Skocz do zawartości
Gotterdammung

Pytanko do motocyklistów

Rekomendowane odpowiedzi

A tu najpiekniejszy dzien kazdego motocyklisty :) wyczekiwany dzien odbioru maszyny :)

24fe9v6.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pierwsze moto ciężko jest określić które, ja osobiście zakupiłem Bandita 600S, fakt nie należy do lekkich ale jest dość wygodne, obecnie latam też sześćsetką tylko Thundercatem,czyli wcale nie musi być tysiączek bo jestem duży chłopczyk. Poniżej 1000 to nie wstyd. Kot do 6tys obrotów jest dość spokojny dopiero powyżej zaczyna się zmiana na szatana :) wygodna kanapa, dobra osłona przed wiatrem i niskie zużycie paliwa w trasie (prędkość turystyczna) Wybór motocykli jest ogromny tak więc każdy będzie polecał to na czym jeździ. Nigdy za pierwszym razem nie trafisz na swój ideał ;) Pozdrawiam i szczęścia przy zakupie.


120x50x50 Opti

40kg LR

Turboflotor Blue 1000

Ocean Runner OR 3500

8x39W T5

Zalane 12.03.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam sie pod wypowiedz lukasa. Do miasta naked <100KM i dobra szkola jazdy.

Dodam, ze jezdze dopiero 2 sezony (12,000km jak na razie) i na poczatku tez widzialem siebie na jakims chopperze/cruiserze ale stwierdzilem, ze na takim motocyklu 1) nie naucze sie jezdzic i 2) bede stal w korkach razem z autami.

Postawilem na BMW F800R i ani raz nie zalowalem decyzji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Bandit rulez diabelok :)

Oczywiście, że moto poniżej 1000 to nie wstyd - no chyba, że ktoś potrzebuje sobie przedłużać.

A już połowa tej pojemności wystarczy, żeby złamać wszystkie możliwe przepisy i się zabić ;)

Lukas ja tak samo byłem napalony na GSR600 jak przeczytałem o nim w magazynach zanim jeszcze wyszedł. Jak się pojawiły w PL to poleciałem jak błyskawica do salonu Suzuki i ujrzałem motor o gabarytach Hondy 125 którą miałem przed Banditem :) Moim zdaniem to nie jest sprzęt dla faceta co ma 182cm wzrostu. Świetnie prezentuje się na zdjęciach, ale w realu jest zabawkowy, filigranowy taki...

Krążą teorie, że GSR600 i Gladius są stworzone z myślą o dziewczynach :smoke:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kubaaas na becie ;] i fajny winkiel ;]

5wz407.jpg


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kapitan kompletnie sie z toba nie zgadzam co do gabarytow GSR a wrecz odwrotnie uwazam ze na zywo wyglada sto razy lepiej niz na foto


akwa 160x60x60 - RED SKIM 250 NewJet 6000 cyrkulacja wavebox, ts07 - 2x250w HQI + 4x54w t5

www.LMstudio.com.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Oczywiście, o gustach się nie dyskutuje, jednak mam wrażenie że jest sporo mniejszy od Bandita 650 czy na przykład Horneta (podobne pojemności).

Ale nie będę tu spamował Gottiemu tematu ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti odradzam cu i v-roda i dragstara 1100 za male gabarytowo na ciebie ja mam 186 cm wzrostu i na dragu podczas skretow kkolanao kierownice chacza, jesli naprawde ciagnie cie bradzo do jak to nazwal Qlfon armatury kup sobie cos wiekszego od drag stara np wild stara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kapitan: sporo to nie jest ale cos tam jest.

Długość: Bandit: 2130 mm, GSR: 2090 mm

Rozstaw osi: Bandit: 1470 mm, GSR: 1440 mm

Wysokość sidła: Bandit: regulowana 770/790 mm, GSR: 785 mm

Masa: Bandit: 219 kg, GSR: 185 kg

Nalezy pamiętać że krotszy rozstaw osi w połączeniu z ostrzejszą geometrią da zwrotniejsze moto ale cit mniej stabilne na prostej. Stąd sporty skręcają jak wściekłe a choppery same jadą prosto a w wolnym zakrecie "walą się do środka".

GSR jest fajny, Koleżanka z Krakowa trafiła pod Poznaniem 2010 za 17900, Anglik, po glebie parkingowej na lewy bok, mikroskopijny ślad na baku. moto fajne, wygodne ale stosunkowo nowe i mało tego na rynku (w porównaniu do Bandita). Gdyby o mnie chodziło i miał wybierać pomiędzy GSF a GSR wziąłbym jednak GSR:)

Gotti: a może jakiś wyższy singiel? Versys (mocno niedocenione moto w PL), BMW 650, Do nauki w sam raz, pojechać pojadą gdzie chcesz a cenowo wyjdzie OK. Musisz pamiętać że oprócz kasy na samo moto parę tysi pójdzie na dobre ciuchy, kasy i buty. O tym się zwykle zapomina a to ważny element bo zwykle na dłużej niż samo moto:)

PS. do tego co Wera pisze: albo VTX:)

Edytowane przez Qlfon (wyświetl historię edycji)

Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam czytam czytam, a tu zamiast coraz łatwiej, to coraz ciężej :D

@Iceberg : Ehh, widać z tymi motocyklami troszkę jak z akwarystyką jak to Twoja pasja. Moja na pewno, i dlatego chciałbym mieć większą solniczkę, jakieś 450l czarnych wód ameryki pd, do tego jakiegoś holendra biotopowego, i mały NP dla fazy - ale mnie nie stać i musze mieć jedno bajoro :) I tak samo z motocyklem, mi by oczywiście pasowało enduro na trasy, cross na leśne szaleństwa, naked na zamieszanie na mieście i chopper na tłusty lans, ale mnie nie stać, raczej wiele się w tej kwestii nie zmieni :) Muszę wybrać coś względnie przynajmniej uniwersalnego na start i sobie powoli wyrabiać opinię, którą niewątpliwie skonfrontuję tu, z Wami :)

@Wiera : Ten V-Rod to taki żart, w stylu, drogie cacko i raczej na nie nie uciułam, ale nie ukrywam, podoba mi się niemożebnie...

@Qulfon : Będzie FZ6N :D, a potem się obada, na wisus jest świetna, a jak polecasz na początek to nie sądzę żebym był zawiedziony. Warto wspomnieć, że ja np nie przywiązuję często uwagi do przedmiotu, a raczej do samej czynności którą mogę dzięki temu urządzeniu wykonywać. Mianowicie, rowery to zawsze była moja pasja, jeździłem dużo i nadal to kocham, ale pierwszy dobry rower kupiłem względnie niedawno, również dzięki forumowemu koledze - i jestem nim zachwycony. Wcześniej to były same śmieci, padaki i rupiecie, od 300 zł do 1000 ale nie przeszkadzało mi to tak długo aż jazda sprzętem nie była zagrożeniem dla życia ;) I podejrzewam podobnie będę miał z moto, jeśli nie będzie nawalał i odstawiał scen, będę zadowolony, a czy zrobię nim 2.1 do 100 czy 2.9 to mnie tam ryba :) Co do stroju - się zobaczy :D Może będę poginał w T-Shircie i trampkach, choć kask raczej mieć będę ;)

A potem Yamaha XV 1700 Warrior, ogarniacie fi300mm wypierdu ? :D


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti: widać że masz dobrą zajawkę. Rób papier, na wiosnę gdzieś demo u dealera wyhaczysz i zobaczysz co i jak:) Ale jak za rok wkleisz fotkę w galerii w T-shircie i trampkach to nie będzie litości;) Na początek masz sztukę od mojego kumpla, mechanik, sprowadza motocykle i dba o mojego sprinta: http://allegro.pl/yamaha-fz6-fazer-600-i1780006688.html .


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gites, fajnie wiedzieć że masz kogoś kto sprzedaje używane sprzęty i jest sprawdzony. Jak przyjdzie co do czego będę się kontaktował, może coś koleś sprzeda i mnie przy tym nie wydyma :) Myślę go brać jakoś na maja okolice, heh ja wiem że to jeszcze 9 miesięcy, ale z kolei dla akwarysty morskiego takie terminy to norma prawda ? :)


-UNDER CONSTRUCTION-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kupnem motocykla jak z dojrzewaniem baniaka: Co nagle to po diable;)


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotti moja rada jest taka kup cos co latwo jest sprzedac pojezdzij poznaj ludzi niech daza Ci pojezdzic na swoich motorkach i za rok sam bedziesz wiedzial co chcesz tak bylo ze mna kupilem Yamahe FJ 1200 fajny motorek ale nie o to mi chodzilo poznalem ludzi pojezdzilem na roznych motorkach az wsiadlem na Varadero i to bylo to jak narazie to dla mnie Varadero przebija tylko BMW R1200 GS Adwenture i to jest moje obecne marzenie

P.S. Jak tylu motocyklistow jest wsrod morszczakow to trzeba zalozyc jakis morski klub motocyklowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.