Skocz do zawartości
lewy-a

użytkownicy soli Aqua Medic - Reef Salt

Rekomendowane odpowiedzi

Aqua Medic - Reef Salt-zastanawiam się nad kupnem,

cena bardzo odpowiednia - zwłaszcza w promocji (połowa gratis). czy jest wystarczająca sól do rafki ze skałką i miękimi koralowcami + 5 rybek?

ewentualnie co czym można by było to zastapić?


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj linka do produktu, poza tym chyba tak, AM to dość dobra firma, poza tym sole różnych firm składem raczej się nie różnią, tylko pamiętaj że jak wybierzesz jakąś sól to już później nie będziesz mógł jej raczej zmienić, PS: jakie duże chcesz mieć akwa?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie interesi do 200 litrów a nie do 2000 litrów:) wypowiadasz się to chyba miałeś do czynieni z tą solą albo z kimś kto miał...

i chcę wykorzystać bardziej doświadczonych niz ja sam jestem, bo wiadomo co przeczyta się na opakowaniu, nie zawsze jest w środku...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cemu reszta? są opakowania po 4 kilo:) czyli razy 2 w sam raz...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mówię że gdybyś dużo soli zamówił to późnmiej zostanie ci reszta, chociaż podobno lepiej od razu wszystko kupić... porównaj 30/2kg na380/40kg wychodzi 15/kg przy 2kg oraz 9,50 za kg przy 40kg, różnica spora


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam. Przedtem używałam soli HW i Instant ocean.

Ponieważ mam tylko miękkie trudno mi napisać o akwarium, na każdej z tych soli jest bez różnicy. Natoniast Instant Ocean jest okropnie higroskopijna. Miałam resztkę soli w wiaderku i chyba nie domknęłam-otwieram a tu płyn. Aquamedic nie ma najlepszych opini o soli, ale ja nie widzę różnicy

To po co przepłacać? :p


 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem bo thalion chyba powiedział mi że jest zadowolony, minus jest taki że redsea widziałem tylko w um-umie, nigdzie w wa-wie i będę musiał zamówienie składać


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, poza tym woda akumuluje ciepło (np. w ciągu dnia od oświetlenia), a powietrze przy swobodnym ruchu wcale tak dużo go nie odbiera z wody....


akwa 126 l i większe w drodze...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarażony, link mi nie wchodzi, poza tym mam tylko jedną pompkę circulator 650 aquaela, więc to raczej nie tego wina: poza tym w sobotę, ok. 12, kidy się obudziłem i zapalałem światło, było TEŻ 27C, ale to chyba i tak nie za dużo na rafę, ważnę że jest stabilna


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól TROPIC MARIN polecam ci !!Wszysko rosnie jak cholera zaczełem od twardych i wszestko jest oki:yes Temperatura u mnie 29 C i taką trzymam 2 miesiące

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki piona, a z jakiego morza masz te twardziele? czerownego? poza tym nie mów dobrz o jednym zanim drugiego nie wypróbujesz, mi polipy i wici rosną jak cholera, tylko CO TO JEST?


Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja ze względów finansowych używam właśnie soli Aquamedic Reef Salt i jest ok. Grzybki i zoantusy rosną spoko, kraby też. Skała ładnie porasta glonami wapiennymi, maleńkie jakieś stworki mnożą się w zawrotnym tempie. Jestem zadowolony puki co.

polecam zakup w sklepie Aquamedic. Jednego dnia zamówiłem sól i wysłałem kaskę, a następnego dnia przed 11-stą sól miałem w domu.

Pozdrawiam!


być może powracam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
#37397 Adrian Piwnicki :

tylko pamiętaj że jak wybierzesz jakąś sól to już później nie będziesz mógł jej raczej zmienić,

Czy to prawda???Ja stosuje sol Sera ale chcialem zaczac dolewkami z sola Aqua Medic - REEF SALT.szukajac cos o tej soli na forum trafilem na takie stwierdzenie.czy to oznacza ze musze teraz uzywac tylko sery????


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.