Skocz do zawartości
Ziemniok

Komputery - podzespoly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Planuję złożyć komputer, dosyć dobrej jakości, jednakże ilość sprzętu i podzespolów na dzień dzisiejszy przytłacza... Prosiłbym o kontakt kogoś kto jest obeznany w sprzęcie, i doradzi :)

Niestety 3 lata przerwy w monitoringu rynku to przepaść.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę miesięcy temu też przez to przechodziłem.

Ostatecznie stanęło na procku Intela i5 2500K (tu akurat nigdy nie miałem przekonania do tworów innych niż Intel).

Płyta główna Asusa P8P67, grafikę dałem akurat dosyć słabą bo gry od nastu lat mnie nie ciągną - też Asus GTS450. Do tego pamięć Kingston i dysk WD Caviar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję złożyć komputer, dosyć dobrej jakości, jednakże ilość sprzętu i podzespolów na dzień dzisiejszy przytłacza... Prosiłbym o kontakt kogoś kto jest obeznany w sprzęcie, i doradzi :)

Niestety 3 lata przerwy w monitoringu rynku to przepaść.

Chetnie pomoge, prosilbym jednak o informacje do czego komputer mialby sluzyc i jaki jest budzet.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Złożyłem sobie coś takiego:

I7 2600K

Asus Maximus IV Xteme

RAM Patriot Viper II Extreme 2x 2x4GB

Asus HD6990 4 GB

Myszkę, klawiaturę, ekran, słuchawki - mam.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym radkiem jest nawet sporo na wyrost, ale jeżeli Ci tak pasuje to wszystko będzie śmigać przez najbliższe dwa lata :thumbup:

Osobiście jestem wierny GF ale...przy 6990 taka dyskusja jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziął płytę główną taką ASUS P8Z68-V PRO taniej o jakieś 200 zł wydajność podobna,

lub jak lubisz maximusy, taka ASUS MAXIMUS IV EXTREME-Z drożej o niecałe 100 zł

Ja tam także bym brał do tego zestawu GF ale to tak jak z miekasami i lpsami ;) jedni lubią takie inni takie.

I nie zapomnij porządnego zasilacza do tego zestawu.

I konkretna buda bo upał będzie tam olbrzymi osobiście mam taką: Cooler Master 690II Advanced (za***ista cena przy duzych możliwościach)

Dodatkowo jakieś porządne chłodziwo na procka np: Scythe Mugen 3

I trzeba pamiętać że przy tego typu chłodzeniu pamięci wchodzą bez wysokich radiatorów jakbyś chciał wszystkie sloty obsadzić.


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Czym się różni ta "-Z" od zwykłego Maximusa? Dlaczego wziąłbyś tego Asusa? Nie lubię Maximusów, żadnego nie miałem, ale wydał się bardzo dobry.

2. Dlaczego pod ten zestaw GF a nie Radek? Jakaś alternatywa? GTX590??

3. Zasilacz jakiś 1000 W myślę.

4. Posiadam obudowę - takiego Zalmana: http://obudowy.info/produkty.php?id=1372&kategoria_id=129

Czy umieszczę tam Maximusa, skoro to standard eATX, a do tej obudowy wchodzą ATX i MICROATX? No i czy wystarczy?

5. Jaki dysk SSD polecacie pod system i dane? Z HDD bym chciał zrezygnować. Patrząc na chipset P67 no i realny transfer... :) Rakieta ma być!

6. Czy ten Mugen wystarcza? Może coś mocniejszego biorąc pod uwagę rozmiar i wentylację obudowy?

I nie zrozumiałem Twego ostatniego zdania dot chłodzenia pamięci i radiatorów. A pytam, bo wszystkie sloty RAMu obsadzę.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że niektóre pamięci mają wysokie radiatory i przy obsadzeniu wszystkich slotów te pamięci nie wejdą przy takim chłodzeniu bo bedą za wysokie


250L Korali 7, oświetlenie 6x39W, Profilux II Plus EX, 450L jeden samp na oba zbiorniki 160 l. obiegowa OR3500, cyrkulacja 1 x koralia 7(10500 L.) i Tunze 6105 (13000 L.), oświetlenie 7x80 W. ATI ściemnialne, mikser AM 500, reaktor butlą sterowany profiluxem, Odpieniacz Reef Octopus 5000

200 L. +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnośnie:

1 klik do poczytania Z to najnowszy chipset dla procesorów pod gniazdo 1155

2 ja lobię GF, a z drugiej strony karta jąka zaproponowałeś to raczej przerost formy nad treścią wolałbym kopić coś tańszego i resztę kasy przeznaczyć na akwa.

3 noooo

4 znowu przerost formy nad treścią, moje zdanie im większa tym lepsza, ale niekoniecznie cena idzie z funkcjonalnością. Ale jak bym miał kasę to bym kupił coś takiego http://www.ttlevel10.com - ale to taka moja fanaberia.

5 Ja tam na razie w ssd się nie pcham stosunek ceny do wydajności, osobiście używam caviar black.

6 jak masz nieograniczone fundusze to bym się pobawił w jakieś chłodzenie wodne. Mugen to jest górna półka, różnice raczej dyskusyjne.

7 jw

W tej chwili będę wymieniał zestaw taki jak ma rpp na podobny do twojego


Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalmana już mam od jakiegoś czasu - nie będzie problemu z mocowaniem tego co wyżej wymieniłem (również RAM)?

Kompa składam na dobre pare lat, a przy obróbce video, grafiki i najnowszych grach ten RADEK jest za mocny, ale za rok - nie będzie już za mocny. Dlatego też pytam o SSD - czy ktoś coś poleca.

A ten Asus co podałeś... ciekawe - te same osiągi, a cena taka niska... No ale inny chipset.

Co do chłodzenia wodnego - liznąłem powierzchownie temat, i dodatkowa ilość sprzętu, większa awaryjność, specjalne układy - to za dużo dla mnie i czasowo, i serwisowo. Tym bardziej, że klima w domu jest a to też ma przełożenie na temp. komputera.


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zalmana już mam od jakiegoś czasu - nie będzie problemu z mocowaniem tego co wyżej wymieniłem (również RAM)?

Tu musisz posiedzieć kartka i ołówkiem i sobie wymiary ponanosić

Problem ramu dotyczy chłodzenia procesora, ten ram który zaproponowałeś ma z 3-4 cm wysokości i żadne chłodzenie typu mugen tam nie wejdzie.

A ten Asus co podałeś... ciekawe - te same osiągi, a cena taka niska... No ale inny chipset.

Dlatego o tym piszę, bo jak niema różnicy to poco przepłacać ;)

Co do chłodzenia wodnego

kolejny bajer

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Pozdrawiam

Robert "Hełmofon"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko kupione.... ale mam problem z grafiką.

Ktoś z kolegów może podpowie, gdzie dostać kartę Hd6990 producentów ASUS, EVGA albo GYGABYTE?


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej. Złożyłem sobie coś takiego:

I7 2600K

Asus Maximus IV Xteme

RAM Patriot Viper II Extreme 2x 2x4GB

Asus HD6990 4 GB

Myszkę, klawiaturę, ekran, słuchawki - mam.

fajny procek kreci sie z 3.4ghz na 4.6ghz :)

Wszystko kupione.... ale mam problem z grafiką.

Ktoś z kolegów może podpowie, gdzie dostać kartę Hd6990 producentów ASUS, EVGA albo GYGABYTE?

osobiscie nie widzialem jej w sprzedazy, hd6970 2gb gddr5 to max co spotkalem w sklepach :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są ale innych producentów, a tutaj jakoś do tego sceptycznie podchodzę.... Np do MSI, XTX itd. Szukam nawet za granicą - jest jedna.... ale w Australii :D


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.