Skocz do zawartości
tytan69

64l brutto Tytana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po kilku miesiącach od poprzedniej przeprowadzki i likwidacji zbiornika 160L wracam do akwarystyki morskiej to już mój 3 raz i tym razem tak jak za pierwszym podejściem wybrałem zbiornik o pojemności 64L 70x27x34h z lewej strony zbiornika zostanie wklejony panel w którym znajdą się:

-odpieniacz

-grzałka

-pompa cyrkulacyjna naturalnie z wylotem na akwarium

oraz

-refugium

i jako że nigdy do tej pory nie stosowałem panelu tu powstaje pytanie jak mają wyglądać przegrody?

Dostępny sprzęt:

-Pompy cyrkulacyjne o mocy:

+1x 250L/h bardzo mały filtr w którym można umieścić węgiel lub ewentualne absorbery

+1x 650L/h

+1x 1200L/h

+1x 5000L/h (raczej jej nie wykorzystam w ostatnio robiła niezłą pralkę)

+ Kaskada 300L/h (tutaj mam mieszane uczucia do do jej wykorzystania albo nie, może jakieś wkłady wata, gąbki... zobaczymy )

-Odpieniacz octopus NS-80 w moim pierwszym zbiorniku spisywał się doskonale ale muszę kupić do niego nową pompę bo obecna niestety uszkodzona... a jeżeli nie znajde nigdzie samej pompy to zakupie http://allegro.pl/skimmer-resun-sk300-i1795562265.html

-Oświetlenie DIY do wyboru do koloru statecznik 3-4x 24wT5 lub 2x 36w PC

-oświetlenie nocne listwa LED

-Osmoza w drodze...

-Sól kilka opakowań planuje je ze sobą wymieszać mam do dyspozycji Reef Crystals, IO, Preis oraz sól Kenta

-testy no właśnie mimo że poprzednie akwaria miałem łącznie przez ponad 2 lata to nigdy żadnego nie zrobiłem i wszystko działało a w ostatnim zbiorniku nawet bardzo dobrze no ale teraz jestem skłonny w to zainwestować więc jakie testy polecacie?

-9kg LS

-do tego hydrometr, termometr, czyścik i reszta gratów już czeka na zalanie

co do LR i wody to planuje kupić około 5-6kg z działającego zbiornika czekam tylko na odpowiednią okazję (i koniec remontu)

A teraz planowana obsada to jak poprzednio:

-Zoa

-Rico

-LPS

-Z SPS tylko monti

no i standardowo

-Kraby

-ślimaki

i inne skorupiaki

co do ryb to czekam na wasze propozycje ale osobiście skłaniam się ku gibodonom plus jakaś babka kopiąca

start zbiornika przewidziany na początek października (o ile wytrzymam tak długo;-)

czekam na wasze propozycje uwagi i rady

Pozdrawiam Robert


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że startujesz w podobnym terminie co ja tez planuje akwarium z panelem o podobnym litrażu. Nie wiem czy nie będzie za mało skały zależy jaka ci się trafi ja mam 5kg w 30l i jest w sam raz po przeprowadzce do większego zapewne dokupię trochę. Dobrze że planujesz wodę i skałę z dojrzałego zbiornika skróci dojrzewanie. Osobiście na początku bym nie mieszał różnych soli tylko startował bym z IO na podmiany a z czasem jak dojrzeje zaczniesz mieszać lub zmieniać sól na bogatszą sam jadę pół roku na IO i naprawdę ją polecam. Co do odpieniacza to sam szukam czegoś do takiego zbiornika i pozostaje taki jak twój lub BOYU 310 można tez zrobić coś DIY. Pozdrawiam i czekam na fotorelacje z przygotowań.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do skały to masz rację jej ilość zależy przede wszystkim od tego jak porowata będzie ale przyznam szczerze że nigdy nie byłem zwolennikiem gruzowiska w zbiorniku, co do soli to pierwszych kilka podmianek chciałbym zrobić wodą z dojrzałego zbiornika tak aby maksymalnie złagodzić dojrzewanie a dopiero potem zaczne podmieniać świeżą solanką co do fotorelacji to musze najpierw wypakować sprzęt z kartonów ale to dopiero po remoncie


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.