Skocz do zawartości
luft

Bezpieczna paczka

Rekomendowane odpowiedzi

Robie prezencik koledze i wysyłam mu na drugi kraniec naszego kraju jakies drobne szczepki.

Filmuję się, zeby nie było wycieku wody, smierci korali i zwroty paczki - czyli kłopotów

W sumie pakuje to w małe butelki plastikowe z szeroką szyjką i zaklejam taśmą dodatkowo zakrętki.

Mam nadzieje ze to wytrzyma

Jakie są Wasze patenty.

Wszyscy zachwyceni są pakowaniem przez Nemezis - jak on to robi?

Mam nadzieję, że moje pakowanie będzie wystarczające.

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft a po czy będziesz miał te butelki ?

Nie prościej wsadzić je do podwójnych worków, ładnie skrzynkę wypełnić aby nie latały jak ch... w kiblu, owinąć dokładnie folią strecz i w drogę ?

Będziesz zapewne nadawał pkp, jest to najbardziej bezpieczne podanie paczki, nikt jej nie przestawiam, nie przerzuca itp.


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

butelki po mleku :rambo:

kurierem jedzie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najladniej zapakowane korale widzialem od Seba. Mistrzostwo swiata. Przede wszystkim kazda szczepka przyczepiona gumkami do kawalka styropianu. I tak jak Kiflu pisal: pudelko wypelnione (woreczki nadmuchane powietrzem) i wszystko ladnie zafoliowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może i mi poślesz małą paczke ? Oczywiście nie za darmo :coffee:


Śpiesz się powoli...

56_1245071123.gif

beztytuubvb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luft ja ślimaki wysyłałem (co prawda nie morskie) na różne końce świata nawet pocztą polską, nieraz w kopertach z torebką i dawało radę. Butelki myślę, że sprawdzą się w 100%, bo po zakręceniu twarde, ale i torebki foliowe nadmuchane dały by pewnie radę.

P.S. zwrotów nie będzie :p

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seb - mistrz :)

Korale przyczepione są do styropianowych podkładek, co sprawia, ze na 100% przez całą podróż są zanurzone, zmniejsza to też ryzyko złamania, całość pływa w podwójnym woreczku i ląduje w box'ie, poprostu bomba :):unworthy:

Edytowane przez nika
pkt. 8 Regulaminu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak mi tez kolega zapakował z tym styropianem fajny patent na twarde korale

no ale tutaj miałem miekkie, grzybki wiec nie bylo nawet czego podwieszac :)

mam nadzieje ze w tych karetkach kurierzy nie mają dzis sauny:)

tak czy siak obłożyłem butelki różnym badziewiem dokoła i już w drodze jedzie. Jutro zobaczymy co z tego wyjdzie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym się pokusił o torbę termiczną np. taką z Lidla. Wiozłem kiedyś przez ok 10 godz. zamrożone ryby (do konsumpcji) w pociągu w takiej torbie. Temperatura na dworze sięgała 30 stopni więc możesz sobie wyobrazić co się działo w przedziale z 6-8 osobami wewnątrz. Po przyjeździe i otwarciu torby była w niej naprawdę minimalna ilość wody (może 50ml) a ryby twarde że gwoździe można było wbijać. Wniosek - świetnie otrzymują stałą temperaturę. A jeszcze jak to wszystko zapakujesz w styropian...to na Kamczatkę możesz wysyłać. A własnie PKP nie szybciej będzie? Nawet jak nie ma bezpośredniego połączenia z Krakowa ale jest do jakiejś pobliskiej miejscowości to ja będąc na miejscu Twojego kolegi bym się pofatygował.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przychodzi pan kurier bierze paczke i dziekuje. na tyle mam czas.

moje zycie związane z koleją od urodzenia, ale jak pomysle o tym dziadostwie teraz, o humorach konduktora, czy wezmie, czy nie to wale taki interes :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysyłałem ostatnio rybeńki koleją, dojechały ok, ale walka była w pociągu że nie tak zaadresowany, zapakowany i co tam w środku...i w ogóle...może bomby się spodziewali :D

Informuję, że bezpieczna paczka dotarła...pomysłowość Lufta nie zna granic :) grunt, że działa. Także wysyłki od niego obawiać się nie należy :smoke: Na przyszłość polecam pakować w pojemniki na mocz, szczelne, twarde i pojemne, no i tanie :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.