Skocz do zawartości
kaamil

Nowe 112 l morskiej wody we Wrocławiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Stało się. Od kilku dni stoi u mnie 112 litowy zbiornik z morską wodą. Zbiornik został wstępnie odpalony 18.08.2011, lecz z braku możliwości podłączenia filtra RO zalany był tylko aby przykryć skałę i załączyć koralię. Jako, że moja solanka powstawała z dużym udziałem kolegi Łysego udało mi sie wyrwać 10 kg LR, 10 kg LS oraz ok 40 litrów wody z likwidowanego zbiornika o pojemności 63l. Reszta przedwczoraj została uzupełniona nową czystą wodą RO.

Całość wygląda tak:

http://imageshack.us/g/805/dscf0821a.jpg/

Póki na skale jest kilka Xenii, Zoanthusy zielone oraz pink (malutkie kolonie po kilka - kilkanaście polipów)

Warunki panują dość normalne, Xenia funkcjonuje, zoa się pootwierały, ale mimo to wolę poczekać kilka tygodni (co będzie okropnie długim okresem czasu) zanim wrzucę jakieś nowe zwierzaki.

Lampa stoi trochę głupio lecz pochodzi z mniejszego zbiornika - czeka na zawieszenie - 2x 24W Dzienna + 2x 24W Aktynika. Skała jest w ułozeniu tymczasowym - jak mi się uda znalezc gdzies we wrocku pattex repair express i dokupie kilka kg więcej to dopiero będę coś kombinował.

W końcu mam własny słoik ze słoną wodą - jeszcze długa droga przede mną:)


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta przedwczoraj została uzupełniona nową czystą wodą RO.

oj mam nadzieję że z solą bo inaczej życie kaput

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reszta przedwczoraj została uzupełniona nową czystą wodą RO.

oj mam nadzieję że z solą bo inaczej życie kaput

Wydało mi się to oczywiste, więc nie dopisałem:) - zasolenie w akwarium 1.023-1.024.


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,fajnie to wygląda ,odsuń skałę od szyb bo chyba z prawej strony dotyka ,ułatwi Ci to czyszczenie,odpieniacz jest odpalony bo coś słabo pieni?

Pozdrawiam i powodzenia

Mariusz


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakiej kostki używasz w tym ps300 ale... nie używaj tej dostarczonej ze skimerem a kup od razu aquamedica do miniflootora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie robienia zdjęcia odpieniek nie był podłączony, dzięki za radę ale jak wspominałem skała leży tymczasowo.

Odnośnie kostki to tak się składa, że właśnie dzisiaj Łysy powiedział mi to samo i za 7,5 w Trzmielu zakupiłem "Aquamedicową".


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquamedicowe kosztują 4 zł ;) w innych sklepach ;) poszukaj!

i lepiej wystartuj ten odpieniacz bo się tam trochę "cudów" natworzyło... a przecież masz życie w tym zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aquamedicowe kosztują 4 zł ;) w innych sklepach ;) poszukaj!

i lepiej wystartuj ten odpieniacz bo się tam trochę "cudów" natworzyło... a przecież masz życie w tym zbiorniku

widocznie we Wrocławiu zdzierają, ale powiem szczerze, że na taką różnicę jestem w stanie sobie pozwolić;)

odpieniacz od dwóch dni pracuje.


c2d0c730ab6bf8d9d8206b7644a2c04cu768a676.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.