Skocz do zawartości
mateusz86

Błazenek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zarówno mojemu koledze jak i mi błazenki lubią wyskakiwać do panelu filtracyjnego.Spotkał się ktoś z takim przypadkiem.

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKI :thumbsup:


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko w temacie błaznów, poza tym, że zdarzyło mi się wyławiać dwa razy błazny z panelu, to co noc obserwuje jak bezwładnie "latają" po całym akwa, obijając się o szyby, skały, wpadają na korale, często spadają na piasek i leżą na nim bokiem przez parę minut. Poza tym, już parę razy błazenek był przyklejony do grzebienia, musiałem odłączyć pompę obiegową, żeby mógł się stamtad ewakuować. TO jest pewnie też przyczyną przelatywania błaznó do panelu.

W dzień jest wszystko w porządku, trzymają się ładnie koło siebie, są zdrowe, jedzą jak szalone. To jest "normalne" zjawisko czy coś niepokojącego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było to samo.

Poza tym doszło jeszcze do tego, że wyglądały jakby błyskawicznie schudły.

Miałem je chyba kilka dni, po dwóch dniach od wystąpienia objawów padł pierwszy błazenek, dzień później drugi.

Mam nadzieję, że u Ciebie to coś innego.

Pozdrawiam


108L, 60x40x45cm, miniflotor, 2 x JVP-101, oświetlenie 6x24W, poki co skała dojrzewa :)

Start zbiornika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lukasz,w twoim akwarium masz mocny przepływ przez grzebień przelewowy,a w moim przypadku tak nie jest.Zresztą wiesz :thumbsup:

Pozdrawiam

Mateusz


60x30x35 (60L)+12cm (17L) tylny panel./Odpieniacz Miniflotor Aqua Medic/Koralia Nano x3/Oświetlenie Hagen GLO 4x24 W ATI 1 x Aquablue Special 24W 1 x ATI Blue Plus 24W T5 1 x ATI Purple Plus 24 W oraz 1 x Blau Actinic 24 W/ Grzałka JAGER 50 W/LR-7KG,LS-4,5Kg/obieg LOC-LINE EHEIM 1000 =

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie robią tak od początku, a mam jej od co najmniej miesiąca, wyglądają dobrze, więc mam nadzieje ze "ten typ tak ma" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie błazny śpią pod powierzchnią wody leżąc na boku bezwładnie się unoszac. Znajdują spokojny kącik z mniejszym pzepływem i tam odpoczywają. Jeśli wystęuje taka sytuacja jak u Ciebie to znaczy że albo masz za silny przepływ wody albo błazny są osłabione i dlatego nie daja rady utrzymać się w nurcie. pozdro


Tisze jediesz dalsze budiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.