Skocz do zawartości
Gawer

Bakterie!

Rekomendowane odpowiedzi

Czy bakterie bio digest powinny być dodawanie już cały czas do działającego zbiornika? czy tylko na rozruch? Wyczytałem, że jak lejesz wódkę to trzeba lać. Jeśli tak to czy można to jakoś zastąpić?

Pozdrawiam Gawron Marcin


360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak lejesz wódkę to nie trzeba wiecznie lać bakterii,bo przecież dokarmiasz je ciagle a one się rozmnażają przecież,więc poco?

jak byś nie lał wódki to bys musiał wlewac bakt.co chwile

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

900 l w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lecz pisano na forum iż lanie wódki powoduje mnożenie się kilku szczepów, inne pozostają w regresie. Warto co jakiś czas urozmaicać florę bakteryjną właśnie poprzez dolewanie bakterii :) Ja leję co 2 tygodnie trochę JBLowskich w każdym razie...


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema metody ciągłego mnożenia bakterii bez lania wspomagaczy?

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

360 + 108 Sump, 418L w obiegu, Oświetlenie 2x 75W Led + 4x 54W t5, OR3500L/h, Deltec APF 600, cyrkulacja Tunze 2x 6055

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja długo lałem systematycznie biodigest. dodam ze stosuje VSV. Od dlugiego czasu parametry no3/po4 bliskie zeru. Od ponad miesiaca nie dozuje bakterii. vsv leje już nieduzo (0,6ml na dobe na 100 litrow) ale systematycznie. Parametry niezmiennie dobre. Mysle ze kombinowanie co i jak lać/dozować pojawia sie wtedy jak nie mozemy utrzymać/ dojść do założonych parametrów. O bakteriach w archiwum forum możesz przeczytać sporo: czy warto i jak dzielić/przechowywać ampułkę biodigest na porcje i czy w międzyczasie one nie umieraja, rozne opinie nt. cycle. Wnioski i tam sam wyciągniesz słuszne lub mniej ale budujące Twój spokój działania.

Ciekawostka:

Zgadzam sie jedynie z opinią, że bakterii nitryfikacyjnych, ktore sie dozuje nie można przedawkować (jeśli wlejesz za dużo - nadmiar obumrze z braku pokarmu).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.