Skocz do zawartości
Adrian Piwnicki

jak szaleć to szaleć

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam pytanie: czy istnieje jakiś gatunek ośmiornicy który pasuje do rafy 63l? Pomijając hapalochaena lunulata czyli moją ukochaną ośmiorniczkę błękitną.......


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak istnieją... W sklepach zabawkowych powinny być takie gumowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, ośmiorniczka pewnie nie zmieści sie w 60 l wody, ale daj sobie z nią spokuj, proponuję jakiegoś rekina poszukać, albo tego no wieloryba karłowatego. Ostatnio widziałem takiego na reefcentral. Poszukaj w dziale ssaki morskie.

/cześć


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jak da się w 120l to i w 60l się da........chyba.....a jak nie to za roczek do 60x60x40 144l...Octopus Vulgaris chyba......i Scorpaena notata czyli skorpenka mała........ i tyle


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za rok do portugalii jadę przez monaco i barcę czyli wszystko jest.....tylko jak ja złapię skorpenę?

PS: ośmiornice walają się na plażach w portugalii, mątwy też, konkretnie w kałużach po odpływach, widziałem na zdjęciach (w końcu jak wytrzymują 6godz. w kałużach podgrzewanych do 40 C to powinny wytrzymać drogę do polski..........


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ośmiornice wytrzymóją wiele ale ilość odchoduw i perfekcja w uciekaniu je zabijają.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 100% ich nie ma wnaszej części (bo zamałe zasolenie)zachodnia cześć pułnocnego.


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ferie to się na nartach jeździ a nie łapie ośmiornice które i tak Ci zdechną- o ile Cię nie złapią:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 dni temu już sobie kupiłem sprzet- mam fajniutkie butki atomica z podgrzewanymi wkładkami:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz szaleć to poproś mamę o większe akwarium zamiast ośmiornicy.

Jeśli lecisz na ferie na karaliby to zapomnij o wywożeniu zwierząt nawet jak twoja mama ma znajomego w CITES chyba że chcecie zdrowo przepłacić za tego nieszczęsnego octopusa :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie siana z jakimis osmiornicami zaloz sobie na poczatek jakies akwa z miekasami i jakas rybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co ty chcesz zrobic to chyba moze z tego tylko katastrofa wyjsc, doswiadczeni akwarysci sie za to nie biora a tobie sie zachciewa osmiornic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.