Skocz do zawartości
KRUPNIK_18

Dokarmianie korali

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wpadłem na taki pomysł ze spróbuję nakarmić korale ręcznie:D

Rozpuściłem lasonogi i coś takiego podobnego tylko większe i pomarańczowe... jakiś pokarm:P

wziąłem pincetę i pojedynczo podkładałem większe lasonogi pod otwory gębowe...

I tak:

Zacząłem od Palythoa... Od razu się zamykają, myślę ze nawet jak bym palec dał to by spróbowały zjeść:p

Duncanopsammia: Bardziej się napompowała i zaczęła się zamykać od razu bez problemu przyjęła pokarm z ręki... Fajny widok

Ricordea: Zmniejszyła sie troszkę i przeciągła losonogi otworem gębowym, i myślałem ze wciągnie do środka, a ona tak jak by wydłużyła otwór gębowy coś jak CHELMON

Favia: Myślałem ze w dzień nie da rady ale jedzonko chwile przytrzymałem i złapała i wciągała

Inne Grzyby: Zamykają się tak ze widać je od spodu :)

No i teraz pytanie co do GONIOPORY, i innych korali w których nie widać otworu gębowego oraz euphyli i clulastrey... Nie dało rady nakarmić, może spróbować po zgaszeniu światła?? Po za takim dokarmianiem korali stosuje również JBL coral fluid...

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły na dokarmianie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea jak wyczuje żarełko w wodzie to sama polipy wystawia bez względu na porę. Karmię wrotką ze strzykawki. Strzykawka pod sam dzióbek i delikatnie wypuszczam pokarm. To samo z euphylią.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotka to jest coś takiego jak np ikra homara czy większe, czy mniejsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie karmiłem ikrą jeszcze.


160 litrów (100X40X40), Ok. 12kg skały (start na suchej), 4X39W, Deltec MCE600, 2X Aquael 2600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrotka jest bardzo drobna, wręcz zawiesina, ikra przy tym to olbrzym :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.