Skocz do zawartości
hernio

Pierwsze Akwa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Po doświadczeniach z akwarystka słodkowodną a w szczególności akwariami roślinnymi postanowiłem założyć 30 litrowy baniak jako wstęp do akwarystyki słonowodnej. A więc konkrety. Posiadam kostkę OW 30x30x30 cm w której mam zamiar trzymać koralowce miękkie i jakieś ślimaki. Żywej skały mam zamiar kupić 5kg z tego co się zorientowałem to wystarczy. A pytania mam następujące:

Czy takie oświetlenie http://allegro.pl/oswietlenie-akwarium-super-blue-niebieskie-12led-i1781939211.html?source=oo plus białe wystarczy do oświetlenia baniaka czy lepiej kupić lampę aquaela ??

Jako pompę do tworzenia fal mam zamiar użyć http://allegro.pl/pompa-do-tworzenia-fal-jvp-102-5000l-h-12w-gwar-i1779967393.html jest może jakaś mniejsza ??

Jaką sól najlepiej zastosować ??

Jakie preparaty kupić żeby korale lepiej się czuły ??

Czy potrzebny jest jeszcze filtr z wkładamy filtracyjnymi ?? Jak oglądałem baniaki w galerii to czasem był tylko falownik czasem filtr ??

To na razie tyle jak mi się przypomni to napiszę :)

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja teraz chcę odpalić kostkę 48l i nie będzie cyrkulatora, zamiast tego będzie filtr kubełkowy z żywą skałą, moc 1050l/h. I tak będę musiał go pewnie skręcić o połowę. Ten cyrkulator co podałeś link 5000l/h jest za mocny. Ja bym tam dał coś dużo słabszego.

Mam podobne oświetlenie jak na tej aukcji jako nocne w mojej większej kostce, spokojnie się nada jak jeszcze coś tam dodasz białego.

Wypełnij profil na forum jakoś normalnie :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jestem słabo doświadczony z morszczyzną ale skoro pytasz o filtrację i ruch wody to nie lepiej zakupić kaskadę np. FZN3 i będziesz mieć miejsce na wkłady filtracyjne i do tego sprawa ruchu wody z głowy? Takie moje podejście jeśli nie będziesz chciał mieć faktycznie bardziej wymagających korali co do ruchu wody :)

Co do oświetlenia to chyba wolałbym Aquael'a Duo. Mam i jestem zadowolony.

Sól... Przypuszczam, że Instant Ocean będzie dobry... nie jest zbyt bogaty więc na start powinien być OK.

Co do wkładów filtracyjnych tak jak pisałem wcześniej. Możesz umieścić w kaskadzie możesz też zawiesić woreczki z absorberami czy filtrami gdzieś w baniaku gdzie jest dobra ruchliwość wody (jest taki baniak na forum i jest to jeden z ładniejszych nano baniaków na forum) chociaż tak jak pisałem wcześniej polecam kaskadę i dwa problemy rozwiązane za jednym zamachem ;)

Są to moje amatorskie opinie oparte na tym co wyczytałem i wyniesione z niedługiego użytkowania kostki nano 30L ;)

Ps. Filtry z aukcji nie są raczej przystosowane do cyrkulacji wody morskiej. Owe filtry są raczej stworzone do tłoczenia wody a nie jej mącenia jak cyrkulatory :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kaskada w kostkach 30l to dobry pomysł. moja kręci wodą miło , nie za mocno. polecam kaskadę HBL-701, kosztuję na allegro 20zl... i moim zdaniem jest bardzo spoko. Cicha i na dodatek ma skimer zbierający z powierzchni film czy jakieś syfy. FZN3 nie ma i kosztuję 100zl... rozmiarowo są prawie takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do kaskady HBL też ją polecam mam u siebie w kostce i daje nawet za mocny prąd miejsca na absorbery też dość. Jeśli szukasz sprzętu popatrz u sponsorów forum ceny nie których produktów są tańsze niż na allegro http://nano-reef.pl/forum/82-sponsorzy-serwisu/ Sól tak jak kolega pisał Instant Ocean. Co do preparatów do korali to sobie odpuść lepiej zainwestuj w filtr RO/DI nie będziesz wtedy miał problemów z różnymi plagami chyba że pójdziesz w ślady kolegi kranovita master


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie problem w tym że nie mogę zastosować kaskady bo się nie zmieści poza akwa :( Mam tam strasznie mało miejsca około 6-7 cm. Będę musiał coś wykombinować. Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszperaj na internecie za chudszymi kaskadami... na pewno coś będzie ;)

Ewentualnie przy dobrym majsterkowaniu dałoby się zamontować kaskadę na baniaku i zrobić spływ kaskadowy a'la wodospad :p

Sump to raczej niepotrzebne koszty do takiej wielkości baniaka :question:

Poszperaj za najmniejszym i najsłabszym cyrkulatorem (chyba Hydor ma taki bodajże) i powinno wystarczyć :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie szukałem jakieś kaskady ale niestety nie znalazłem żadnej która by się zmieściła w tym przedziale. A tą pompę cyrkulacyjną posiada z baniaka słodkowodnego i chciałem go wykorzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo skały chcesz wrzucić do tej kostki, zacznij od max. 3 kg.

No i popraw byka ze swojego opisu, bo daje po oczach.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 kg chcę kupić żebym miał jakiś wybór żeby zrobić coś fajnego. A byk specjalnie jest zrobiony :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości skały to poproś o wiaderko w sklepie od soli takie 25 kg i w nim coś postaraj się ułożyć :p

Ja mam w swoich 30 litrach około 6kg i jest taki max.

Szperaj za małymi kawałkami jeśli chcesz układać ewentualnie zagadaj do Seb'a pomoże Ci wybrać jeden kawałek ale jakże piękny i odpowiedni do Twojego szkła :welcome:

Pompę teoretycznie możesz wykorzystać tylko nie wiadomo jak zachowa się głowica i wirnik z pompy w kontakcie ze słoną wodą.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam już pół roku pompkę ze słodkiego kupiłem ją na allegro za 19.90 nówkę i mam ją skręconą bo za bardzo dmuchała. Ze skałą to tak jak koledzy radzą ja mam 5 kg i to jest max a przy niektórych ustawieniach jest jej za dużo. Zobacz akwarium kawa93 on nie ma kaskady tylko jedną koralie i muszę powiedzieć że akwarium robi wrażenie.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.