Skocz do zawartości
giant19s

Co to takiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Po powrocie z pracy do domu jak od 4 dni przysiadłem przy szkiełku bacznie obserwując czy coś nowego się nieoczekiwanie nie pojawiło.

Po za nową rurówką :w00t: pojawiło się coś takiego...

IUq02.jpg

Owy obiekt jest wielkości główki od szpilki i udało mi się ich naliczyć około 5. Przypomina miniaturowe jajeczko koloru zgniłej zieleni. Wcześniej w tych miejscach nic takiego nie widziałem.

Korzystając jeszcze z okazji... po zapaleniu światła na szybach pomykają takie miniaturowe robaczki wielkości 0,5mm do 1mm. Przemieszczają się dość szybko i przypominają troszkę pchłę lub wesz (choć może ja mam tylko takie skojarzenia :p) Niestety ze względu na ich wielkość nie jestem w stanie owych robaczków uwiecznić na zdjęciu :wacko:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, jak to facet, jaki to kolor zgnila zielen, ale jesli bedzie roslo "w kulke" i bedzie, jakby w srodku z bablem powietrza to niestety moze byc valonia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko przegoglowałem tą valonie i to chyba będzie to cholerstwo :crybaby:

Wyczytałem że tego glona trzeba usuwać tak aby nie pękł... prawda?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valonia nie jest taka straszna jak ją malują, potrzebuje odpowiednich warunków żeby stała się plagą, ja nigdy nie miałem z nią problemów, nawet kiedy moje akwarium dojrzewało a miałem w tym czasie mnóstwo innych gatunków makroglonów, były to małe skupiska które nie chciały się specjalnie rozrastać, nawet obecnie mam kilka osobnych kulek w akwarium ale póki są to pojedyncze kulki to nie robię z tym nic bo są częścią ekosystemu i łatwo ją kontrolować, wystarczy obserwować. Jedna kulka łba nie urwie :) Z wyrywaniem jest tak, że trzeba je podważać bo są dość mocno przytwierdzone i łapanie palcami powoduje że trzeba je bardziej ścisnąć co doprowadza do pękania.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną to jest 5 miniaturowych kuleczek w różnych częściach zbiornika tak więc nie jest to żaden problem.

Postaram się zrobić lepsze zdjęcie być może okaże się że to co innego lepszejszego :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.