Skocz do zawartości
bestiakol

obsada w akwa 180 litrów

Rekomendowane odpowiedzi

witam zakładam nowy baniak i tu moje pytanie do was ( doświadczonych użytkowników)

chodzi o obsadę do akwarium o wymiarach 80x50x45 czyli 180 litrów

mam i to się nie zmieni :

Amphiprion ocellaris x2

Pterosynchiropus splendidus

Coris gaimard

Pictichromis paccagnella

Salarias fasciatus

Wszystkie ryby są młode więc małe i do tego rozgwiazdę piaskową i kraba ślimaki :)

Czy w takim zbiorniku mogę trzymać jedną z nich lub dwie bo trzech na pewno nie ale pytanie czy w ogóle mogę????

Paracanthurus hepatus

Siganus vulpinus

Zebrasoma flavescens

dziękuje za odpowiedź bo w sklepie mówią że mogę trzymać nawet dwa pokolce :realmad:

ewentualnie co oddać komuś z pierwszej listy żeby mieć coś z drugiej :):whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Też mi się marzy hepatus ale nie będę go męczył w 160 litrach a zamieniać jak podrośnie też nie zamierzam ale dzięki @wojtas chyba będzie za niedługo 375L więc wtedy sobie kupię.

Chyba jedynie zebrasoma Ci pozostaje :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie wymiary akwa nie pozwalają na pokolca tym bardzie pokolce... jeżeli już, to naprawdę młody czyt. mały osobnik, którego potem oddasz. a co do pierwszej listy, to p. paganelle zamieniłabym na gramme loreto - spokojniejsza/ładniesza i bardzo ciekawska :) no i coris, to chyba nie do końca reefsafe? zwłaszcza jak podrośnie, że już o litrażu nie wspomnę :)

ps. a w niektórych sklepach wiele rzeczy można usłyszeć i o życiu i o sprzęcie... potem prostuje się to na forum, a czasem jest już za późno.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie widzę zbyt dużej różnicy :)

A Coris gaimard oraz Pictichromis paccagnella trafia do innego domu bo średnio mi się podobają a dostałem je chodź wszyskie rybki są ładne :) Ale jestem w stanie je oddać za zebrasomę :):whistle:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego bede sie przenosil na zbiornik o takiej samej pojemnosci z tym ze 80 cm w gore .

Tez mam dylemat jaka obsade dobrac.

Do mojego akwa raczej mniej ruchliwe osobniki bo raczej z dolu na gore nie beda za bardzo plywac...

Na reeflexie wiekszosc pokolcow jest wymagane srednio ok 500l z tego co obserwowalem sa to w wiekszosci bardzo ruchiwe ryby wiec potrzebuja duzo miejsca.

Zastanawiam sie czy w takim akwa nie beda sie po prostu meczyc plywajac od jednego boku akwa do drugiego...

Na rondzie matecznego w mcdonalds jest akwa chyba ponad 2 tys l dlugie ponad 2 metry i pokolce tez smigaly jak glupie z jednego boku na drugi...

Sa tacy wspaniali ktorzy trzymaja owe w akwariach ponizej 100l ....razem z kilkoma innymi osobnikami.... Meczarnia

Chyba w akwarystyce chodzi o to by zyciu odwzorowac klimat jak najblizszy naturalnemu... takie jest przynajmniej moj cel.

A sprzedawcy w sklepach ,niestety sam juz doswiadczylem ze w 90% zalezy im tylko na sprzedazy a nie na dobru ryb...

Niejeden powie ci ze mozna nawet 4 pokolce w takim trzymac razem z skrzydlica i 10ma blaznami:/

Na twoim miejscu dobralbym mniej ruchliwe zwierzaki

Pozdrawiam

Edytowane przez bleq
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Jaminik 200 GT:)

240l w obiegu , dluugie na 1,7m.

Pompownia Jebao. 320W T5

Skała 90% ceramika

Życie - po wielu porażkach - Zadowolone i w koncu rośnie !! :)

Błazny w związku mieszanym, Ptera LGBT, Jaśka z Rewolwerem, Wargatek Struś , Baca i wesoła rodzinka Krewetek.

w planie male DSB i refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z listy odchodzi borsuk i hepatus teraz pytanie co z żółtkiem ???? :whistle:

Oczywiście mowa o młodym osobniku który później powędruje do większego baniaka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie widzę zbyt dużej różnicy :)...

jest spora :) i w wyglądzie ale przede wszystkim w zachowaniu, choć i tak powinna być w większym zbiorniku :)

... Ale jestem w stanie je oddać za zebrasomę :):whistle:

to średni pomysł, choć wiem, że ludzie upychają pokolce w jeszcze mniejszych akwariach, i są przekonani że jest świetnie...

wszystko kwestia podejścia. z naprawdę malutkim mógłbyś spróbować ale licząc się albo z oddaniem albo z powiększeniem litrażu.

ja sama miałam zebrasomę veliferum w 200L ale była w tym akwarium krótko (zwiększanie litrażu) no i jak przyjechała to była wielkości młodego błazna.


130x50x40 + 210 l sump , obieg laguna 3500 , cyrkulacja tunze 6055 + 6045 + 6060

oświetlenie 4x 54 w t5 DIY, SHURAN 200

wystartowało Nasze Przejściowe...

SPRZEDAM:

-akwarium 100x70x55, sump, stelaż, hydraulikę;

-lampa DIY 2x150W HQI + żarniki Reeflux;

-lampa DIY 8x T5 39W

-OR 3500

LINK DO TARGOWISKA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe ta zebrasoma stanie się pretekstem do powiększenia kolejny raz akwarium co by moja kobieta nie musiał za dużo gadać :)

dzięki Nika za podpowiedź :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.