Skocz do zawartości
Waldi

przesuwanie akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

wie moze ktoś jak przesunąć akwarium 400 l razem że stelażem tak aby nie uszkodzić podłogi?

ktoś poradził mi na plastrach ziemniaków

ja myślę sobie może kupić ze 3 kije od miotły drewniane,przeciąć na pół dało by to 6 wałków i na nich przeturlać,jak by to najlepiej rozwiązać

może macie jakies inne pomysły?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi jak kiedyś przesuwałem 300l to spuściłem tyle wody ile się dało :) cały sump i ile się dało z akwa, a później w 3 osoby jakoś poszło. Bo tak to ciężko będzie.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że spuszcze wode ile sie da

ale myślę o czymś śliskim lub jakichś rolkach bo będe musiał radzić sobie sam

ew. z żoną


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

w markecie za parę złotych dostaniesz specjalne podkładki do przesuwania ciężkich mebli

podkładasz i jazda, robisz z akwarium co chcesz

2_1951560077_20.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też dobra sprawa :) mam takie w pracy z podnośnikiem hydraulicznym, zestaw do 20ton :D jak wyjeżdżają z hali maszynami to się przydaje, ale po co w domu wydawać kasę nawet małą na jednorazową zabawę?


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

ale po co w domu wydawać kasę nawet małą na jednorazową zabawę?

19,99 zł w lidlu to nie majątek i ja bym kupił, bo wolę pracować głową niż mięśniami :welcome:

a poza tym szkoda podłogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek i jeszcze Lidla znaleźć?? UUuu.. to ja jednak wole kocyk pod, mniejsze prawdopodobieństwo że kółka plastikowe zostaną na podłodze:D Trzeba zaprosić sąsiada na piwko i przy okazji wspomnieć, że jak już jest to może pomoże akwarium przesunąć, będzie głupio odmówić.


Jest .. i znowu "kostka".. | było vol3 400 l | było 324 l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darku ... myślę że 400l-wego zbiornika nie podniesie się tym badziewkiem aby wsunąć rolki. Tu już bardziej lewarek samochodowy by się nadał.

Sienki - a co do sąsiadów to chyba jest najlepsze rozwiązanie.... plus oczywiście upust wody ile się da.

PK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Darku ... myślę że 400l-wego zbiornika nie podniesie się tym badziewkiem aby wsunąć rolki. Tu już bardziej lewarek samochodowy by się nadał.

Sienki - a co do sąsiadów to chyba jest najlepsze rozwiązanie.... plus oczywiście upust wody ile się da.

PK

Jasne że tym badziewkiem tego nie podniesiesz i potrzebny będzie lewarek

chodziło mi o sposób na rozwiązanie problemu

zdjęcie jest tylko przykładem :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podnieść to podniosę sam z jednej strony,potem z drugiej ale czy te rolki wytrzymają?


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też niedawno to przerabiałem,musiałem przesunąć szafkę ze zbiornikiem,żebym mógł wymienić panele po zalaniu :rofl: Trochę poczytałem(był kiedyś poruszany temat na forum) i byłem przerażony, bo podobno straszny problem.Wylałem wody ile się dało(około 160l z 300l) i okazało się ,że mogę sam jeździć szafką po całym pokoju.Mam co prawda mniejszy zbiornik i stelaż postawiony na płycie.Myślę,że jeśli będziesz w stanie podnieść szafkę i podłożyć,najlepiej kawałki filcu,to spokojnie sobie poradzisz.Nie taki diabeł straszny :) .

Pozdrawiam i życzę powodzenia.


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Waldi, nie rozumiem z czego robisz problem, przy tym jaką jesteś "Kruszynką" to pewnie spokojnie sam to podniesiesz i przeniesiesz :D A rolki wytrzymają spokojnie.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markus892 ja nie mam paneli tylko gumolit panelopodobny więc nie wiem czy filc rozwiąże sprawę

Seb ja już nie ćwiczę i nie jestem tak silny jak kiedyś :lol: kurcze Mariusz P.by się jeszcze przydał do pomocy

Seb ale gdzie kupić te rolki co na zdjęciu? w lidlu nie ma,gdzie to można jeszcze dostać


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie może się pościągać.Jeśli chcesz przesunąć w prostej linii,to faktycznie kije od szczotek powinny śmiało wystarczyć(proste rozwiązania ponoć najlepsze)


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w castoramie widziałem jeszcze aluminiowe pręty o grubości ok 1cm

może tez były by dobre?

tak chcę przesunąc w linii prostej,pod ścianą jakieś 2 metry


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się tylko,jak wrzucisz szafkę na te pręty zwłaszcza jeśli będziesz sam(jak już podniesiesz na tyle żeby włożyć na pręty to obojętnie czy kije czy pręty powinno pójść)

ps:daj znać jak Ci poszło


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę się do tego zabireał to na pewno zdam relację


900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odswierze troche temat.

A jesli na podlodze leza plytki no i oczywiscie sa fugi to co proponujecie acha no i mam akwarium 450l na szafce.

Szafka ma 4 scianki szerokosci akwarium a jedna sciane z tylu pod tymi 4 sciankami sa umieszczone nozki w sumie 8 sztuk. Idzie sie zalamac ruszyc takieg bydlaka. Zamieszczam fotke przykladowa.

post-14382-0-46734800-1349977386_thumb.jpeg


450L+Sump, 85kg skala, 40 kg piasek, korale twarde i miekkie, ryby, skorupiaki.

Swiatlo T5 4x54w

Multikontroler 7095

Cyrkulacja 2x Tunze 7400/2

Odpieniacz Juwel 3.0

Obieg LifeTech AP3500 2000 L/h

Podmiana co dwa miesiace

Zbiornik prowadzony na kranowce

5835_5918.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i głupi pomysł ja pakiecikiem przejeżdżałem mam zwykłego on się nie mieścił ale sa pleciarki bardzo niskie chyba 3cm wysokie pożyczyłem od znajomego i jak na spacerek z pieskiem powoli i tylko 2 osoby podtrzymywały wrazie "W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc w Castoramie zupełnie przypadkiem rzuciła mi się w oczy pasta poślizgowa do przesuwania mebli. Może warto na to zerknąć.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.