Skocz do zawartości
DiTus

sól IO, a potas

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie przeglądałem test soli i zobaczyłem, że potasu tak ledwo ledwo jest w IO...

czy używając tej soli (jest dość popularna), dozujecie potas? jeżeli tak, to jak i ile?

AWT_Salt_Analysis_0208.pdf


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup normalną sól i nie kombinuj z dozowaniem potasu.

Potas dozuje się przy prowadzeniu zbiornika na zeolicie, kamyki pobierają z wody sporo tego pierwiastka.

Nie masz kamyków wystarczy porządna sól.


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To IO nie jest normalna? Jak dla mnie bodaj najlepsza sól jakiej używałem, to idealna baza do zbiorników sps-owych, dzięki temu że jest uboga w ulepszacze pozwala dowolnie praktycznie sterować kolorkami :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

To IO nie jest normalna? Jak dla mnie bodaj najlepsza sól jakiej używałem, to idealna baza do zbiorników sps-owych, dzięki temu że jest uboga w ulepszacze pozwala dowolnie praktycznie sterować kolorkami :)

Pozdrawiam

seb

Święte słowa Gandalfie,

święte słowa :unworthy:

Ja również "jadę" na IO i wszystko OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb, darek

ale dozujecie potas?


Pozdrawiam,

Piotrek

120x70x50 3-side view, T5, 2x6100 + 2x6550, BK 250, Profilux, DaStaCo, AF, AiO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

seb, darek

ale dozujecie potas?

Ja nie dozuję specjalnie Potasu

sporadycznie daję tylko Grotecha ABC+M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, sól IO jest świetna. Stosuję ją od prawie roku, podmianki z racji stosowania chemi-pure i purigenu plus rowaphosu robię sporadyczne, ale zawsze z tą solą. Co 3 tygodnie wlewam ciutkę Kent Essential Elements i tyle.

Jednym słowem sól ekstra.


420l, 35kg LR, światło 4 x LED Aquael 39W

Sterowanie: DIUNAX3

Odpieniacz Tunze4096,

cyrkulacja 3x3300l/h, bez sumpa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzialbym tania ale jara!! w koncu Made in France:-))) teraz opakowanie 8 kg w foli zastapione zostalo plastikowym wiaderkiem.


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO może jest dobra przy ballingu, ale np. do prowadzenia zbiornika na podmianach się nie nadaje.

Warto pisać o takich rzeczach, bo cały świat się wokół SPSów nie obraca, a coraz częściej można odnieść takie wrażenie na forum. Dla części osób pewne rzeczy są oczywiste, ale nowicjuszy może wprowadzić w błąd i prowadzić do nieporozumień.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IO może jest dobra przy ballingu, ale np. do prowadzenia zbiornika na podmianach się nie nadaje.

Warto pisać o takich rzeczach, bo cały świat się wokół SPSów nie obraca, a coraz częściej można odnieść takie wrażenie na forum. Dla części osób pewne rzeczy są oczywiste, ale nowicjuszy może wprowadzić w błąd i prowadzić do nieporozumień.

ale to juz Seb wcześniej napisał!

Z solami to też chyba sprawa "mody" jedne "są bardziej" w danej chwili od innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedzie się na zeovicie to należy BARDZO uważać na tą sól. Potas jest w niej poniżej rozsądku, przy podmianach nie podbijamy tego pierwiastka a wręcz wybijamy. Wyleciały mi montipory na takim głupim błędzie, dozując stałą dawkę k-balance nie zrobiłem korekty ilościowej do nowej soli, zanim zorientowałem się co się dzieje było już za późno.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny artykul o solach jest pod tym linkiem:

http://www.reefmania.pl/jak-wybrac-sol-do-akwarium-morskiego-1143


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.