Skocz do zawartości
harnas

Podziekowania dla Andrniew'a

Rekomendowane odpowiedzi

Chcialbym na lamach forum podziekowac Andrniewowi za przekazanie mi ukwiala i zorganizowanie transportu. Podziekowania naleza sie rowniez Przemkowi, ktory mi przechowal ta bestie.

Ukwial narazie nie rozrabia ale nie chce siedziec w norce, ktora dla niego przygotowalem. przykleil sie do szyby.

Male nemo odrazu znalazly sobie w nim domek. Po jakims czasie nawet duze nemo zaczelo wplywac i teraz siedza w nim 4 ryby.

ukw1.jpg

ukw2.jpg

ukw3.jpg

ukw4.jpg

ukw5.jpg

ukw6.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No prosze jakie szczesliwe z nowego domu :):):)


Akwa 375l + sump 126l Odpieniacz ATI - Bubble Master 200,Lampa ATI Power Module T5 4x 80W ,Cyrkulacja pompy Tunze 6060-6080,Tunze -Nano Wavebox + Gł QuiteOne-4000l,GroTech - TEC III NG - dozownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez dołącze cie do podziękowań :):):yes

dzięki za testy andriew:)

P.S czemu ukwiała umieszcza sie przy dnie zbiornika jeśli potrzebuje on dużego oświetlenia????


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raffy, ja wlozylem na dno bo tak mi poradzil Przemek. Jesli ukwialowi sie nie spodoba to sie przeniesie.

Dno jest u mnie dosyc bezpieczne bo nie mam tam korali w zasiegu ukwiala.

Na fotkach u SMK widzialem, ze ukwial siedzial na dnie.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ma ktoś na zbyciu jakieś fajne M-4 dla moich błazenków chętnie przyjmę


[/img]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę harnaś że oprócz ocellarisów masz jeszcze frenatusa. Frenatus na pewno większy... więc pomyślałem sobie że pierwszy będzie się pchał do ukwiała. Napisz mi prosze jak te wszystkie afipriony się dogadały w sprawie ukwiała. Nie było żadnych wojen?


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładny ukwiał :)

ale w 65l i bez HQI to raczej o nim nie moge myśleć co ?? ;/


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harnaś - zauważyłem, że na trzecim zdjęciu dobrze widać różnice między błazenkami. Jeden (ten z prawej) jest większy (samica-przywódca?) i ma jaśniesze ubarwienie (bardziej żółte niż ten po lewej). Czy to są ocellaisy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekierowalem powerheady tak aby prad wpychal ukwiala do przygotowanej dla niego norki. Narazie tam siedzi ale zdziwilem sie jak wrocilem z pracy i zobaczylem jak bardzo sie napompowal. Ma jakies 30 cm srednicy.

Mam obecnie 5 blazenkow, 1 frenatusa i 4 kuipone jako ocellarisy. Ten najwiekszy nemo jest wiekszy od frenatusa ale jest lekko czarny od gory. Przemek (nie widzac zdjecia) sugerowal, ze to moze nie byc ocellaris.

Sprawa zadomowienia wygladala tak, ze najpierw do ukwiala wplynely 2 najmniejsze nemo. Dopiero po jakims czasie najwiekszy i potem ostatni, sredni. Teraz wszystkie 4 nemo siedza i spia w ukwiale. Nie ma zadnych wojen. Widze tylko,ze duzy nemo ssie macki ukwiala, czy to normalne ?. Frenatus tez przeplywa kolo ukwiala i tak jakby go bada. Ukwial jest na tyle duzy, ze i dla niego byloby miejsce.

A, wymiary i oswietlenie mojego akwarium - patrz stopka.

Najnowsze zdjecia:

ukw7.jpg

ukw8.jpg

ukw9.jpg

I specjalnie dla Artura zdjecie z zoltkiem, ktory wlasnie od niego przyjechal.

ukw10.jpg


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

Raffy, ja wlozylem na dno bo tak mi poradzil Przemek. Jesli ukwialowi sie nie spodoba to sie przeniesie.

Dno jest u mnie dosyc bezpieczne bo nie mam tam korali w zasiegu ukwiala.

Na fotkach u SMK widzialem, ze ukwial siedzial na dnie.

sam pujdzie gdzie zechce , mozesz go nawet kamieniem przydusic i tez sie przeniesie , bedzie wedrowal po calym baniaku zrzucajac skalki , wiec lepiej go klasc ´po prostu na dnie i neich idzie sam tam gdzie mu pasuje .


WOLNOSC SLOWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak widoku blazna w ukwiale nic nie przebije :)

moj biedaczek nocuje w xenii, ale to nie to (teraz to widze ogladaj foty i porownujac) mojemu balznowi tych fotek nie pokaze bo sie by biedak pewnie zalamal :)

(teraz mysle ze tak ma byc i xenie to jego dom :D )


akwarium 100x55x45; lampa Ati sunpower 6x39; obieg Tunze Silence 1073.020; cyrkulacja 2x6055, odpieniacz DYI BK160

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Da się trzymać ukwiała w 75 litrach? I czy może należałoby go umieści ćć w akwa jako pierwszego żeby znalazł sobie miejsce i się juz isadowił a dopiero potem reszta korali? I jaki ukwiał mógłby być bez hqi?

Pozdrawiam


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jutro pojade po takiego malęgo (10cm)z okrągłumi końcówkamitylko.czy ukwiału są na prawde takie trudne?czy 70zł to dużo?


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do??czam sie do pytania kataklizm'a


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.