Skocz do zawartości
wolski

problem z temperaturą

Rekomendowane odpowiedzi

cześć wszystkim. Właśnie jestem w trakcie zakładania akwarium 30 l nanoreef, by zobaczyć na ile to wszystko mnie wciągnie. Na razie moje akwarium dojrzewa, mam tylko piasek i skałę oraz wodę i od razu problem. Mianowicie za wysoka temperatura. dzisiaj temperatura na dworze nie przekraczała 24 stopni, w pokoju mam mały przeciąg więc za gorąco też nie jest, a woda ma cały czas temperaturę 29 stopni, nawet w nocy kiedy jest zimno na podwórku. zastanawiam się czy to może termometr jest zepsuty, czy oświetlenie aż tak ogrzewa? co polecicie na tak mały zbiornik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim sprawdź, co Ci tak grzeje wodę, bo to raczej nie lampka, skoro w nocy pewnie nie świecisz, a temp dalej taka.

Ja u siebie w krewetkariach stosuję wiatraczki komputerowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie mam 6 wentylatorów - 3 dmuchają a 3 wyciagają powietrze z pokrywy. Pracują na 60% obrotów, jest cicho i nie mam problemów z temperaturą i skraplaniem się wody pod pokrywą. Temperatura ustawiona na 25'C wzrasta maksymalnie o 0.4'C.

post-12003-0-41161100-1310711486_thumb.jpg


8458_8701.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet w tym momencie na zewnątrz jest 19 stopni. W pokoju cały czas otwarte okno więc nie jest gorąco, a temperatura na termometrze wskazuje 27,5 stopnia. Jak to możliwe że woda ma wyższą temperaturę niż powietrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda ma sporą pojemność cieplną, dlatego wolno się schładza. Do tego ogrzewa ją oświetlenie i pompy.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz pompkę cyrkulacyjną? Wyłącz w ogóle grzałkę z gniazdka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam tylko co w zestawie nanoreef aquael 30l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź termometr nie możliwe żeby pompka od filtra tak grzała wodę, a nawet jeśli to ona to i tak tam jest kaskada więc woda szybko też się schładza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.