworza oczeta:

thumb_10706884652.jpg

pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.