Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

no bo inaczej akrylu czyścić się nie da a tam ogólnie stosują akrylowe a poza tym co to za filozofia pielęgnować sztuczne akwaria :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś ma nowy odcinek ??


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jak fajnie :D ciekawe czy teraz będą robili coś bardziej zbliżonego do rafowych czy znów pójdą na sztuczność :(


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w tym serialu najbardziej zdumiewa ilość ryb, które oni ładują do tych zbiorników :|


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dokładnie ryb tam zawsze jest dużo i co jest dziwne nawet po 2 latach mają się dobrze :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to po polsku jest (chociaż napisy jeżeli nie dubbing) ??

Wysłane z mojego ST17i za pomocą Tapatalk


TOTM ---> http://reefhub.pl/mikolaj-szostak-mixeer-1000l-z-myslenic/

Moje akwarium ---> http://nano-reef.pl/...120#entry664781

Mój kanał Youtube ---> http://www.youtube.com/user/mixeer0700

SPRZEDAM SPRZĘT PO LIKFIDACJI AKWA ---> 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to sie jakos zniechecilam do tego serialu. fajni, zabawni goscie i na to milo popatrzec ale jak widze ten plastik w akwa to az mnie zeby juz bola.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co racja, to racja, urządzanie akwarium plastikowymi butelkami albo sztucznymi koralowcami jest tandetne, ale poza tym to miło się program ogląda :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale powiedzmu sobie szczerze większość zbiorników jest FO i tam nie da się zrobić takiej rafy z rekinem :)

a poza tym te zbiorniki trzeba zrobić sybko i by były tam kolorowe ryby nic poza tym


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co mi do glowy przyszlo? ze oni nie robia zbiornikow z zywymi koralami bo po prostu nie umieli by tego utrzymac. nie widzialam nigdy w tym serialu mierzenia parametrow, ba, nawet jakiegos pozadnego odpieniacza nie dostrzeglam. wpuszcza rybki, a co padnie to sie uzupelni. a przy koralach trzeba by juz sie nahustac by to wyciagnac.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z kąd masz taką pewność ze nie robią testów albo nie utrzymają zbiorników z koralami widzisz tylko 30 minut wycinków z całej realizacji zbiornika, która trwa cały dzień albo może i kilka dni i twierdzisz, że nie robią testów, telewizja pokazuje rzeczy, które chcą zobaczyć ludzie nie tylko tacy jak my, którzy wiedzą, o co chodzi w morskim zbiorniku i interesują nas bardziej sprawy techniczne z ich realizacji, tylko większość oglądających widzów to ludzie niemający pojęcia o akwarystyce a co dopiero akwarystyce morskiej, więc poco im pokazywać jak wygląda odpieniacz albo jak robią testy, z pewnością nawet nie przypuszczają, że woda w tych baniakach jest posolona. Przecież jak do mnie przychodzą znajomi i pytają się, co to za ryby i roślinki w zbiorniku to po wyjaśnieniu, że to morskie a te roślinki to korale to pierwsze pytanie czy do wody sypie kuchenną sól. Następna rzecz to serwis z kąd wiesz, co robią na serwisie (może testy)?

Zresztą z kąd ci zacofani amerykanie mają wiedzieć jak zrobić zbiornik rafowy, przecież nie mają ani sprzętu dobrego ani wiedzy, przecież to my Polacy jesteśmy najbardziej rozwiniętym krajem na świecie, jesteśmy najmądrzejsi, mamy najlepsze autostrady itd. a amerykanie niech wracają na drzewa.

Podaj mi kilka linków ze zbiornikami FO tylko na LR bez plastikowego badziewia, które wyglądają rewelacyjnie, 99% tych baniaków to syf kiła i mogiła skały zarośnięte wszelkiego rodzaju glonami i syfem, naprawdę nie widziałem jeszcze takiego zbiornika żeby mnie zachwycił swoim wyglądem, oczywiście świeżo zalane są super, ale po czasie pełna porażka, nie żebym chciał mieć zbiornik z plastikowymi koralami, ale czasami się zastanawiam nad zbiornikiem FO w holu z samymi ustnikami i nie daje mi spokoju kwestia, co włożyć do środka żeby to jakoś wyglądało, bo co mi po pięknych rybach jak reszta wystroju to łysa skała na dodatek jeszcze zarośnięta syfem.

Przepraszam, ale takie posty mnie irytują nie chcesz nie oglądaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poczytaj zagraniczne fora to bedziesz wiedzial z kąt mi to do glowy przyszlo. tez mnie irytuja takie kąty i inne zakamarki jak ty :)


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko, fakt byka walnąłem strasznego aż mi w pięty poszło, ale nie napisałem, że mnie irytujesz tylko twoja wypowiedz a to duża różnica wiec proszę mnie nie porównywać do kątów czy czegoś innego, bo się nie znamy i wódki nie piliśmy żeby się obrażać nawzajem Pani Magdo.

Czytam różne fora i różne rzeczy ludzie tam wypisują, ja mam zasadę, że pisze coś, o czym mam jakąś wiedzę albo pojęcie najczęściej poparte własnymi doświadczeniami, a nie powtarzam rzeczy, które gdzieś słyszałem albo przeczytałem. Wydaje mi się, że Pani również nie ma pojęcia, co oni tak naprawdę robią w tych zbiornikach tylko są to informacje gdzieś wyczytane na zagranicznym forum i powtarzane bez żadnego poparcia faktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dobra, wiesz swoje i niech Ci z tym dobrze.

Tak czy inaczej ten plasik przewazyl nad nieogladaniem nastepnych odcinkow.


pozdrawia Magda :)

100l niefoto -start styczen 2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odgrzewając kotleta...

"bo co mi po pięknych rybach jak reszta wystroju to łysa skała na dodatek jeszcze zarośnięta syfem."

Łysa skała, porośnięta lekko glonami to genialna rzecz, wiedzą wszyscy który kiedyś bawili się w malawi. Ja mógłbym mieć morskie z megaśnymi rybami bez koralowców pod warunkiem, że skała byłaby ładna i lekko czymś porośnięta, to ma swój urok. No ale to pewnie kwestia gustu. Tak tylko chciałem wtrącić

@up

Dzięki za wstawkę, ostatnio szukałem i nie mogłem znaleźć... ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łysa skała porośnięta glonami jest OK, ale łysa skała z plastikowymi koralami porośniętymi glonami, to już jakoś... ;)


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.