Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Hqi 70W- kicha??

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie. Przeczytalem wlasnie ze jedyne racjonalne w miare rozwiazanie to hqi 400w. Na rafa.home niejaki "pamoramiczny"(byc moze zbieznosc nikow jest przypadkowa:)) napisal ze uzycie takiego zarnika to po prostu strata kaski. Chce odpalic akwa kolo 60 l i takie rozwiazanie wydawalo mi sie dobre. Co o tm sadzicie?? Czy rzeczywiscie dac spokoj i zamatowac T5?? Przeczytalem tez ze t5 rusza ze statecznikow z kompaktow, czy to prawda??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu bym T5 z halogenówką 5v dla migotek na dnie zamontował ale co ja wiem........

chociaż powiem co wiem:

jak będziesz używał T5 całe akwarium będzie równomiernie oświetlone, w przeciwieństwie do Hqi.

Do tego jak zamontujesz Hqi to z actinicem będziesz miał problema bo 94w to chyba za dużo na 60l (Hqi 70+T5 24).

PS: co do stateczników kompaktowych to CHYBA działają (gdzieś na forum ktoś takie miał).

PSS: nie wierz we wszystko co tu napisałem bo na T5 za bardzo się nie znam..........


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam sie na rafa.home

Zbieznosc przypadkowa.

A swoja droga ... czyzby ktos sie podszywal pode mnie? :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy_zarażony :

Przeczytalem wlasnie ze jedyne racjonalne w miare rozwiazanie to hqi 400w. (...) Chce odpalic akwa kolo 60 l i takie rozwiazanie wydawalo mi sie dobre.

Pomijajac powyzsza zbieznosc nickow,

czy ja dobrze czytam?

400 Watt HQI do 60 litrow?

6,6 Watt na litr?

Troche sporo :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium 60l darowalbym siebie HQI. Lepiej zalozyc T5 i akwa bedzie lepiej sie prezentowalo.


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki. Panoramiczny nie chodzilo mi o 400w do 60l tylko tak ogolnie. A macie moze zdjecia z pracy takiego 5W halogenka?? Gdzie to mozna kupic i ile kosztuje?? Wiec polecaci t5. Wiec ile i jakie?? Na pewno rusza na tych statecznikach z kompaktow?? Jak to wyglada cenowo z tymi t5?? Trzeba je chyba czesciej zmieniac niz hqi.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz nie raz byl tutaj poruszany temat T5 na elektronice z zarowek. Moim zdaniem to nie ma sensu. Ale znajda sie tacy co uwazaja inaczej.

Halogen 5W kupisz w kazdym sklepie elektrycznym a nawet meblowym, poniewaz takie montuje sie w oswietleniach do szaf, itp.

Trwalosc T5 jest teoretycznie dluzsza niz HQI. Ale jest zawsze jakies ale. W przypadku swietlowek akwarystycznych gdzie widmo jest modyfikowane dochodzi do ich szybszego zuzycia. Dla przypladku ATI BluePlus (Osram 67) warto wymienic juz po 9 miesiacach a najpozniej po 12 miesiacach. W przypadku swietlowek o barwie 10000K czy 15000K nie bedzie zle jesli sie je wymieni po okolo maksymalnie 18 miesiacach pracy. Wiem, ze sa tacy ktorzy dokonuja zmiany po 12 miesiacach.

Na temat oswietlenia mozna poczytac tutaj. Dosc czesto przytaczam ta strone, poniewaz te akwaria sa dla mnie pierwowzorem. :wink


Akwarium 120 x 65 x 60 | Sump 80 x 50 x 40 | 2 x Reef Flare Pro M | UltraReef Akula UKS 200 | 2 x Tunze 6055 | ATB Airstar 5000

ClariSea 5000 | Węgiel | UVC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w 60 litrach mialem HQI 70W 20000K, dla zlamania niebieskiego dodalem swietlowke 8W Aquarelle Philipsa, (grubosci taka jak T5, dlugosc 16cm) calkiem fajne polaczenie. :wink

Boki awarium faktycznie byly niedoswietlone ale uwazam, ze z korzyscia dla mniej swiatlolubnych zwierzakow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

@nowy, jesli masz zdolności manualne patrz DIY to jesteś w stanie wykonać sam taką lampe, pomoże ci w tym sklep... (reszta na priv), ja niedawno wykonałem takie oświetlenie 2x39W, musze tylko podłączyc statecznik i zobaczymy , w każdym raize koszt o 50 % tańszy od ceny sklepowej.

Pozdrawiam Roman


gdzie jest nemo ? www.republika.pl/akwariummorskie/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze www.aqva-light.pl sklep to żadna tajemnica, ja tam kupiłem stateczniki 6(2+4)X24W T5 (+oprawki, świetlówki i odbłyśniki) i jestem bardzo zadowolony a połączyłem i zmajstrowałem wszystko sam


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiesz, jak przez cały dzień tylko ja i mój brachol jesteśmy w domu to się trochę syfku robi......

no i byłoby to tak:

kieszonkowe 30zł/miesiąc=30x10=300zł

no i podlewanie kwiatów, sprzątanie i odkurzanie 5 razy w tygodniu (wszystko po 1zł) a wczoraj z liczenia wyszło mi że to razem 903zł..........

A baniak byłby 60x60x40 z fauną i florą morza śródziemnego i północnego atlantyku......... plana gdzieś mam ale nie chce mi się go na razie przepisywać........

PS: wszystko jest możliwe, wystarczy chcieć, a chcieć znaczy móc..............


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to znaczy że rodzice płacom ci za sprzętanie sufu ktury sam narobisz?ja bym nie miał serca!!!


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
błażej :

almaster a jak twój amoniak

dawno nie badałem, ale spadał, jak mierzyłem z tydzień 1,5tygodnia temu to był między 0 a 0,25

zasadniczo to zaczynam olewać testy :D mam poritesa którego dostałem ze skałą i się rozrasta i wygląda coraz lepiej, więc chyba jest spoko (nawet drugi większy który wydawał się martwy (i ma martwe miejsca) zaczął wystawiać polipki). do tego mam takie różowe krzaczki jak xenia (takie z jednej nóżki wyrasta 5 ramion) i na jednej skale zarosło całe, a teraz zauważyłem że na drugiej skale (po przeciwnej stronie akwa) powstają nowe. krabów 9 czy 10 też ładnie żyje (wylinki znajduję co 2-3 dni), dziś zobaczyłem że po całym akwa pływa wylinka krewetki (taka z 3mm) do tego wężowidło cały czas szaleje po akwa no i nowy pokolec który jest super i chyba czuje się doskonale bo glony wpiernicza non-stop

chyba jest OK :D


-- akwa 160L, Biostar Flotor, RO+DI, 6x24W T5, cyrkulacja 2000l/h, sól KENT Marine, LR 25kg Ophiolepis superba, 3x?limak, 9xpustelnik, Z.velifierum, 2xA.occelaris, E.bicolor, A.typicus, Xenia, Rhodactis indosinensis, Lobophyton, Clavularia,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.