Skocz do zawartości
Martines

Ile można?

Rekomendowane odpowiedzi

Czekam, planuje i już nie mogę się doczekać kiedy w końcu posolę i będzie mokro w baniaku.

Ciekaw jestem jak długo Wy musieliście czekać?

Kto czekał najdłużej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój odpieniacz to już trzeci rok siedzi w szafie razem z pompą główną ;(


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PLANY około 3 lat- miło że po zasoleniu wszystko oki:satisfied -chodzi oczywiscie o korale:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytania, planowania, kupowania sprzętu i uczenia się przez ok. 1,5 roku. Dziś (nareszcie) zostało oficjalnie zalane i posolone - 300 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po trzech latach to nie jeden by zapomniał albo dawno dał se spokój.

Morszczyzna hartuje charakter co nie?

Pozdro dla łodziaka Piona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały wolny czas poswiecam na akwa.LECZ mało pomyłek miewam .pozdro dla kolo Martinesa:D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martines :

Tyuł miszcza oczywiście cierpliwości hi hi

No bo jak zamawiałam u Maćka K. to miał być do 200 l .Niestety nie było i dostałam taki do 350 l. Jego pojemność jest większa od mojego baniaczka, a pompa główna zajeła by 80% powierzchni mojego nano.

Ale już niedługo :D


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Martines :

Czekam, planuje i już nie mogę się doczekać ...

W akwarystyce morskiej, aby cieszyc sie pieknym akwarium przez dlugi czas, bardzo potrzebna rzecza jest wegiel ...


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Panoramiczny

kumam czacze z tym węglem.

Ostatnio węgiel chyba SMK-owi radziliście :)

Z jednej strony to ciesze sie że nie mam jeszcze zbiornika bo przez ten czas sporo sobie poczytałem na forum -zawsze coś zostanie z tego w głowie - ale z drugiej mańki to tęsknota zamienia się w rozpacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czekam, planuję, skrobię, kleję, kupuję już tak od 4 lat....i jeszcze mam sucho...:)

Jak jednak wszytsko pójdzie dobrze, to jest szansa, że za jakiś miesiąc, góra dwa będzie mokro i słono:)

Morszczyzna tak mi zahartowała nerwy, że w żyłach płynie mi teraz czysty węgiel:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Amphiprion

Łał przez 4 lata to musiałeś niezłe cacko wypieścić.

Dlatego zaczynam od bardzo małego akwariumu żeby nie czekać tak długo

jak Ty.

Ze względu na zawartość węgla we krwi będziesz mógł się ubiegać o emeryturkę po 25 latach jak górnik :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety... dokładnie tak...:) Emeryturka górnicza

Najgorsze, że wcale nie zakładam wielkiego baniaka - 126l. to jest raczej mało, ale problem lezy w kwestii podpórki do akwarium....czyli tak zwanego mieszkania:(

Czekam tyle, bo już od roku miałem mieszkać w nowym lokum, a tu co miesiąc przekładał się termin oddania kluczy...ale jeszcze w tym tygodniu je dostanę, robię szybki remont i solę:) :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś pięć lat planowania. Przez ten czas koncepcja ewoluowała (w miarę poznawania teorii) od paletkarium poprzez trofciarnię do akwa morskiego. Nie ma się co spieszyć - to nie wyścigi. Dzięki temu jest szansa, że nie jest to ot taka sobie zachcianka i nie będę po miesiącu szukał kupca na sprzęt.

Doszło już do tego, że moja żoneczka mi powiedziała, żebym wreszcie przestał tylko gadać i gadać (swoją drogą, czy wy też to macie?) o tym akwarium, a wreszcie bym się wziął i je postawił.

Pozytywna wiadomość - jestem po próbnym zalaniu i wszystko działa OK. Wylewam kranówę i zaczynam nalewać RO.


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja dziewczyna też ma dość ciągłego gadania o morszczyźnie... ostatnio powiedziała, ze mam zakaz poruszania tego tematu, do chwili, kiegy w końcy nie pokażę jej błazenków pływających dookoła skały...:) Nie ma lekko...:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam...moja dziewczyna, też zabroniła mi gadać na ten temat bo już miała dość...a jjak coś kupuje to ani mru mru o kosztach bo by mi głowe ukręciła...:/


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Hara zalewaj i wrzuć jakieś fotki na forum.

Racja, że co nagle to po diable. Z braku czasu i kaski przez te kilka miesięcy przyswoiłem sobie podstawową wiedzę, rozejrzałem sie po sklepach i wstydze sie pierwszych postów/pytań na forum.

Też jestem zdania, że morskie akwarium nie może być chwilową zachcianką. To przedsięwzięcie na lata.

Na szczęście zaraziłem moją żoneczkę morszczyzną i mam błogosławieństwo - warunek mają być dwa Nemo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:-) do jutra chyba naciurkam RO (zacząłem wczoraj o północy). Foty pokażę - spoko - staram się wszystko uwieczniać, może kiedyś jakąś stronkę zrobię, tylko ciągle czasu brak....


Pozdrawiam Jacek 3_2.gif 370l, sump 100l, 40kg LR, 4*T5 54W DSCF2002.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.