Skocz do zawartości
Gość kapitan

Za wysokie Ca i Mg

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kapitan

Witam wszystkich ponownie :)

Moje akwarium ma już ponad półtora miesiąca, nie widzę żeby tam przebiegały jakieś drastyczne zmiany, pH stabilne, KH też, testy pokazują że cykl nitryfikacyjny jest zamknięty od 2-3 tygodni.

Za to mam Ca 490 i Mg 1700 :D

Będę chciał wprowadzić niedługo jakiegoś Zoa na próbę i mam pytanie do doświadczonych -

zbijać te parametry do poziomu książkowych, czy zostawić i zwierzyna sama to "wciągnie" ?

Dzięki :thumbup:

Pozdrawiam :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic bym nie kombinował, tym bardziej z podmiankami jesli nie masz zycia. podmianki wiecej zlego niz dobrego w obecnej sytuacji by Ci przysporzyły. pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej soli używasz?


Mój baniak: ReefMax 60

Cyrkulacja 2x Koralia nano 1600, Tds i parę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Witam...na pewno nie uzywasz IO...uzyj a wszystko sie zmieni...Pozdrawiam...


Zbiornik 75x80x29 cm. Deltec 600i DC, AI Hydra 26 HD, Maxspect Jump Gyre, polowka CP-25, Jecod 1200 DC...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Prawdę mówiąc startowałem prawie w całości na wodzie prosto z morza która miała zasolenie 1,019 i parametry książkowe z grubsza. Ale chciałem ją zagęścić do 1,025 i doprawiłem solą TM-BA, co spowodowało że Ca i Mg podskoczyły do zbyt wysokiego poziomu. :coffee:

Później przez krótki czas stosowałem kalkwasser chcąc utrudnić życie ewentualnym glonom.

Na razie nie robiłem podmianek i normalnie uzupełniam to co odparowało czystą wodą RO/DI i nie robię niczego niekonwencjonalnego. :rambo:

Zastanawiam się czy stopniowo podmieniać, czy zostawić.

Testy z poprzedniego tygodnia:

pH - 8,2

KH- 8,0

NO2 - 0

NO3 - 3-4

PO4 - poniżej 0,25 (zaopatrzyłem się w lepszy test, jutro sprawdzę dokładnie).

Ca - 490

Mg - 1700

sól - 1,025

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Leon

Z tego co wyczytałem na forum ten poziom Ca i Mg zwierzakom nie zaszkodzi.

Poza tym piszą, że jeszcze wyższe Mg niż u Ciebie wybija glony i nie szkodzi życiu w baniaku :)

Mam u siebie w baniaku Ca powyżej 500 i nie zauważyłem, żeby korale na to jakos reagowały.

Jest zoa, są miękasy, jeden SPS, jeden LPS.

Lepiej mieć więcej niż za mało.

Jak zaczną Ci rosnąć algi wapienne to spadnie Ca.

Zoasy i miękasy mają znikome wymagania jesli chodzi o Ca i Mg. Natomiast spsy reagują i przy poziomie Mg w twoim baniaku powinny być zauważalne wzrosty.

Wszystko co napisałem powyżej pochodzi z forum. Rzuć okiem tutaj:

http://nano-reef.pl/topic/21442-za-wysoki-poziom-magnezu-i-wapnia/page__p__194541__hl__%2Bwysoki+%2Bpoziom+%2Bmagnezu__fromsearch__1#entry194541

a potem sio do sklepu po korala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.