Skocz do zawartości
cherry_ukasz

[30+SUMP] Piko v.2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W końcu udało mi się złożyć akwarium dla mały bezkręgowców i kilku korali twardych.

W skład zestawu wchodzą:

Akwarium - 40x25x30 - 30 litrów OptiWhite

Sump - 35x20x28 - 19,5 litra z dwoma przegrodami

Pompa obiegowa - NewJet1200

Pompa cyrkulacyjna - Koralia Nano

Odpieniacz - DIY by Erni na pompie 750 l/h z wirnikiem typu Mesch

Oświetlenie - Belka BOYU 3x8W

Szafka wykonana własnoręcznie z drewna sosnowego. Hydraulika na 3/4 cala, komin wycinany z plexi 3mm. Ogólnie tak jak w temacie akwarium do celów obserwacji małych bezkręgowców i hodowania LPSów i prostych SPSów (mam baniak większy dla miękkich korali i ryb)

Oto zdjęcia zestawu:

thumb_DSC_9040_1024x685.JPG

thumb_DSC_9043_1024x685.JPG

thumb_DSC_9050_1024x685.JPG

thumb_DSC_9051_1024x685.JPG

W niedzielę planuje pokleić skałę i zalać zbiornik wodą z tego samego baniaka co i skała, czyli wszystko przechodzone :) powinno obyć się bez bólu większego :)

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wygląda na wiele większe :)

PS: ja bym zakleił jeszcze tą szybę od szafy, bo będziesz miał sosnową "tapetę".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marek3232 lampę kupiłem z 3 lata temu na eBay'u - tam na pewno jeszcze znajdziesz a jak nie to u mnie w Rzeszowie chłopaki mają do sprzedania, ale cena zaporowa ;)

Skała jest już w domu i czeka na poklejenie - będę jutro siedział i myślał jak to skleić, żeby konstrukcja wyglądała na lekką, żeby było dużo półek i aby nie zagracić i tak małego akwarium

Dzisiaj dorobiłem tłumik do odpieniacza - chodzi o to, by wszystko chodziło cicho a teraz właśnie dolot powietrza był najgłośniejszy :thumbdown: . Przybiłem też plecy do szafki więc już wszystko jest skończone w 100%.

Jutro postaram się dać fotki z zalanego już baniaka :thumbsup:

21 sierpnia 2011 godzina 11:30

Skała została poklejona, zalana wodą z tego samego baniaka co skała, także wszystko stabilne, bez żadnych wahań :) odpieniacz hula jak ta lala :) we wtorek wieczorem pierwsze zwierzęta trafią do baniaka jeśli nic nie stanie na przeszkodzie

Akwarium już zalane. Dzisiaj przyjechały korale i tak oto wygląda obsada na dzień dzisiejszy:

SPS:

Acropora navini

Hydnopora

Montipora samarensis

Montipora digitata czerwona

Montipora confusa

Seriatopora Callendrium

Stylopora subseriata

LPS:

Favia

Caulastrea Furcata

Euphyllia Paraancora

Zoanthusy

Zdjęcie poglądowe (jutro będę walczyć o oddanie naturalnych barw)

thumb_DSC_9060_1024x685.JPG

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega świetnie zawiesiłeś tą skałę!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale trzydziestka się zapowiada pierwyj sort pełna profeska zarówno od strony sprzętu jak i tego co w zbiorniku aranżacja skały pierwsza klasa szkoda że SPSki na podstawkach lepiej by wyglądały przyczepione bezpośrednio do skałek jak dobrze widzę to Favia jak ładnie się rozrośnie to zacznie pochłaniać skałę. Chyba nie widziałem tak dogranego małego akwa jak twoje. Pozdrawiam


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde już wiem do czego będę się starał dążyć jak założę moje małe piko 30L ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze :) to na prawdę motywuje do dalszego niezłomnego działania i parcia do przodu :thumbsup: aby zapewnić zwierzakom jak najlepsze warunki nawet w tak małym litrażu :harhar:

urban15 SPSki jeszcze na podstawkach z prostego powodu - mimo, że pewnie nie zmienią miejsca to nie wiem, czy nie będę zmuszony transportować baniaka w niedalekiej przyszłości i chciałbym uniknąć odłamywania od skały. Ale transport takiego maleństwa nie będzie żadnym problemem :whistle:

Pozdrawiam i jutro postaram się o nowe zdjęcia


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dzisiaj kompakcikiem zrobiłem kilka zdjęć korali z bliska :) Kolory oddane...ale nie tak, jakbym chciał - są jeszcze bardziej intensywne :D

Tak poza tym zacząłęm lać VSV, mleko, i KoralFluid z JBL

Favia

thumb_DSC03201_1024x768.JPG

Caulastrea furcata

thumb_DSC03202_1024x768.JPG

Euphyllia paraancora

thumb_DSC03207_1024x768.JPG

Zoanthusy (jeszcze nie wszystkie otwarte)

thumb_DSC03208_1024x768.JPG

thumb_DSC03209_1024x768.JPG

Montipora digitata czerwona

thumb_DSC03213_1024x768.JPG

Seriatopora callendrium

thumb_DSC03214_1024x768.JPG

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium dalej żyje i ma się całkiem nieźle gdyby nie jeden fakt - wysokie NO3!!, które jest na poziomie 25-30 ppm'ów :thumbdown: Ma ktoś pomysł jak zbić nie używając żadnych absorberów?

Leję VSV 1ml od 5 dni, ale to nic nie daje. Może czystą vódkę?

Liczę na Waszą pomoc :thumbsup:

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukasz ja leje sama wodke i zbilem no3 prawie do zera dawki ci nie dobiore bo nie wiem jak sie zachowa tak maly zbiorniczek :) ale baniaczek naprawde :respect::) gratki i jak dojdzie wiecej korali to juz bedzie meeeega :) male ale jakie fajne :clowning:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzisiaj odstawiłem VSV i polałem vódeczki 0,5 ml. Myślę tyle dawkować jakieś 3-5 dni i zrobić testy no chyba, ze Ty Kuba lejesz na swoje 300 litrów 30 ml to i ja zaczne lać więcej na moje akwarium :thumbsup:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja leje 8 ml rano i tyle samo wieczor :) tylko nie podaje juz tyle bakteri co przedtem i podmianki robie 10% co tydzien :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

ja leje 8 ml rano i tyle samo wieczor :) tylko nie podaje juz tyle bakteri co przedtem i podmianki robie 10% co tydzien :)

twoje ryby to już w alkoholizm wpadły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez sie tego obawialem :) lukasz a ty bedziesz tam jakies male ryby trzymal czy tylko spsy i lpsy ?? jak robisz tylko spsy to moze nic wiecej tam nie wpuszczaj sobie , moze jakas krewetke i to powinno wystarczyc? :) pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

zapodaj gibona i krewetki :)

tylko jakieś acroporki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miło, że temat się rozwija bo wg mnie małe akwaria też mogą być kolorowe i piękne ;)

Co do obsady to tak jak w temacie: Będą Thor Amboinensis i Lybia Tesellata(która de facto już siedzi u kolegi w baniaku tylko złowić jej nie możemy :veryangry: ).

Jeśli chodzi o Gobiona to myślałem, że dopiero za jakieś 3-4 miesiące jak SPSy sobie podrosną :)

Acropory...no wiecie chłopaki, jest jedna, ale przez NO3 wysokie grymasi na razie :crybaby: Może bym się pokusił o więcej, ale chyba już powoli miejsca brakuje :p jest 8 SPSów i 4 LPSy oraz 2 gatunki zoanthusów. dorzucę jeszcze małą gonioporę i to raczej na tyle do takiego malucha :harhar: No chyba, że zamienię jakieś korale na inne, ale to z czasem jak dojdę z wodą do porozumienia :whistle:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

male ale fajne :) niedlugo do ciebie po szczepki bede jezdzil :) masz zamiar cos dozowac extra do baniaka dla tych spsow ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pewnie, że daje coś extra ;) dostałem jakieś pokarmy i dopalacze FM od siostry do tego KoralFluid, potem VSV...powinny zdrowo rosnąć ;) A co do szczepek - czy ja Ci kiedyś ich odmówiłem? :harhar:


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pewnie ze nie :unworthy: ja tez do mnie zapraszam to cos kiedys wybierzesz :) ja teraz tez studjuje chemie i patrze co dokupic do baniaka zeby spsom bylo lepeij ps bylem wczoraj w krk i tez zakupilem szczepeczki tam gdzie ty :p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nowych nabytków, lecz z przekłamanymi kolorami - na żywo bardziej soczyste.

thumb_DSC03221_1024x768.JPG

thumb_DSC03224_1024x768.JPG

thumb_DSC03225_1024x768.JPG

Zoanthusy:

thumb_DSC03226_1024x768.JPG

thumb_DSC03223_1024x768.JPG

thumb_DSC03227_1024x768.JPG

Całość:

thumb_DSC03228_1024x768.JPG

Zastanawiam się nad zmianą światła, ale najpierw spróbuję z dodawaniem do wody prócz VSV MarineSnow i Koral V-Power w proszku + KolarFluid z JBLa. Mam też vitalizer z Fauna-Marinu - może to starczy a jeśli nie to dopiero wtedy zabierać się za światło?

Pozdrawiam


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj lukasz wiecej swiatla, u mnie po dolozeniu drugiej lampy zaczely bujac jak szalone :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapodaj lukasz wiecej swiatla, u mnie po dolozeniu drugiej lampy zaczely bujac jak szalone :thumbsup:

Właśnie tego się obawiam, że trzeba dołożyć światła...ale jedyne rozsądne co na razie wchodzi w grę to lampki AquaEl'a Decolight Duo 2x 2x11W...Nic innego sensownego pod ten rozmiar na rynku się nie pokazało :(


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.