Skocz do zawartości
gesco

Niebezpieczne te kraby czy są ok ? prośba o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy one są bezpieczne ? Na reeflexie nie mogłem opasować.

Jakieś półtora miesiąca temu niewiadomo jak zniknął mandaryn, niegdzie nie odnalazłem go.

Ok 2 dni temu zniknął Pictichromis cf. paccagnellae óżowo/żółty.

Wczoraj w nocy zobaczyłem 2 kraby, których do tej pory nie widziałem, Rano rozbiórka akwa, wyciąganie skały, w której ich widziałem i łupanie, okazało się że w jednej dziurze z krabem była głowa tej rybki.

Nie wiem czy te kraby mogły ją zaatakować czy już na szczątkach żerowały.

Pozdrawiam

Paweł

2011-08-17%25252013.31.16.jpg

2011-08-17%25252013.31.26.jpg

2011-08-17%25252013.35.25.jpg


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w akwa tego włochatego,zdechły mi dwie rybki ostatnio i przy trupach znalazłem właśnie jego.Ale nie wiem,czy to on zaatakowal choć rybki były zdrowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wywalał - ten ciemny to killer :) miałem takiego.

PozdrT


zbiornik 90x42x45+sump; odpieniacz Deltec APH525; oświetlenie T5:2x39W+ 90W LED; wystartowało 11.08.2009; moja wiedza dojrzewa razem z akwarium

MOJE AKWA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten ciemny ma włochate tylko nóżki, pancerzy "łysy" jak wyciągałem go ze skały po rozłupaniu, to tak skubany walczył z pensetą że wyrwałem mu szczypce.

Czerwony wydaje się być bardzie spokojny i płochliwy, i dużo wolniejszy od ciemnego.

Chwilowo siedzą w pojemniku, do wyjaśnienia, jak nie uda sie znaleźć dobrego rozwiązania to kibel :/

Nie mam sumpa, a do panelu w reefmaxie nie będę ich wkładał, w akwa znowu by się "zgubiły" i walczyłbym z ich odnalezieniem, gdyby kolejna ryba zaginęła.


ReefMax White /~15 KG LR/ 9 KG LS /Newa Wave 1,6 / Koralia Nano Evo 1600 / 3x24W T5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.