Skocz do zawartości
alien77

W planie zakup babka :)

Rekomendowane odpowiedzi

Po stracie babki jakiś czas temu zamierzam zakup nowej ,jednak tym razem chciałbym kupić Cryptocentrus cinctus i tu pytanie o poradę - jak się będzie zachowywać bez krewetki ?

kolejna sprawa to taka że coś strzela nocami u mnie w baniaku ,więc możliwe że krewecia pistoletowa już u mnie jest ! czy istnieje możliwość że po zakupie będą razem żyły ?

czy może lepiej zakupić dwie sztuki ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, istnieje możliwość że się odnajdą, a nawet jak się nie odnajdą to nie będzie jej źle - ja mam bez pistoletowej i jakoś babeczka nie cierpi :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak się ma grubość piasku (żwirku ) na dnie ? bo niestety nie posiadam drobnego piachu tylko grubszy zwirek -czy poradzi sobie ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam piasek i babka w ogóle nie jest nim zainteresowana, nie sieje, nie zakopuje się, tylko na nim leży :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cinctus niespecjalnie lubi kopać, od tego mam krewetkę ;) To, czy skuma się z pistoletową zależy od gatunku krewetki-niektóre pistolety żyją samotnie.

Gotti, zobaczyłbyś parkę kopara-babka w symbiozie, to miałbyś porównanie. U mnie dwa razy krewetka "gubiła się" babce, bidulka pływała wtedy jak struta i nie wiedziała, co za sobą zrobić.

Niby babka może żyć samotnie, ale co to za życie...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jezeli zakupię dwie babki ? czy wtedy np krewecia będzie chciała z nimi być ? albo one z nią ?


375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od babki bo jest sporo,

ale lepiej byłoby mieć piasek, sama obserwacja jak babeczka przesiewa piasek jest fajne i dość ciekawe :) Ja osobiście uważa że babki to jedne z ładniejszych i ciekawszych ryb, które można trzymać w naszych baniakach a ich kolorystyka, ilość gatunków i sposób zachowań jest zachwycający - jak dla mnie oczywiście :yes

PozdrT

a i dorzucam filmik mojej ekipy kopiąco-demolującej :smoke:


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti, zobaczyłbyś parkę kopara-babka w symbiozie, to miałbyś porównanie. U mnie dwa razy krewetka "gubiła się" babce, bidulka pływała wtedy jak struta i nie wiedziała, co za sobą zrobić.

Niby babka może żyć samotnie, ale co to za życie...

W sumie pewnie masz rację... Ale jak to jest w naturze? Każda babka ma swoją krewetkę? Moja w każdym razie nie miała w sklepie, nie ma też u mnie, w sumie nawet nie widziałem żeby była kiedykolwiek w sklepie do kupienia - w mojej okolicy oczywiście...

Alien - Ty sie stary tak nie napalaj że to co Ci strzela to pistoletowa, bo ja sie tak jarałem aż zobaczyłem że to modlicha :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomiooo, kapitalna kopara :) Ja mam maleńką Alpheus randalli, która niestety jest raczej nieśmiała. Do tego taki dzikus, który jest wybitnym samotnikiem.

Gotti, przyznaję, że każdej babki nie pytałem o stan cywilno-meldunkowy ;) Ale warto pomyśleć nad dokupieniem pistoletowej do pary, zresztą sam widzisz u Tomka.

Cinctus jest chyba najczęściej sprzedawaną babką symbiotyczną bez pary, bo jest kolorowa i ciekawie wygląda - ludzie kupią i bez krewetki...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ja tylko mam nadzieje że to "tylko" pistolet ,bo niestety co jakis czas padają lub znikają mi ryby ,które przesiadują na dnie :( ostatnia babke wielkości koło 5 cm i całkiem zdrową i żywą znalazłem bez głowy :(

no ale chce kupić nową bo są piękne a ta krewecia z filmiku to poproszę do tarnowa na autostradę A4 zamiast chinczyków się nada jako mały spychacz :p

powiedzcie mi jeszcze czy pistoletowa kupiona swiadomie dla babki nie będzie niebezpieczenstwem dla innych mieszkańców baniaka ?

Edytowane przez nika
pkt. 6 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

375 L zbiornik 95 L sump / 480 W światełka - start -kwiecien 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam przyłącze się do tematu ,a wiec jaka babka co by nie siała piachu po całym baniaku ? miałem biocelatusa ale trudna ryba do utrzymania nie pobierała pokarmu i wiecznie ganiana przez inne ryby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alien, możesz zerknąć tutaj - aczkolwiek odzew był cienkawy.

Moje pistoletowe są grzeczne i nikomu kuku nie próbowały robić, ale to maleństwa 2-3 cm-e. Z większymi nie mam doświadczenia.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.