Skocz do zawartości
baz

Antena satelitarna - ustawienie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam takie pytanie do znawców tematu techniki satelitarnej.

Kiedyś maiłem antenę satelitarną na dachu bloku ale musiałem ją zdjąć bo administracja bloku nie zezwalała na montaż na elewacji itp. Z kolei u siebie na balkonie nie mogę ustawić bo jest brak sygnału przeszkadza ściana.

I tu pytanie czy się coś zmieniło w technice satelitarnej może jakieś nowości weszły na rynek - czy antena nadal musi być idealnie wycelowana na satelitę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to wszystko jak dawniej i nadal sam tak mam.A czemu kazali zdejmować?Ja mam na dachu w mieszkaniu spółdzielczym i nie robią problemów.Ewentualnie jakiś wysięgnik na balkonie do poręczy


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przez okno nie możesz? masz okno od strony satelity ? może antena panelowa na parapecie ?

http://www.omega-tv.net/sklep/anteny-satelitarne/1020-antena-panelowa-seflsat-h30d4-z-konwerterem-quad.html

http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B182876/cid/13004/refId/ceneo/

Jakby co to powiesz że wietrzysz buty w pudełku na parapecie :thumbsup: bo rozmiar podobny.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda myślałem że coś się może zmieniło.

Niestety administracja mojego osiedla nie zezwala na montaż na dachu anten(kiedyś tak miałem ale ktoś się poskarżył i musiałem zdjąć)a nie mam ochoty z nimi walczyć. Balkon też odpada wysięgnik musiałby mieć z 6,5m

Te antenki fajne ale też musiał bym je skierować na satelitę?.Pech bo mieszkanie mam usytuowane tak że ściana zasłania i mi sygnał i żadne okno nie łapie

Edytowane przez nika
pkt. 6 i 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blokada na elewacji to jeszcze rozumiem ale blokada na dachu to przegięcie.

Łatwo się domyśleć że sieć kablowa dobrze sponsoruje zarząd......

Ja bym zamontował na dachu i się nie przejmował.


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat kumpel ma podobny problem kupił mieszkanie i właściciel bloku w którym mieszka nie zezwala na montaż ani na dachu ani na elewacji budynku a że mieszkamy w UK to tu nie ma opcji zamontuję i jakoś to będzie. Gdzieś czytałem tylko nie mogę tego znaleźć że jak ma się odpowiednie usytuowanie okien na południe to są jakieś czasze które mogą być montowane we wewnątrz.Może ktoś coś słyszał?

Pozdrawiam


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może takie coś dacie radę jakoś ukryć?


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@strugas: jak mieszkałem w UK to widziałem standardowe anteny od zestawów Cyfry+ montowane na takich małych statywach właśnie wewnątrz na parapetach. Ale warunek jest tak jak piszesz: okna na południe. nie musi byc super centralnie na południe ale im bardziej tym lepiej. Przy ustawianiu można skorzystać z tej stronki: http://sci.pam.szczecin.pl/~pastupam/satel/az/index.html


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.