Skocz do zawartości
Yawoor

własna ekosfera / ecosphere / biosfera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji tego, że nie miałem styczności nigdy z żadnym akwa ani też nie miałem pół ryby w domu (no może poza tymi na wigilię i na inne obiady :D) mam kilka pytań odnośnie założenia ekosfery.

Poniższy opis nie jest żadną reklamą użytkowników youtube ani też dostawców gotowych wynalazków, linki służą zobrazowaniu tego, co chciałbym uzyskać.

Tak więc zaczynając, natknąłem się w necie na :

http://ecosphere.pytalhost.com/html/shopb.html

ekosfera stworzona przez NASA, koszt dość drogi nie ukrywajmy - za kulkę o średnicy 10 cm, którą jeśli będziemy głodni możemy spokojnie połknąć życzą sobie 400 zł ... o pozostałych cenach nawet nie wspomnę.

Tutaj jest zamieszczony opis FAQ dotyczący ekosfery producenta:

http://ecosphere.pytalhost.com/html/funtion.html

Zacząłem więc szukać na youtube i natknąłem się na kilka ciekawych linków:

http://www.youtube.com/watch?v=Gpa_B3cnpjg

Oczywiście wynalazki NASA nie mogą się równać z własną ekosferą więc tutaj mam pytanie - jeśli chciałbym założyć coś takiego w słoiku zamykanym na gumkę kupionym w IKEA ok 2 litry, krewetki, ślimaki i rośliny w środku będą w stanie przeżyć w owej ekosferze, czy równe to będzie z męczeniem i śmiercią organizmów ?

Nasuwają się kolejne pytania - jeśli opłaca się w coś takiego zainwestować, jaki rodzaj krewetek, ślimaków, oraz roślinę najlepiej kupić ?

Rozumieć mam, iż najlepiej będzie pobrać wodę z bakteriami/glonami od kogoś kto ma już założone akwarium morskie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim odczuciu będzie to równoznaczne z męczarnią i śmiercią tych zwierząt. Jak coś robić to z chlebem, choć wiem że każdego z nas w jakimś tam stopniu wiążą możliwości finansowe.

Ale kupujesz sobie takie coś :

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=543&products_id=7346

Wersje 10, 20, 30l. Nie jest to droga zabawka, i możesz kilku krewetkom (słodkowodnym) dać znośne miejsce do życia. Walory dekoracyjne lepsze, frajda z obserwacji lepsza. No i nie jakoś mega wymagający sport.

Pozdrawiam

Gott


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to porażka tylko męczenie zwierząt, równie dobrze mógłbyś kupić w chinach breloczki z rybką!!

Ja nie jestem za takimi wynalazkami bo nasze hobby skłania się do odzwierciedlania naturalnych warunków a nie ich minimalizacji i sprawdzenia czy dany organizm przeżyje czy nie.

Niech inni koledzy i koleżanki wypowiedzą się na ten temat mam nadzieje że podzielą moje zdanie


"500L+ 120L sump, obieg Aquabee5000,2xHQI 150W+2x80W T5,cyrkulacja JVP 102+2x201b,1xresun15000,Tunze 6095(łącznie 47000l/h),BRAK ODPIENIACZA TYLKO ALGAESCRUBBER!!

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak dla mnie to jest to tylko wyszukana nazwa dla czegoś banalnego.

Od dzisiaj nie trzymam chrzanu w słoiku tylko w ekosferze :)

Widziałem coś w tym guście w sklepie akwarystycznym, w małych shrimp-setach trochę piasku i 1 duża lilia i podobne.

Ludzie się pukają w głowę jak ktoś kupuje kulę 20l, a tu moda na męczenie gadziny w słoikach się zaczyna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kupujesz sobie takie coś :

http://reefshop.pl/sklep/index.php?main_page=product_info&cPath=543&products_id=7346

Wersje 10, 20, 30l. Nie jest to droga zabawka, i możesz kilku krewetkom (słodkowodnym) dać znośne miejsce do życia. Walory dekoracyjne lepsze, frajda z obserwacji lepsza. No i nie jakoś mega wymagający sport.

dlatego napisałem posta czy to się ogólnie opłaca robić a nie od razu męczyć zwierzaki :D

cena o wiele lepsza od przedstawionej technologii NASA :D

to mam jeszcze jedno pytanie do tego zestawu: jeśli np mnie nie będzie w domu powiedzmy z 10 dni - można to spokojnie zostawić samotnie w mieszkaniu czy też wymaga o wiele odpowiedniej troski ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dasz automatyczny karmnik, będziesz miał też czasówkę na oświetleniu, w środku same krewetki, to nie widzę przeciwwskazań :)

Edytka : żeby nie było żadnych niedomówień, mam cały czas na myśli słodkowodne akwarium, w żadnym wypadku morskie...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

to mam jeszcze jedno pytanie do tego zestawu: jeśli np mnie nie będzie w domu powiedzmy z 10 dni - można to spokojnie zostawić samotnie w mieszkaniu czy też wymaga o wiele odpowiedniej troski ?

a jak myślisz, jeżeli zostawisz pojemnik z wodą na 10 dni to co stanie się na pewno?

ja myślę, że zanim cokolwiek kupisz i zaczniesz zostawiać, to musisz troszkę poczytać. tak dla dobra wszystkich. a po poczytaniu, jak najbardziej jest czas na pytania.

@Gotterku, mam wrażenie że autor pytał o "posoloną" wodę

...

Rozumieć mam, iż najlepiej będzie pobrać wodę z bakteriami/glonami od kogoś kto ma już założone akwarium morskie ?

więc np. ja pomyślałabym o dolewce :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą to krewetki slodkowodne to spokojnie przeżyją te 10 dni . Oczywiście jeśli będą tam rośliny , podłoże , oswietlenie , itd. Przez ten czas bedą się żywić glonami i obumarłymi cząstkami roślin.


3967620a16878ca2.jpg

60x60x50+sump 57l ,30 kg LR , 10 kg LS, LED Hydra 52 hd+ 2xT5 , jebao cp 25, Deltec 1351 , New Jet 3000 Nowa bańka

Stara bańka - nie istnieje

http://nano-reef.pl/topic/82915-akwarium-4000-l-w-pracy/page__st__20#entry888530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytam, poczytam, jak napisałem na samym początku nigdy się w nic takiego nie bawiłem więc po prostu pytam a przed zakupem na pewno poczytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nikuś : w ogóle nie biorę pod uwagę akwarium morskiego, nie ten litraż, nie to doświadczenie, wszystko nie to :) Wiem że "forum też nie to" ale chciałem koledze pomóc rozwiązać problem po prostu :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nikuś : w ogóle nie biorę pod uwagę akwarium morskiego, nie ten litraż, nie to doświadczenie, wszystko nie to :) Wiem że "forum też nie to" ...

no właśnie, ale wydaję mi się, że trzeba to wyraźnie podkreślić :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

I teraz mówimy już o krewetkarium, a kolega chciał słoik z roślinką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.