Skocz do zawartości
seb

Kentowa promocja i Instant Ocean w nowych opakowaniach!

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Wczoraj odebraliśmy sporą dostawę soli (plecy bolą od tachania do dziś), oprócz "standardów" dwie ciekawostki:

1) Promocja na Kenta, polega ona na tym że kupując opakowanie 26 kg, dostajecie "kanister" 6,6 kg za jedyne 12 zł! Jeśli ktoś Kenta używa to myślę że okazja bardziej niż atrakcyjna :)

2) Wreszcie nareszcie sól Instant Ocean zaczęli pakować nie w worki, tylko w wygodne pojemniki, szczelnie zamykane, nie w formie wiaderka tylko prostokątne, łatwiej upakować do szafki, co do samej soli to moim zdaniem najlepsza propozycja dla osób których baniaki dopiero dojrzewają, a druga grupa docelowa to moim zdaniem ludzie z długim stażem, którzy już wiedzą co w rafie piszczy i bawią się kolorkami korali suplementując dodatki "z ręki". Ja wróciłem do niej po kilku opakowaniach Reef Crystals, po to żeby wyczyścić baniak z wszelakich glonów, nalotów i innych cudów, kilka podmian na IO wystarczy żeby baniak, skała, szyby były czyściutkie, jeśli jeszcze nie próbowaliście to uważam że warto :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie stosuje kenta ale tak sobie myślę że jak na 3 miesięczny baniak z vatem to trochę chyba za bogata?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy z vatem?

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 miesiące z kawałkiem, niecałe 4 :)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, już kumam :) generalnie najlepsza na początek jest jak najuboższa sól, np IO, ale to zależy od wielu czynników, od ilości życia, jakości i ilości skały, częstotliwości podmian itp. Jeśli już jedziesz na Kencie i nie widzisz skutków ubocznych w postaci nadmierego wysypu glonów itp. to znaczy że system już jest gotowy na "normalną" sól.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę plag już przeżyłem. Było cyjano, dino, ospa w czasie leczenia której herbtaną padły wszystkie turbo więc z ich braku pojawił się kolejne problemy. Na skale wyrastają zielonkawe glony oraz brązowy nalot jak w przypadku dino tyle że nie bąbelkuje. Tym samym brązowym dziadostwem mam większą powierzchnie piasku usłaną. Czekam na test na krzemiany. TDS (ręczny) pokazuje 001 za żywicą.

Pozwolisz że jeszcze jako fachowca zapytam o jeszcze jedno.

Świetlówki hybrydowe, T5, 60% białego, 40% niebieskiego. Warto?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz o Aquablue Specjal? Jeśli tak to warto, ale ja do nich dokładam i tak Blue Plus. Wracając do soli, na Twoim miejscu wziąłbym ósemkę IO, plagi Ci zejdą w oczach :welcome:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie o tym konkretnie modelu ale generalnie o tego typu świetlówkach. Chodzi mi o wymianę swoich 39W. Mam ich 4. Chciałbym żeby wśród nich znalazła się także Fiji purple. Więc z czego taki zestaw taki zestaw złożyć. W moim zbiorniku są głównie miękasy, ale i LPS-y by się znalazły ze trzy więc to pod nie chciałbym coś wykombinować (rozumiem że z wysyłka świetlówek od was nie będzie problemu?) Z drugiej strony jednak jak patrze na Twoje szczepki...Ale i na to przyjdzie czas.

Pozdrawiam

Edytowane przez salamander74
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh a ja dopiero co w worku kupiłem :realmad:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika przeprasza za małą wtopę. :wallbash:

Seb, a że jeszcze podpytam, kraby dwie pierwsze pozycje w sklepie to tylko pomyłka w zdjęciu?


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika przeprasza za małą wtopę. :wallbash:

żadna to wtopa :) za to błyskawicznie naprawiona :welcome:


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Staram się pilnować, ale rozmowa z takim autorytetem jakim jest Seb mnie podkręciła ;)


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@salamander74, w pełni Cię rozumiem :)


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Seb - planujecie jakąś promocję na tę sól IO ?

Pytam bo sam takiej używam i mam w planach na ten miesiąc zakup wiaderka 25 Kg dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nika przeprasza za małą wtopę. :wallbash:

Seb, a że jeszcze podpytam, kraby dwie pierwsze pozycje w sklepie to tylko pomyłka w zdjęciu?

pomyłek był, już naprawiony :)
Staram się pilnować, ale rozmowa z takim autorytetem jakim jest Seb mnie podkręciła
autorytetem? Pffffffff :D:D:D
Seb - planujecie jakąś promocję na tę sól IO ?

Pytam bo sam takiej używam i mam w planach na ten miesiąc zakup wiaderka 25 Kg dla siebie.

Póki co nic mi nie wiadomo, ale kto to wie, jeśli będzie taka potrzeba, to może, może, ale cenę mamy dobrą nawet w tej chwili, Janusz właśnie wiaderko zamówił więc nie wiem na co czekasz :harhar:

Niekoniecznie o tym konkretnie modelu ale generalnie o tego typu świetlówkach. Chodzi mi o wymianę swoich 39W. Mam ich 4. Chciałbym żeby wśród nich znalazła się także Fiji purple. Więc z czego taki zestaw taki zestaw złożyć. W moim zbiorniku są głównie miękasy, ale i LPS-y by się znalazły ze trzy więc to pod nie chciałbym coś wykombinować (rozumiem że z wysyłka świetlówek od was nie będzie problemu?)
Ja bym założył patrząc od przodu:

Blue plus

Aquablue specjal

Fiji purple

Blue plus

Będzie cukierkowo :thumbup:

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I cukierkowo ma być. :thumbup: Dzięki Seb ze pomoc

Pozdrawiam serdecznie


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seb na czym polega promocja soli IO czy te w pudełkach to 8 kg ? Używam teraz już drugi worek 8 kg IO Reef Crystals i zastanawiam się czy nie dokupić tej uboższej i podmieniać raz na jednej raz na drugiej bo dodaję do balinga Fauna Marin - Ultra Trace B SET.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Promocji na IO nie ma, jest na Kenta, IO tylko wspomniałem o nowych opakowaniach, jeśli lejesz mikroelementy to moim zdaniem IO byłaby lepsza, a jeśli chcesz mieszać RC i IO, to nie robiłbym tak że raz jedną raz drugą, tylko wymieszałbym 1 : 1 i taką solił.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@seb a wysylacie juz ta IO w pudelkach czy macie jeszcze ta stara w folii??


200 l,ZEOvit system,AM Turboflotor Multi +aquabee 2000 AS igła.

[KZ:bac,food7,start2,Pohl's K-Balance,Pohl's B-Balance,Coral Vitalizer,Pohl's Xtra]

Balling Fauna Marin z mikroelementami FM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nówka sztuka nie śmigana już tylko jest :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.