Skocz do zawartości
lukasz.s4

nasze ukwiały

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem go dzis nakarmić krewetką, a ten ukwialek nie chcial jej nawet chwycić :( nie leipiła się do nie go. Jak mialem kiedys snakelock'a 0.JPGto normalnie tak mocno lepil ze niechcial sie puscic od bambusa na ktorym podawalem papu natomiast klałny trzynaly sie od niego z daleka,Myslicie ze jak zgłodnieje to zacznie lepic, czy moze cos jest z nim nie tak.

a w jaki sposób go karmisz?? bo ja mojego karmię strzykawką prosto w otwór gębowy i od razu zjada wszystko co mu podaje


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje na patyczku, myslale ze ukwial powinien zlapac (przyklejic sobie do macki) a pozniej sie zwinac zeby wsadzic do geby. tak przynajmniej robil moj snakelock. a ten bombmelkowy nie chce nic przylepiac . wypada mu z lapek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zawsze tak jest jak podaje mojemu do pyska od razu się kurczy i wszystko łapie jak mu dam do macek to nic nie łapie


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze po prostu nie ma apetytu jak dlugo go juz masz


4788_4801.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyczytalem na http://karensroseanemones.net/ ze moze nie pobierac pokarmow przez jakis czas po aklimatyzacji, a ja w sumie przynioslem w zeszlym tygodniu przynioslem tego malucha.

dam mu troszke spokoju jak zechce to zawoła :rant::) puki co to widzialem ze robił " :nuke: kupke :nuke: " wiec cos sobie trawił. :rofl: Ma duzo swiatla wiec niech sie zajmie swoimi Zooxanthellae'ami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekaj jeszcze tydzień o podaj mu pokarm prosto w otwór gębowy powinien od razu załapać i się zamknąć z całym pokarmem


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny, czy to Malu??

Jak to jest z tymi ukwialami?

Na innym forum ludzie sie wypowiadaja ze niema w naturze bialych ukwialow, i ze jak ukwial jest bialy to znaczy ze jest zaglodzony. okreslaja go jako "bleached"

ja osobiscie w sieci widzialem wiele bialych ukwialkow, slicznych okazow i nie wydaje mi sie zeby jakies glodne byly.

a co na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnego on ma tylko niebieskie końcówki i zależy wiele od oświetlenia

ale ukwiał bombowy :D


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest wygłodniały?

Zależy duzo od światła tzn,że lubi silne światło ?końcówki ma fioletowe ,na fotce inaczej wyszło


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod aktyniką jest różowa jak robisz zdjęcie to jest niebieska i nie wiadomo czemu

mój nie lubi silnego światła


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to już zauważyłem ,jak się włącza światło to gwałtownie się kurczy,po ciemku jest jak kalafior XXXL :)


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja swojego jeszcze dokarmiam artemią i ikrą homara taka mieszanka mu najbardziej pasuje niczego innego nie chce


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mu podałem stynkę ale nie chciał ,za to do palcy przykleja się jak kropelka,poczekam jak klarkii go dokarmią


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak błazenki są hodowlane to prędzej mu będą wyjadać niż go karmić :)

przynajmniej moje tak robiły poza tym ten gatunek najlepiej karmić strzykawką i jedzenie podawać mu bezpośrednio do paszczy wtedy się ładnie zamyka i zje wszystko co to mu podamy

muszę nakręcić filmik i wrzucić tutaj jak to robię

w każdym innym wypadku nie będzie jadł takie uparte bydle po prostu :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie tam moje :)

piękne ukwiały a powiedz mi każdy błazenek mieszka osobno czy mają się ku sobie ?? bo chce kupić jeszcze jeden ukwiał a nie chce by się rozdzielały bo fajnie razem wyglądają :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piękne ukwiały a powiedz mi każdy błazenek mieszka osobno czy mają się ku sobie ?? bo chce kupić jeszcze jeden ukwiał a nie chce by się rozdzielały bo fajnie razem wyglądają :)

Siemanko Łukasz

Wiesz są raczej cały czas para rzadko się zdarza ze są osobno ale ja miałem ten ukwiał jeden duży a on którejś nocy rozdzielił się sam i tak teraz mam dwa i ten mniejszy rośnie jak szalony co prawda co dzień dostaje jedzonko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:yes

nakręcę nakręcę :D

Siemanko ŁukaszWiesz są raczej cały czas para rzadko się zdarza ze są osobno ale ja miałem ten ukwiał jeden duży a on którejś nocy rozdzielił się sam i tak teraz mam dwa i ten mniejszy rośnie jak szalony co prawda co dzień dostaje jedzonko :)

aha spoko czyli bez problemu mogę dokupić bo wiesz czasem to nie wiadomo jak się zachowają jak jemu się podoba ten a jej ten dlatego pytam bo jak miałem mniejszego ukwiała to ona go do niego nie dopuszczała potem kupiłem quadri i od tej pory wielka miłość dlatego nie wiem jak się zachowają jak będą miały dwa quadri dlatego pytam jak się zachowują u Ciebie ale skoro mówisz że jest ok to super


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak błazenki są hodowlane to prędzej mu będą wyjadać niż go karmić :)

przynajmniej moje tak robiły poza tym ten gatunek najlepiej karmić strzykawką i jedzenie podawać mu bezpośrednio do paszczy wtedy się ładnie zamyka i zje wszystko co to mu podamy

muszę nakręcić filmik i wrzucić tutaj jak to robię

w każdym innym wypadku nie będzie jadł takie uparte bydle po prostu :)

U mnie tak jest. lazenki wyrywaja mu jedo z pyska, nie moze nic biedaczek przyswoic chyba ze stoje na strazy i odganiam blazenki. gorzej niz z dzieckiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja karmię ukwiała (quadri bo w nim siedzą) krylem lasonogami i artemią (dwóch pierwszych nie jedzą) podaje to bezpośrednio do pyska koniecznie w żółtej rękawicy gumowej (tylko jej się boją póki co jak jej nie mam to od razu mnie atakują) i on od razu zasysa i jest spokój :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego ja karmię ukwiała (quadri bo w nim siedzą) krylem lasonogami i artemią (dwóch pierwszych nie jedzą) podaje to bezpośrednio do pyska koniecznie w żółtej rękawicy gumowej (tylko jej się boją póki co jak jej nie mam to od razu mnie atakują) i on od razu zasysa i jest spokój :)

musze to zobaczyc ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będę karmił następnym razem ukwiały to wrzucę filmik z karmienia :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.