Skocz do zawartości
delek

Zakładnie 1 solniczki !! Pomocy

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie chce załozyc sobie solnicze od paru dni czytam sobie ale mam 1 konkretne pytanie mam 3 opcje :

1) http://allegro.pl/ze...1677895395.html co powiecie o tym? i czy to wystarczy czy trzeba cos dokupic jak tak to co (najlepiej prosze o linki z allegro)

2) http://allegro.pl/na...1654923791.html wiem ze male ale tez mi sie podoba

3) zrobic na zamowienie lecz ogranicza mnie wielkosc tzn szerokie na49 na głębokie 49 wysokosc dowolna i wtedy co potrzebuje dokupic zeby zestaw byl kompletny

limit jaki mam na sprzet to max 1300

MYSLAŁEM TEZ NAD http://nano-reef.pl/index.php?app=forums&module=post&section=post&do=new_post&f=56 BO MAM DO TEGO IDEALNA SZAFKE tylko co musze dokupic i jakiej firmy rzeczy, i ile skały i ile piasku?

pomożcie

dziekuje

Teraz dokładnie zmierzylem to szerokosc moge max miec 55cm glebokosci tez nawet 55 a wysokosci tez 55 i wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

limit jaki mam na sprzet to max 1300

za tyle to kupisz na alledrogo kompletnego reefmaxa lub możesz sam złożyć coś podobnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

delek z twoich linków które podajesz wynika że te baniaczki mają odpowiednio 30 i 80 litrów natomiast z następnego posta wynika że możesz postawić baniaczek ok. 160 litrowy,nie ma się nad czym zastanawiać rób na zamówienie. Na temat zalet samodzielnego składania musisz poczytać na forum jest tego wiele.

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru. :welcome:


Baniak 121x61x61 front i lewa strona opti 435l. sump 170l, dolewka 35l, odpieniacz Darek B30 , powrót jebao 6000l, 1x Tunze 6065 jebao wp40, Maxspect Gyre 150, światło hybryda 6x54w +196 led Leszek, dolewka tunze osmolator,

Mój baniaczek. http://nano-reef.pl/...-650l-w-obiegu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co sie bardziej opłaca tą kostke czy refamaxxa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zbiornik boyu trzeba by było przerabiać za słabe oświetlenie,brak odpieniacza.Ale możesz za tą kasę postawić zbiornik od początku lub kupić używany od kogoś z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak bys lepiej radzil i taniej jak wyjdzie? myslalem o kostce 55szer x55 glebokie i 45 wys albo 50x50x45?

i do tego jaki sprzet bym musial kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko co sie bardziej opłaca tą kostke czy refamaxxa

na dwoje babka wróżyła. Za reefmaxem przemawia: estetyka, gotowy do odpalenia baniak, dobry system chłodzenia, a reszte musisz dołozyć od siebie tzn. dbanie o baniak, poszerzanie wiedzy i przede wszystkim uzbrojenie sie w cierpliwosc. Na początek kiedy nic nie wiesz, a chcesz już cos miec to polecam reefmaxa - zestaw nie jest idealny, ale daje dobre podstawy i potrafi przyjąć na klatę błędy nowicjusza bez strat dla pomieszczenia w ktorym sie znajduje.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega luft ma rację co do reefmaxa,da Ci możliwość szybkiego startu,odbierze Ci natomiast radość(i doświadczenie)budowania systemu od podstaw :welcome:


100x50x50(przód opti)+sump 72l,odpieniacz APF600,obieg nj2300,cyrkulacja jebao wp40+koralia3+koralia4,oświetlenie led cree 144w diy,auto dolewka diy,25kg LR,18kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zbiornik boyu trzeba by było przerabiać za słabe oświetlenie,brak odpieniacza.Ale możesz za tą kasę postawić zbiornik od początku lub kupić używany od kogoś z forum.

ja przerobiłem oświetlenie w 1h koszt

2 x 70zł układ zasilający

2 x 4 zł mocowania do świetlówek

2 x 60 zł świetlówki Blau

teraz oświetlenie mam 106 W

układ chłodzenia to zdemontowany wentylator 12V z zasilacza komputerowego ( starego )

refamax ma mało estetyczne klejenie szyb ( Boyu ma giętą szybę a nie klejoną )i do tego usterkowe sterowanie oświetleniem

odpieniacz to koszt 80 zł

więc trochę chęci i tanio można mieć ładny baniaczek.

Wybór zależy jak widać od kwestii gustu :)


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłęm baniaczek 45x45x45 z sumpem i hydraulika tylko musze kupic popme i odpieniacz i bd grało;)no i zycie ale jesli macie cos jeszcze co mozecie zaproponowac smiało bo nie mam nic kupionego jeszcze chce na spokoju to przemyslec i zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli lubisz i masz czas majsterkować to kup boyu i zrób tak jak napisał kolega rekin.Do tej kostki, oprócz tego co napisałeś potrzebne będzie jeszcze oświetlenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.