Skocz do zawartości
luft

Powietrze vs, morskie życie wyjęte z wody

Rekomendowane odpowiedzi

W ostatnim czasie do baniaka trafił kolejny kolor gąbki. Powszechnie mówi się, że gąbka wyjęta z wody nie przezyje. Mam doświadczenie z 4 rodzajami gabki, ktore były wyjmowane z baniaka bezpośrednio narażone na kontakt z powietrzem i wszystko żyje do dziś.

Jak to jest? Jakie są Wasze doświadczenia?

Niedawno dowiedziałem sie o elementarnej rzeczy, a mianowicie, że wyjęta całkowicie z wody rozgwiazda nie przeżyje kontaktu z powietrzem.

Proszę o wpisy czego jeszcze nie można narażać na kontakt z powietrzem. O mitach też możecie napisać. Ku pożytkowi ogółu.

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzane na asterinach i wężowidle - wyjęcie z wody nie powoduje żadnych negatywnych konsekwencji (przynajmniej zauważalnych). Ktoś zresztą chwalił się na forum rozgwiazdą, która dla żarcia sama częściowo wyłaziła z wody (Imnar, czy to Ty? :)).

Co do gąbek - dzikusy u mnie w panelu bardzo często są ponad wodą i również nic sobie z tego nie robią.

A na długotrwały kontakt z powietrzem nie należy na bank wystawiać alkoholi - najlepiej spożyć bezpośrednio po otwarciu :thumbup:


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozgwiazd mogę się wypowiedzieć. Mam rozgwiazdę Leiaster (rozgwiazda czerwona) i niejednokrotnie wylądowała powyżej lustra wody (czasem sama tam macki zapuszcza) i żyje u mnie już spokojnie ze 3 miesiące i mam nadzieję, że pożyje jeszcze z 30 ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do rozgwiazd mogę się wypowiedzieć. Mam rozgwiazdę Leiaster (rozgwiazda czerwona) i niejednokrotnie wylądowała powyżej lustra wody (czasem sama tam macki zapuszcza) i żyje u mnie już spokojnie ze 3 miesiące i mam nadzieję, że pożyje jeszcze z 30 ;)

macki to jedno (u mnie czerwona robi to samo), ale nigdy nie wychyla sie tak zeby otwór gebowy wyszedl ponad lustro wody. a to robi roznice.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macki to jedno (u mnie czerwona robi to samo), ale nigdy nie wychyla sie tak zeby otwór gebowy wyszedl ponad lustro wody. a to robi roznice.

1,5 roku temu dostałem przesyłkę gdzie rozgwiazdy były bez wody , mowa o piaskowych.

Żyją do tej pory , reklamy sklepu nie będę robił :-))


430 lit + 200 lit sump ,Oświetlenie kessil A360WE ,Tune Blue Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; :-) cyrkulacja x 50 Start 28.10.2012

600 lit + 200 lit sump; 2*39 T5 + 6x 80 T5; Mini Bubble King 160 (pompa eheim) ; AM OR 3500-obieg; 2*4500+1*5000+1x12000- cyrkulacja; Start 21.07.2009 Koniec 01.10.2011 Jeszcze wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem czerwoną linkę i wyjmowałem ją z wody całą i nic się nie działo, robiła się twarda jak kamień a po włożeniu z powrotem do wody dalej łaziła i była giętka jak plastelina.

Słyszałem o jeżowcach że też nie powinno się ich wyjmować , ale to też chyba mit bo brat ma i wyłazi nad lustro wody i nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja piaskowa, przy okazji demolki w akwa, przeleżała w ogrodzie przez kilka godzin. w starym piachu co prawda, ale bez wody i sporo niższej tem. niż w akwarium :) po "powrocie" do domu odrzuciła jedno ramię.

ale przeżyła a "łapka" odrosła.

Gąbek "szlachetnych" nigdy nie miałam, ale za to całą masę dzikusków - białe, żółte i full różowych. zdarzało się wyjmować skałę na dłużej i bez wody, po ponownym włożeniu do wody, gąbki były nienaruszone, a i akwarium nic nie "odczuło".


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie turbo który jest na tyle upierdliwy że codziennie zanim podejdę do akwarium sprawdzam czy nie leży na podłodze. Cztery razy zabierałem go z podłogi dzisiaj piaty z krzesełka córki bo akurat zostawiła wieczorem przy akwarium.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.