Skocz do zawartości
Gość Leon

Komin

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Leon

Dostałem ostatnio akwa 90x60x60.

Siedzi w nim komin diy - krzywy i brzydki jak diabli ale jakoś dawał radę do tej pory.

komins.th.jpg

Dziura jest wyciachana 18cm od bocznej ściany akwarium.

Nie wygląda to najlepiej i chciałbym go przesunąć do rogu.

Coś mi tam chodzi po głowie ale trzeba by ciąć i kleić - zastanawiam się czy da się prościej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiście nieprzemyślany komin, jak z otworami? lepiej zamknąć cały róg będzie komin 22,5x9. wytnij stary komin wywierć otwory (z tym największy problem ale do zrobienia) i wklej nowy.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

To akwarium aquamedic i było z panelem. Ktoś kto miał ten zbiornik wcześniej wywalił panel i dorobił szklany komin nad istniejącym już wycięciem. Komin stoi wklejony na tym wycięciu na dole rysunku. Chyba zrobię jutro zdjęcie tego akwa i wrzucę bo mi opisywanie nie idzie :/

Zastanawiałem się czy nie zakleić wycięcia szklanym panelem na płasko i wtedy w rogu wiercić otwory i postawić nowy komin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się długo na tą sprawą. W sumie, jeśli szło nie jest Opti, to bym zwyczajnie kupił nowe i zrobił porządnie. Bo cena akwarium to pryszcz w porównaniu z resztą, a wszelkie ubytki rzucają się w oczy jak cholera...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Gotter ma rację, chyba że sam sobie to zrobisz. Jak koledzy ze słodkowodnego forum obdzwonili szklarzy żeby zrobić sobie akwaria na wymiar to wiesz jak się to skończyło w tym kraju - cena samego szkła prawie jak cena gotowego akwarium ze sklepu i drugie tyle robocizna bo irlandzki majster nie wyjdzie z domu jak przynajmniej stówki za sam przyjazd nie weźmie.

Takie rozwiązanie jak opisałeś pewnie by zadziałało, ale na mój gust za dużo tych dziur i klejenia :)

Nie mógłbym zasnąć ze strachu przy takim akwarium, nie mówiąc o wyjeździe na łikend.

Ale jak jesteś pewien że dobrze to zrobisz to tylko musisz kupić odpowiednie wiertło, klej i zamówić kilka kawałków szkła i sylikon do sklejenia. A resztę już sobie na YT obejrzysz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Cena szkła w Irladii jest przegięta. Opowiadał mi facet od którego dostałem to akwarium, że tylko za dno do jego zbiornika 180cmx60cm grube10mm chcieli go skasować 125euro. Z tego co widziałem za tą kasę w PL można już kupić fajny zbiornik ze szkła float.

Nie śpieszy mi się do szklarza.

Mówimy o dziurze w dnie akwarium którą i tak przysłoni piasek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytnij ten komin zaklej starą dziurę, wywierć otwory i wklej nowy komin jak szkło i szklarze za drodzy poszukaj jakiejś pleksi albo spienionego PCV i sam dotnij ścianki komina wklej i będzie OK :thumbup:


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Myślę, że kawałek ściany do komina np 22cm x 60cm x10mm nie będzie kosztować 100euro.

A jak będzie to najwyżej ściągnę z Polski :)

Nie miałem kiedy zrobić fotek więc:

komin2.th.jpg

Jedną z tych kolorowych ścian położyć na płasko i wkleić w rogu zasłaniąjąc wycięcie a drugą wykorzystać na bok nowego komina który może być zamontowany po drugiej stronie akwa.

Po puszki chciałem podjechać do Ciebie kapitanie ale chyba zamiast tego Cię zaproszę na odwierty :)

Przeraża mnie trochę to wiercenie ale tutejszym gamoniom też nie ufam. Chociaż jak oni spie...ą to chyba będę kryty i dostanę wtedy o nich nowy kawałek szkła :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Zrób komin z tego co tu leży wszędzie na ulicy za darmo, z puszek po Bulmersie :D

Albo jak w akwariach Juwela, tam masz dwa otwory w dnie zaślepione plastikową zakrętką. Od biedy można tam (bo chyba o to chodziło producentowi) zamocować rurkę tak wysoką jak chcesz mieć poziom wody i już masz spływ bez wklejania komina.

Roboty niedużo, a krzywego komina się pozbywasz. Wady są oczywiste, może się zatykać.

Myślę, że kawałek ściany do komina np 22cm x 50cm x10mm nie będzie kosztować 100euro.

Ja w poprzednim domu miałem drzwi automatycznie zatraskujące się. I wyszedłem do pracy a kumpel stał przed domem i palił. Drzwi się zatrzasnęły za mną, a pech chciał, że kumpel zostawił klucz w zamku.

Drzwi składały się z takich małych szybek podwójnych gdzieś 40cm na 25cm. Stłukliśmy jeden taki "unit" żeby wejść - 220 euro za nowy z wprawieniem :D (180 za szkło) Potem jak się jeszcze dowiedziałem ile tutaj chcą za sklejenie akwarium, to lepiej zamówić sobie duże akwarium w PL i zapłacić kurierowi jak za przewóz motocykla, a i tak taniej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Jakiś czas tego krzyknęli mi 55euro za szkło akwarium 30x30x30 więc myślę, że za jeden panel do komina więcej nie wezmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.