Skocz do zawartości
nowy_zarażony

Piasek z egiptu

Rekomendowane odpowiedzi

No wlasnie stalem sie wlascicielem butelki z woda i piachem z egiptu. Nie mam jeszcze akwa i nie wiem co z tym zrobic. Doradzcie cos. Moze jak bede to oswietlal i napowietrzal to jakies zwierzea przezyja??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze przywiozłeś piasek z morza czerwonego , mam pytanie , czy przemyciłeś butelkę z piachem? czy po prostu zgłosiłeś do celnika ze masz butelkę z piachem ;-) ?? jestem ciekaw..

Pozdrawiam

Artur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy legalne jest przemycenie kilku skałek z karaibów? bo w końcu wystarczy wziąść słoje z wodą (3l) dolać kilka kropel tlenowych, okleić i włożyć do tego skałki, można w końcu powiedzieć że to pamiątki z morz......

PS: pytanie, czy na lotnisku prześwietlają bagaż podręczny, czy tylko badają na obecność metali?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prezent od kuzynka. Piach jest w odkreconej butelce 0,5 litra w cieplym mieszkaniu. Powiedzcie co mam zrobic?? Moze dam to komus do przechowania??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie możesz wysłać, tylko chyba ci nie zwrócę:D:):D

PS: żartowałem, najlepiej kup sól morską, ew. akwarystyczną w jakimś sklepie, byle nie jodowaną, włóż to do jakiejś duiżej miski/słoika i podłącz do tego napowietrzacz

PSS: co konkretnie jest w tym piachu, bo ciekaw jestem?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie wiem. dzieki za rady. Nie odstapil by mi ktos solanki z podmiany z moich okolic??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej gdyby ktos to zabral do siebie. ja nie dam rady. Moge to wyslac jutro priorytetem.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pracuje na zalezu w katowicach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja lecę na kubę, moja mama ma ambitny plan objechania całej wyspy dookoła, pytanie czy na organizmy z załącznika C i D są potrzebne dokumenty, bo bym coś ściągnął?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche mnie nie bylo (cholerny komp grrrr). piaseczek jest w butelce o,5 litra. Polowa piachu i polowa wody. Jest grzany i napiwietrzany. W piachu od kilku dni pojawiaja sie ciemne punkty. Na gorze jest okolo 1 cm czystego piachu a w reszcie pojawiaja sie te punkty. Woda nie smierdzi. dla eksperymentu nasypalem kilka granulek pokarmu i... wszystko zniknelo. Co wy na to:)?


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko na sprobowanie dalem:) Chyba cos to zjadlo nie?? Jak nie nakarmie to zdechnie i wtedy dopiero zasmierdnie:) Kolo sie zamyka.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale chyba to się rozpuściło, te czarne strefy to chyba muł albo strefy z siarkowodorem, zrób testy na PH, no3, no2 i amoniak to zobaczymy czy ci zaśmierdnie czy nie:D

PS: ja bym przełożył to do 3l słoika, ale ten siarkowodór...........


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, jak zabiore wode do testow to nic z niej nie pozostanie:) A te czarne plamy wygladaja tak samo jak w 12l akwa SMK-a. A zeby przelozyc nie mam solanki:((


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spraw tylko no3 i ph, to powinno ci dużo wyjaśnić

PS: te czarne plamy to chyba strefy beztlenowe, ze szkodliwymi substancjami takimi jak np. siarkowodór

PSS: jeśli granulat był NAPRAWDĘ zjedzony to chyba jakiś wieloszczet jest, bo kraby się nie zakopują


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Czy jest ktos zainteresowany tym piachem?? Moze cos jeszcze przezylo?? Chetnie odstapie, bo u mnie nic z tego nie bedzie.


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz wogole morskie?? Wylylam to i sam uznasz czy sie nada czy zrobisz z tego piaskownice dla mrowek:) Ktos zainteresowany??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.