Skocz do zawartości
Maciej

NOWY - Klubowicz i baniaczek....

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Jestem nowozarażonym:) Żeby niezanudzac:

- akwa 140 x 50 (h) x 45 (315 litrow)

- oswietlenie - HQI 2 x 150W - 10 000k

- cyrkulacja - 4 x PF1000

- odpieniacz - Midiflotor + Mistral 300

Niestety z pewnym względów nie mogłem mieć sumpa więc filtracja ma się opierać na żywej skale i midiflotorze.

Planowana obsada:

- 2 x Amphiprion clarkii

- 2 x Amphiprion frenatus

- 2 x Amphiprion occelaris

- Acanthurus hepatus

- Acanthurus leucosternon

- Synchiropus splendidus

Z bezkręgowców to krewetki czyszczące, może jakąś rozgwiazdę by przekopała piasek.

Na początek trochę miękkich i chciałbym też by Amphipriony miały ukwiał/ukwiały. Czy możecie mi jakiś polecić? Które są odpowiednie i gdzie najlepiej je zakupić?

Akwarium wystartowało wczoraj. Na początek włożyłem 30kg skały z Fidżi - docelowo planuje ok 60kg, niestety względy finansowe kazały mi te zakupy rozłożyć na raty:(

Mam pytanie do bardziej doświadczonych akwarystów - czy 60kg skały jest w stanie zapewnić skuteczną filtrację mojego baniaczka? W jakiej kolejności najlepiej wpuszczać ryby? - planuje obsade dość oklepana więc mam nadziej, że nie będzie problemu z dostaniem rybek.

Czy ktoś z okolic Wrocławia ma może do oddania za przysłowiowe "piwo" jakies krzaczki caulerpy? Słyszałem, że przyspiesza stabilizacje akwarium. Niestety ostatnie grosze poszły na skałe i obecnie nie smierdze groszem... :)

pozdrawiam wszystkich grupowiczów

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z midiflotorem nie rokuje sukcesu w takim zbiorniku. Kolejny obowiazkowy zakup to dobry odpieniacz.pzdr


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, nie jestem doswiadczonym akwarysta ale mysle, ze 60kg skaly zupelnie Ci wystarczy. Ja mam podobne akwarium i jakies 55-60kg skaly i pewnie tyle ryb co w twojej planowanej obsadzie. Wszystkie zyja, maja sie dobrze i parametry wody mam dobre - filtracja dziala sie bez zarzutu.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze jestes z Wrocławia ,jak bys był w Łodzi daj znać mam tego od jasnej ciasnej:DSam też dostałem od kolo z forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja napiszę tylko o kolejności zasiedlania:

jako pierwsze acanthurusy: wtedy gdy akwarium dojrzeje i będą w nim glonki.

potem ukwiały i jakieś miękkasy, ew. krewetki

gdy ukwiały na dobre ulokują się na skałkach wpuszczasz stopniowo błazny, a mandaryna wtedy gdy akwarium będzie w pełni dojrzałe i ustabilizowane, to samo z twardzielami


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze Adrian, ze szykuje sie nam kolejny slony profesor;) Zal by mi bylo tych mandarynow w towarzystwie ukwialow....


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adrian, chyba Ci chodzilo o lancuch pokaromwy.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam rozumieć, że mandaryn może żyć z ukwiałem w jednym zbiorniku aż do pierwszego spotkania?! :D

Co do odpieniacza - to wydałem na niego troszke złotówek - narazie nie przewiduje zmian - chociaż pewnie z czasem... :D

A gdzie można kupić/zamówić ukwiały i które możecie polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestawienie clarka z b.okoniowymjest dosc odważne.Mój clark na moich oczach wykonczyl kilka nemo łobuz.ale próbuj.ostatio wpuscilem mu premnasa 2 x wiekszego od niego i niezle sie tlukly-ale w koncu chyba dojda do porozumienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.