Skocz do zawartości
mari00sh

[90L] Kostka 45x45x45

Rekomendowane odpowiedzi

odpieniek wygląda super życzę powodzonka ja też niedługo startuję z podobną kostką


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kubek_77 ma rację z tymi bogatymi solami. Ja startowałem na TM BA i zgroooza to była... zobacz tą trawę.

54598312.jpg

Ten piasek też kupiłem, i czasami to niezły "pain in the ass" jak mówią na wyspach. Jest drobniutki i lekki, cyrkulacja potrafi go powolutku przewalać po akwarium, tak że z czasem odkrywa szkło na dnie. Po drugie bardzo łatwo podrywa się do "lotu" pod wpływem cyrkulacji, czy jakichś kopiących zwierzątek. Pyli, kurzy... Jak ryba zerwie się do ucieczki przy dnie to "podmuch" podrywa łyżkę tego piaseczku i to wszystko ląduje na skale, na koralach itd. Ładnie wygląda ale ja bym go drugi raz chyba nie kupił. Za to ma bardzo ładne kolory do wyboru i dlatego jeszcze go używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe no ładny holender ;)

Opinie różne, u jednych łagodne dojrzewanie u drugich zielone łąki.

Jak się wyrobię finansowo to kupię na start coś ubogiego. Co polecacie na start z tych "biednych" soli ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Pewnie większość poleci Instant Ocean, a że jej tutaj nie mam to zacząłem kupować sól Tetra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kostka sie szykuje. Sam bym chcial taka, ale to jak bede juz na swoim albo jak wroce do Polski.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mari00sh - mawiają że najlepszy na start jest IO, a potem powoli przechodzisz na sól bardziej bogatą. Ja tak robię.

Co do piasku ja też mam bardzo drobny ale jak widziałeś u mnie mam go jakieś 4 cm grubości. Jak się uleży to nie będzie nic latało. U mnie na początku też obiegówka wir w piasku robiła, teraz jest znacznie lepiej. Ja mam wsypane 9 kilo, ale u Ciebie powinno koło 4 wystarczyć bo akwa masz węższe o 15 cm - oczywiście to jeszcze będzie zależeć jak skałę ułożysz ale 9 kg będziesz miał stanowczo za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja, niestety z racji przeprowadzki, braku miejsca i dużych kosztów z nią związanych, projekt uznaję za zamknięty. Oczywiście nie znikam z areny, na razie pozbywam się akwarium oraz szafki. Reszta gratów zostaje do nowego zbiornika i trafia do szafeczki ;) Lada chwila startuje z małym zbiornikiem 45L a za jakiś bliżej nieokreślony czas pewnie kosteczka minimum 200L. :)


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie wieże najlepiej przygotowywany projekt kosteczki jaki widziałem nie wypali. Jak czytałem kolejne kroki to wydawało się wszystko idealnie spasowane i dopięte jestem w szoku że nie wystartowałeś ja bym się nie powstrzymał, ale zarazem podziwiam za odpowiedzialną decyzję. Pozdrawiam i powodzenia z mniejszą kostką.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Twój zbiorniczek znalazł sie w dziale "sprzedam" ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak powyżej.... ale spokojnie, na razie coś mniejszego a potem wracam z kostką 60x60 :p


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlaczego Twój zbiorniczek znalazł sie w dziale "sprzedam" ????

Może dlatego:

Heja, niestety z racji przeprowadzki, braku miejsca i dużych kosztów z nią związanych, projekt uznaję za zamknięty. Oczywiście nie znikam z areny, na razie pozbywam się akwarium oraz szafki. Reszta gratów zostaje do nowego zbiornika lub do szafeczki ;)

Czytamy ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domniemywam że następny zbiornik jaki będziesz stawiał będzie przemyślany bo nie przeczę przy tej inwestycji trochę błędów popełniłeś. Na szczęście każdy z nas je popełnia, dlatego najlepiej uczyć się na błędach cudzych.

No to daj znać jak coś będzie konkretnie planowane. Pozdrawiam z Kraka :thumbup: Będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Kurcze szkoda :) Nie dość że kosteczka (najfajnieszy kształt) to jeszcze z Sosnowca (najfajniejsze miasto na planecie) :smoke:

Życzę szybkiego startu z nową kosteczką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.